Aktuality

Dvě třetiny podílu na mých brankách mají kluci na spojkách, říká Tomáš Klaban

Dvě třetiny podílu na mých brankách mají kluci na spojkách, říká Tomáš Klaban

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek v předchozím kole STRABAG RAIL EXTRALIGY získali první dva body. K vítězství na palubovce Dukly jim šesti brankami pomohl Tomáš Klaban.

Loni se potýkal se zdravotními problémy. Momentálně se snaží dostat do herní pohody. V utkání na Dukle Tomáš Klaban ukázal, že by se mohl dostat do solidní formy. Střelecky se prosadil hned šestkrát. V rozhovoru mluví o střetnutí v Praze, ale také o nadcházejícím duelu, v němž Pepino SKP Frýdek-Místek přivítá hráče ze Zubří. 

Tomáši, po třech prohrách v řadě přišla konečně výhra. Jak moc by vám mohla pomoct?
Určitě hlavně psychicky. Měla by nám zvednout sebevědomí. Doufám, že se to potvrdí v následujících zápasech. Herně se můžeme pořád zlepšovat. 

Na Duklu jste určitě nejeli jako favorit, ale hned na začátku zápasu jste se dostali do vedení a v průběhu střetnutí jste jej prakticky stále navyšovali nebo alespoň udržovali. Co připisujete tomu, že jste Dukle ani jednou nedovolili, aby se dostala do vedení nebo více stáhla váš náskok?
Nedělali jsme zbytečně technické chyby. Navíc nám tentokrát skvěle fungovala obrana, kterou řídil Adam Gřešek. Výtečně zachytal také Vít Pyško. To byl hlavní klíč k úspěchu. 

V předchozích zápasech jste vždycky pokazili vstup do utkání. Tentokrát to bylo přesně naopak. Soustředili jste se nějak zvlášť na to, abyste se už konečně vyvarovali špatného úvodu?
Na vstup do utkání jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. Je to ale náš dlouhodobější problém, který je jenom v našich hlavách. Musíme na tom zapracovat, protože nikdy není jednoduché, když pak musíte neustále dotahovat náskok soupeře. 

V čem byl největší rozdíl mezi vámi a Duklou? Co rozhodlo o tom, že jste dokázali favorita přesvědčivě porazit?
Minimum technických chyb a dobrá obrana. Na základě toho jsme si následně mohli hlídat náskok a hrálo se podle našeho tempa. Navíc jsme dostali Duklu pod tlak. Musela dotahovat, a to není nikdy pro nikoho jednoduché. 

Výhru na Dukle zřejmě moc lidí nečekalo. Měla by vám dodat sebevědomí. Jak moc by se tento výsledek mohl projevit na vašich dalších výkonech?
Nic nepůjde samo. Musíme jít zápas po zápasu s tím samým cílem, a to je hrát na 110 %. Jedině tak můžeme být úspěšní, 99 % nestačí. 

V Praze se vám zápas hodně povedl. Nastřílel jste šest branek. Čím to bylo, že se vám střelecky tak dařilo? Bránila snad Dukla a její obrana hůře, než ty, proti kterým jste hrál doposud letos v extralize?
Snažím se vrátit po zdravotních problémech ještě z minulého roku. Chtělo to nějaký čas. Teď budu chtít na takový výkon navázat i v dalších zápasech. To je můj cíl. Stále hrajeme kolektivní sport a bez skvělých přihrávek od kluků se toho z křídla nedá moc dělat, takže dvě třetiny podílu na mých brankách mají kluci na spojkách. 

Nyní vás čeká Zubří, které jste v přípravě těsně před začátkem soutěže přesvědčivě přehráli. Co od tohoto duelu očekáváte?
Další náročné utkání. 

Mohlo by být střetnutí podobné tomu, které jste se Zubřím sehráli před sezonou nebo půjde o úplně jiný zápas?
Velký rozdíl to asi nebude, ale bude to jako vždy proti Zubří velice náročné. 

Co by na Zubří mohlo platit?
Hra bez technických chyb, opět kvalitní obrana a musíme se soustředit na začátek zápasu. 

Zubří je prozatím osmé. Má jen o bod více než vy. Nemůže to svádět k lehkému podcenění? Přece jen jeho letošní kádr není tak silný jako loni.
Zubří určitě nemůžeme podcenit. Stejně jako žádného jiného soupeře. Snadno bychom pak mohli prohrát. 

Duely se Zubřím se většinou hrají v bouřlivé atmosféře i díky jejich fanouškům. Jak se na ni těšíte? Vyhovuje vám taková kulisa?Na atmosféru se moc nezaměřuji, snažím se soustředit na hru, i tak se ale nechám někdy unést emocemi, ale patří to k mé hře.