Derby je naše! Kopřivnici porážíme 37:31

Snový úvod, sedmatřicet nastřílených branek před parádní kulisou. Náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek ve 23. kole Chance extraligy oplatil podzimní porážku regionálnímu rivalovi z Kopřivnice, kterého přehrál 37:31. Díky této výhře se vrátil na 6. místo a výrazně se přiblížil postupu do play off.

Chance extraliga nabídla v rámci 23. kola také regionální derby tradičních rivalů mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a KH Kopřivnice. Domácí celek chtěl Kopřivnici oplatit porážku z podzimní části, což potvrzoval hned od úvodních minut. Zatímco hráči Kopřivnice působili poměrně ospale, domácí výběr střílel jednu branku za druhou. K nezastavení byl hlavně Jan Zbránek, který nemilosrdně trestal chyby Kopřivnice brankami z rychlých protiútoků. Nejen jeho zásluhou vedli domácí po desíti minutách už 9:2. Následně sice dokázala Kopřivnice držet krok s výběrem SKP, jenže ten měl v zádech pohodlný náskok, který držel v průběhu celého prvního poločasu. I když ve 20. minutě snížil Zdeněk Čadra na 12:9, těsněji na dostřel se Kopřivnice nedostala. Posledních deset minut z úvodního dějství vyšlo o něco lépe domácím, kteří nakonec první polovinu vyhráli 19:14.

Po změně stran dokázal výběr SKP navýšit svůj náskok dokonce na sedm branek, když na začátku 36. minuty vedl 23:16. V těchto pasážích se zdálo, že se zápas stane jednoznačnou záležitostí Frýdku-Místku. Ten si náskok střežil do poloviny druhého poločasu. Pak si ale vybral hlušší část, čehož dokázala Kopřivnice využít. Duel nezabalila, a naopak jej dokázala ještě hodně zdramatizovat. V rozmezí od 45. do 48. minuty se hosté prosadili čtyřikrát po sobě a rázem to bylo jen o dvě branky – 29:27. Jenže Frýdek-Místek se nepoložil. Naopak odpověděl čtyřmi trefami za sebou a v těchto chvílích definitivně rozhodl o tom, že Kopřivnici vrátí porážku z podzimu. Svěřenci Daniela Vala nakonec dokráčeli k vítězství 37:31. Polepšili si na 24 bodů a vrátili se tak na 6. místo v tabulce Chance extraligy. Kopřivnice je s jednadvaceti body na 8. příčce.

„Do dnešního utkání jsme nastoupili jako do exhibičního utkání starých pánů. Už v této pasáži si Frýdek-Místek vytvořil rozhodující náskok, který pak udržel celý zápas. Následně jsme se sice zlepšili v nasazení i ve výkonu, ale náskok soupeře jsme už nedotáhli. Faktem je, že v jedné chvíli jsme se dotáhli na dvě branky. Měli jsme přesilovku, ale záhadně jsme ztratili dva míče a Frýdek nám opět odskočil a zvítězil,“ uvedl po utkání trenér KH Kopřivnice Aleš Chrastina.

Kouč našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo poznamenal, že o výsledku utkání rozhodl hned začátek zápasu, kdy si jeho svěřenci vytvořili náskok, který následně Kopřivnice jen dotahovala.

„Hodně nám pomohlo to, že jsme si pustili zápas z Kopřivnice, kde jsme na podzim jeli s náskokem pěti nebo šesti bodů na Kopřivnici. Tenkrát na nás Kopřivnice vletěla a hned v úvodu nám odskočila. Chtěli jsme, aby hráči byli namotivovaní a zachytili úvod zápasu. Trochu mě mrzí, že jsme nevyhráli o sedm branek, abychom měli lepší vzájemný zápas. I proto jsem bral ještě oddechový čas ke konci utkání. Bohužel se to nepodařilo, ale v této chvíli to není důležité a doufám, že nebude ani po základní části,“ řekl Valo.

„Musím hráče pochválit za předvedený výkon. Odedřeli celý zápas. Kopřivnice bojovala. Stáhla náš náskok jen na dva góly ve druhém poločase. Tam jsme měli menší krizi, ale hráči tuto situaci naštěstí ustáli. Děkujeme také divákům, kteří nám dnes hodně pomohli. Jsme velmi šťastní,“ dodal lodivod SKP.

O další extraligové body se budou pokoušet hráči Pepino SKP Frýdek-Místek už v sobotu 25. února, kdy se představí na půdě Lovosic, které jsou na 2. místě se ztrátou jediného bodu na vedoucí Plzeň.

23. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – KH Kopřivnice 37:31 (19:14)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš – Noworyta 3, Sklenák, Moješcik, Gřešek 1, Chudoba 3/1, Brožek, Bureš 2, Mucha 8, Mlotek S., Choleva 9/3, Mazur 2, Zbránek 8, Ondrušík 1, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/3. Vyloučení: 6:3. Diváci: 420.