SKP vzdorovalo favorizovanému Prešovu celý zápas. Závěr ale vyšel lépe TATRANU

62 branek, z nichž 38 padlo už v prvním poločase, ale i dvě přímé červené karty. Dohrávka 17. kola Chance extraligy mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HT TATRAN Prešov nabídla atraktivní podívanou od začátku až do konce. Náš výběr předvedl velmi bojovný výkon. Slovenskému favoritovi, který přijel v plné síle, byl po celou dobu vyrovnaným soupeřem. Závěr utkání zvládli lépe hosté. Vyhráli 32:30 a oplatili tak našemu celku porážku z podzimní části soutěže.

Ve středu 15. února měla Chance extraliga na programu dvě utkání. Ve Frýdku-Místku se dohrávalo 17. kolo mezi domácím Pepino SKP Frýdek-Místek a hostujícím HT TATRAN Prešov. Slovenský gigant přijel s cílem oplatit Frýdku-Místku podzimní porážku. Od začátku střetnutí diváci viděli velmi ofenzivní házenou. V prvním poločase předvedl několik výtečných zákroků domácí brankář Vít Pyško, který zlikvidoval hned několik vyložených šancí Prešova, včetně dvou sedmimetrových hodů. Hostující celek přesto většinu první půle vedl. Největší rozdíl ve skóre byl na začátku 20. minuty, kdy TATRAN vedl 14:10. Jenže pak se během necelé minuty dvakrát po sobě prosadil Jan Zbránek a snížil na 12:14. Domácí se dokázali dotáhnout i na rozdíl jediné branky – 14:15. To končila 24. minuta. Jenže Prešovu stačily necelé čtyři minuty na to, aby odskočil do vedení 20:15. V posledních třech minutách první poloviny ale domácí výběr snížil na 18:20. Navíc hosté přišli o Viacheslava Kasatkina, který obdržel přímou červenou kartu za faul na Jana Muchu.

Po změně stran si dokázal Prešov znovu vytvořit pětigólový náskok, když po sedmi a půl minutách odehraných ze druhého dějství vedl 25:20. Jenže domácí dokázali tento nástup zachytit. Během tří minut snížili na 23:25. Ve 43. minutě pak za stavu 26:23 pro Prešov přišli hosté o dalšího hráče. Tentokrát uviděl přímou červenou kartu Marco Davidović, když nevybíravě sestřelil unikajícího Nicolase Noworytu. Domácí celek s favorizovaným TATRANEM neustále držel krok, ovšem hosté po celou dobu drželi mírný náskok. Když Frýdek-Místek snížil na rozdíl jediného gólu, slovenský tým pokaždé opět odskočil do dvoubrankového vedení. Závět střetnutí zvládl o něco lépe hostující TATRAN, který nakonec vydřel těsné vítězství v poměru 32:30 a vrátil tak Frýdku-Místku porážku z podzimní části soutěže.
TATRAN Prešov si tak připsal dvanáctou výhru v letošním ročníku Chance extraligy a upevnil si 5. místo v tabulce. Frýdek-Místek zůstává s 22 body na 6. místě.    

„Čekali jsme, že nás dnes čeká nesmírně těžký zápas, přičemž velmi náročný jsme odehráli i včera. Dneska viděli diváci hodně pěkné utkání. Klobouk dolů před našimi chlapci, kteří bojovali celých šedesát minut o každý míč. Dneska nám nešly nohy, chvílemi ani hlava a chyběly nám i některé zákroky od brankářů, ale přesně takový průběh jsme čekali,“ uvedl Marek Gernát, trenér HT TATRAN Prešov.

„Byl to skutečně velmi dobrý zápas v dobré kulise. Jsem maximálně rád, že jsme vyhráli a vrátili tak Frýdku porážku z podzimní části, kdy zvítězil na naší palubovce. Dneska jsme chtěli potvrdit včerejší vítězství nad Montpellier. Pokud bychom dnes prohráli, bylo by to velmi špatné. Takto jsme si ještě více zvedli sebevědomí a věřím tomu, že v dalších kláních budeme lepší a lepší,“ dodal Gernát.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo pochválil své svěřence za přístup k utkání a za nasazení a bojovnost, kterou předvedli. „Některých chyb se dopustili z přemíry snahy, ale to k takovým zápasům patří. Musíme si uvědomit, s kým jsme hráli. Prešov včera porazil nejlepší tým francouzské nejvyšší soutěže Montpellier. Jeho hráči tak byli sice unavení, ale na druhou stranu jim takové vítězství dodalo ohromné sebevědomí,“ upozornil Valo.

„Bohužel jsme Prešov několikrát posadili na koně vlastními chybami, které trestal rychlými góly. Každopádně na našem výkonu můžeme stavět. Pokud se takto budeme prezentovat i v dalších kláních, získáme další body potřebné k postupu do play off. Teď už bude každý zápas o bytí a nebytí ve vyřazovací části,“ poznamenal lodivod SKP.

17. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HT TATRAN Prešov 30:32 (18:20)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš – Noworyta 5, Sklenák, Hrachovec, Gřešek, Chudoba 7/3, Brožek, Bureš 4, Mucha 3, Mlotek S. 4, Choleva 3, Mazur, Zbránek 3, Ondrušík 1, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 5/3 – 7/4. Vyloučení: 4:3. Přímá ČK: Kasatkin, Davidović. Diváci: 321.