V Zubří jsme na body nedosáhli. Stále však držíme 6. místo

Druhý zápas v tomto kalendářním roce se našim hráčům Pepino SKP Frýdek-Místek nevydařil jako ten první proti Hranicím. Tentokrát na svého soupeře nestačili, když prohráli na horké půdě Zubří 27:23. I po porážce ale drží svěřenci Daniela Vala 6. místo v tabulce Chance extraligy.

Úvod utkání 20. kola Chance extraligy mezi HC ROBE Zubří a Pepino SKP Frýdek-Místek nasvědčoval tomu, že by naši hráči mohli navázat na předchozí vítězství proti Hranicím. Na palubovce Zubří, kde se vyhrává velice těžko, po osmi a půl minutách vedli 5:2. Jenže posléze si vybrali hlušší pasáž. Nedali gól jedenáct minut, čehož dokázali domácí Valaši využít k otočení skóre na 8:5 ve svůj prospěch. Až na začátku 20. minuty snížil ze sedmimetrového hodu Mathias Choleva. Po této trefě si domácí kouč Peter Dávid vyžádal oddechový čas. Zubří následně zvýšilo na 12:8. Za tohoto stavu si time out vzal také náš trenér Daniel Valo. Závěr prvního poločasu však vyšel lépe domácím. První dějství Zubří vyhrálo poměrem 15:10.

Po změně stran dokázalo Zubří svůj náskok z první půle ještě navýšit. Na konci 39. minuty zvýšil domácí kanonýr Lukáš Mořkovský už na 20:12. Na konci 43. minuty dostal třetí dvouminutový trest domácí Filip Šišák, takže obdržel červenou kartu a utkání pro něj předčasně skončilo. V té době už však Zubří vedlo 21:13. Následně jsme sice trefami Tomáše Mlotka a Zbyňka Bureše snížili na 21:15, ovšem na těsnější brankový rozdíl ve skóre jsme se dotáhnout nedokázali. Zubří si svůj náskok hlídalo. Tři a půl minuty před koncem jsme přišli o Adama Gřeška, který vyfasoval přímou červenou kartu. V té době to bylo 25:20 pro Zubří. Následně Valaši zvýšili na 27:20. V závěrečných minutách jsme ještě zkorigovali brankami Moješcika, Bureše a Cholevy na konečných 27:23.

Zubří si díky vítězství polepšilo na 19 bodů a v tabulce je na 7. místě. Ovšem stejný bodový zisk mají hned tři další celky, a sice Kopřivnice, Brno a Nové Veselí. Náš tým je se 20 body na 6. příčce.

„Vzhledem k postavení v tabulce jsme věděli, že nás čeká nesmírně důležité utkání. Připravovali jsme se na něj, ale vůbec nám nevyšlo. Kromě prvních desíti minut, kdy jsme velmi dobře bránili a hráli koncentrovaně v útoku. Pak přišla ale hlušší pasáž trvající jedenáct minut. Ta dala ráz celému duelu,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„Zubří bylo důslednější, agresivnější. Šlo za vítězstvím daleko hladověji než my. Proto zaslouženě vyhrálo, takže mu musíme pogratulovat. Nemůžu říct, že by naši hráči nebojovali, ale na to, že jsme hráli o to, jestli se dostaneme do play off nebo ne, to bylo příliš málo. Nyní nás čekají tři domácí zápasy, ve kterých chceme naplno bodovat. Musíme si uvědomit, že každé další utkání už bude duelem o play off,“ zdůraznil Valo.

O další body budou usilovat naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek za týden proti Maloměřicím. Brněnský celek vyzvou v neděli 12. února. Hraje se od 17 hodin v hale na 6. ZŠ.

20. kolo: HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 27:23 (15:10)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš – Noworyta 2, Sklenák 1, Moješcik 1, Gřešek, Chudoba 2, Brožek, Bureš 6, Mucha 1, Mlotek S., Mlotek T. 4, Choleva 6/2, Mazur, Ondrušík, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Pavel Friedel, Tomáš Kučerka. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 8:3. ČK: Šišák (ZUB) – Gřešek (FM).

Pozn.: Fotografie k článku je ilustrační.