Výhra nad Hranicemi nás posunula na 6. místo

První extraligový zápas v jarní části zvládli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek bez problémů. Poslední Hranice přehráli na domácí půdě jednoznačně 39:26. Připsali si tak desáté vítězství v sezoně a v tabulce se posunuli na 6. místo.

Po zimní přestávce pokračovala Chance extraliga 19. kolem, ve kterém na sebe narazila také družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a TJ Cement Hranice. Domácí tým byl od začátku lepším celkem a od prvních minut potvrzoval roli favorita. Po prvních čtyřech minutách vedl už 4:0. To Hranice se dokázaly střelecky poprvé prosadit až na začátku 6. minuty. Snížily na 4:2, ale na menší brankový rozdíl se nedokázaly dotáhnout. Frýdek-Místek byl lepším týmem a v polovině 17. minuty vedl už 13:5. Hranice nedokázaly s domácími držet krok i kvůli tomu, že neproměnily mnoho šancí. První poločas tak vyzněl jednoznačně 20:12 pro Frýdek-Místek.

Po změně stran prostřídal domácí trenér Daniel Valo postupně všechny hráče, které měl k dispozici. Jeho svěřenci v útočné fázi nepolevili a dokázali se dále prosazovat. Po osmi a půl minutách odehraných ze druhého poločasu vedl Frýdek-Místek už o dvanáct branek 27:15. Už v těchto chvílích tak byl zápas rozhodnutý. Ovšem Hraničtí duel nezabalili a snažili se jej co nejdůstojněji dohrát až do konce. Alespoň částečnou útěchou jim mohlo být nastřílených 26 branek. Frýdecko-Místečtí jich ale nasázeli o 13 více, takže se mohli radovat z přesvědčivého vítězství poměrem 39:26.

Zatímco Frýdek-Místek si díky výhře polepšil na 20 bodů a v tabulce se posunul na 6. místo, Hranice zůstávají s jediným bodem na poslední 14. příčce extraligové tabulky.

„Gratuluji Frýdku-Místku k naprosto zaslouženému vítězství. Chtěli jsme být důstojnějším soupeřem. Bohužel se to nepovedlo, a sice díky tomu, co nás provází už dlouhou dobu. Když už si šance vypracujeme, nedokážeme je proměnit. A to nás ohromně sráží,“ uvedl Radim Brož, trenér TJ Cement Hranice.

„Ve druhém poločase, kdy už jsme dokázali šance proměňovat, to nebylo špatné. Jenže když jsme v první půli nedali tolik šancí, tak výsledek nemůže být jiný. I kdybychom hráli proti papírově slabšímu soupeři, a to se nechci nikoho dotknout. Navíc pokud dostaneme dvacet branek za poločas a z nich je jedenáct nebo dvanáct z rychlého protiútoku, tak to se pak nedá vyhrát s nikým,“ zdůraznil Brož.

Trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo byl rád za vítězství, byť výkon jeho svěřenců nebyl bez chyb. „Hráli jsme první soutěžní utkání po měsíci a půl. Z tohoto úhlu pohledu jsme jej zvládli dobře. Jsem moc rád, že jsme dali prostor celému týmu. Snad jsme ušetřili nějaké síly na sobotu, kdy nás čeká nesmírně těžké střetnutí na palubovce Zubří,“ řekl Valo.

„Dneska mě ovšem mrzí poměrně vysoký počet inkasovaných gólů, na kterém ale mají podíl Hranice, které musíme pochválit za to, že zápas nezabalily a bojovaly až do konce. I když tomu výsledek nenasvědčuje, podaly sympatický výkon,“ poznamenal lodivod SKP na adresu Hranic.

19. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Cement Hranice 39:26 (20:12)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš – Noworyta 4, Sklenák, Moješcik 4, Gřešek 3, Chudoba 3, Brožek, Bureš 7, Mucha 3, Mlotek S. 2, Mlotek T. 2, Choleva 6/2, Mazur 2, O´Connor 2/1, Ondrušík 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4. Vyloučení: 4:5. ČK: Ondrušík (FM) – Padalík (HRN). Diváci: 280.