Aktuality

První domácí výhra nás posunula na 8. místo

První domácí výhra nás posunula na 8. místo

V 5. kole Strabag Rail extraligy se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek dočkali prvního domácího vítězství. Zubří přehráli 28:23 a po triumfu na Dukle si připsali druhou výhru v řadě. Ta je v tabulce posunula na 8. příčku.

Utkání 5. kola Strabag Rail extraligy mezi Frýdkem-Místkem a Zubřím slibovalo dramatický duel, protože před střetnutím dělil oba celky v tabulce jediný bod. Začátek zápasu vyšel lépe našim hráčům, kteří se velice rychle ujali vedení. Hostující trenér Dušan Poloz si tak musel už po šesti minutách vzít první oddechový čas. Za stavu 10:6 pro náš celek neproměnil Vojtěch Petrovský sedmimetrový hod, Zubří se následně dokázalo dotáhnout na rozdíl jediné branky. V posledních desíti minutách prvního poločasu však hosté skórovali jen dvakrát, čehož naši hráči využili k tomu, aby si opět vypracovali větší náskok. Do šaten se tak odcházelo za stavu 16:11 pro naše barvy.

Po změně stran nastříleli naši hráči v úvodu tři branky za sebou. Od 37. do 50. minuty sice měli hlušší období, když se střelecky prosadili jen třikrát. Ovšem Zubří nedokázalo snížit na menší než čtyřbrankový rozdíl. Deset minut před koncem prohrávalo 22:18. V závěru střetnutí jsme si už vedení bez problémů pohlídali a nakonec se tak mohli radovat z vítězství v poměru 28:23. Pro naše barvy je to druhá výhra v řadě. V tabulce jsme se tak posunuli už na 8. místo. Zubří se propadlo na 9. příčku.    

Jedinou kaňkou na naší výhře bylo zranění pivota Adama Gřeška, který si vymkl kotník.

„Nejprve bych chtěl pogratulovat domácím k naprosto zaslouženému vítězství. Do utkání jsme nastoupili na můj vkus až příliš vlažně. Vůbec nevím, proč. Musím říct, že mě to až irituje,“ upozornil trenér HC ROBE Zubří Dušan Poloz. „Pětibrankový rozdíl, kterým utkání nakonec skončilo, vznikl už na začátku. Potom jsme se snažili nějakým způsobem dostat zpátky do zápasu. Za stavu 10:9 nebo 11:9 jsme hráli přesilovou hru, při které jsme měli dvě šance, ale neproměnili jsme je,“ podotkl.

„Potom jsme měli my vyloučeného hráče a náskok domácích znovu vzrostl na tři, čtyři, pět branek. Ve druhém poločase už jsme se nedostali do kontaktu, takže dneska jsme podali slabší výkon. Domácí, kteří hráli s větším entusiasmem, tak zaslouženě vyhráli.“

To trenér našeho celku Jiří Kekrt mohl být po zápase spokojený. „Jsem velice rád, že jsme utkání zvládli. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Stále jsme v šoku ze špatného vstupu do ligy. Pořád tak hráči mají toho červíka v hlavách,“ uvedl kouč Pepino SKP Frýdek-Místek. „Byl to boj od začátku do konce s tím, že jsme chytli začátek zápasu. Náskok, který jsme si vytvořili, jsme dokázali udržet až do konce. Každopádně jsem nečekal, že střetnutí bude rozhodnuté pět minut před koncem,“ přiznal Kekrt.

„Nevěděli jsme přesně, v jakém složení nastoupíme. Navíc v zápase se nám nešťastně zranil Adam Gřešek. A náš kádr přece jen není tak široký, aby jeden dokázal výkonnostně nahradit toho druhého, takže než někdo nabral obrátky na plný plyn, tak to nějakou dobu trvalo,“ poznamenal s tím, že Adam Gřešek má vymknutý kotník. „Otázka je, do jaké míry.“

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 28:23 (16:11)

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2
Vyloučení:
1:4
Diváci:
334

SKP F-M: Pyško, Coch, Cáb – Stržínek 4/1, Šimek, Petrovský 2/1, Klaban 5, Gřešek 1, Bureš, Kocich 1, Strack 9, Žvak, Mazur 1, Musálek, Mynář 3, Bosák 2. Trenér: Jiří Kekrt.