SKP začne jaro proti posledním Hranicím. Tým chce do play off z co nejlepší pozice

Jarní část Chance extraligy se nezadržitelně blíží. Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek do ní vstoupí domácím utkáním proti posledním Hranicím. Svěřenci Daniela Vala chtějí ve zbývajících kláních základní části vylepšit postavení v tabulce a postoupit do play off z co nejlepšího místa.

Poslední soutěžní zápas odehráli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v loňském kalendářním roce, když 17. prosince vyhráli 33:26 na půdě nováčka ze Strakonic. „Následně jsme trénovali až do 22. prosince a potom i mezi svátky. Kluci měli ale také dostatek prostoru na to, aby doléčili šrámy a načerpali nové síly,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

Trojice mladých házenkářů Mathias Choleva, Patrik Bartoš a Alexandr Moješcik si zimní přípravu zpestřila kvalifikací na juniorské mistrovství světa, která se uskutečnila na začátku ledna v italské Pescaře. Český juniorský výběr se střetl s Polskem a Norskem. Oba duely prohrál, takže se na šampionát neprobojoval.

První lednové dny se házenkáři SKP zaměřili především na tréninky v posilovně, které vedl jejich kondiční trenér Stanislav Holaň. „Posléze jsme začali opět trénovat také v hale s míči. Zaměřili jsme se na obrannou činnost, ale také na zdokonalení jednotlivých signálů v útočné fázi. Pozitivní je, že momentálně jsou takřka všichni zdraví a připravení na jarní část extraligy, ve které je ve hře ještě spousta bodů,“ předeslal Valo.

O první z nich budou hrát jeho svěřenci ve středu 1. února, kdy na domácí palubovce přivítají poslední Hranice, které doposud uhrály jediný bod. „Dosavadní bilance Hranic nás nesmí ukolébat. Nyní měly dostatek času na to, aby zkonsolidovaly síly a připravily se na závěrečnou část základní části. Očekávám, že přijedou odhodlané uhrát co nejlepší výsledek. Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. V žádném případě nesmíme tohoto soupeře podcenit. Mohlo by se nám to škaredě vymstít,“ upozornil kouč SKP.

V jarní části soutěže odehraje náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek devět utkání. „Tabulka je nesmírně vyrovnaná. Týmy od 6. do 10. místa dělí minimální bodový rozdíl. Všechna družstva na těchto pozicích budou usilovat o postup do vyřazovací části. Musíme zvládnout především zápasy v domácím prostředí, kde nesmíme ztrácet body. Ideální pak bude, když se nám podaří přivést nějaké body i z venkovních palubovek,“ řekl Valo.

Nejenom on pak spoléhá na vydatnou podporu příznivců SKP především v domácích kláních. „Pevně věřím, že nám naši příznivci zachovají podporu i v novém kalendářním roce. Ve všech domácích střetnutích půjde o hodně a v každém duelu budeme spoléhat na naše fanoušky, kteří umí vytvořit bouřlivou atmosféru. Kluci jejich podporu v jednotlivých duelech cítí. Zvlášť v pasážích, kdy jim to třeba herně tolik nejde a trápí se. V těchto chvílích bývá jejich podpora nesmírně důležitá. Ohromně nám pomáhá a velice si jí vážíme,“ vzkázal Valo všem příznivcům SKP.

Jan Smekal
27.ledna 2023