Trio hráčů SKP bude usilovat o postup na juniorský světový šampionát

Mathias Choleva, Alexandr Moješcik a Patrik Bartoš si řekli svými výkony o pozvánku do juniorské reprezentace. Ta bude na začátku roku 2023 v italské Pescaře usilovat o postup na mistrovství světa, které se uskuteční v létě 2023.

V termínu od 6. do 8. ledna odehraje česká juniorská reprezentace v italské Pescaře kvalifikační zápasy o účast na mistrovství světa. Výběr trenéra Pavla Pauzy čekají dva velice kvalitní soupeři, a sice Norové a Poláci. Na letní světový šampionát pak postoupí pouze nejlepší tým ze tří reprezentačních výběrů. České barvy budou hájit také tři hráči Pepino SKP Frýdek-Místek, a sice Mathias Choleva, Alexandr Moješcik a Patrik Bartoš.

„Těším se, že si zase zahraju na mezinárodní úrovni. Je to totiž něco jiného, než hrát naši ligu. Navíc se ohromně těším na to, že zase uvidím všechny kluky,“ uvedl Mathias Choleva, pro kterého bude kvalifikace o účast na mistrovství světa hodně znamenat. „S ostatními kluky jsme spolu v reprezentaci už čtyři roky. Pokud postoupíme na mistrovství světa, v což věřím, tak to bude nádherný vrchol naší společné cesty. Rozhodně by to byl nejsilnější okamžik mé házenkářské kariéry,“ poznamenal Choleva, který je podle trenérů duší reprezentačního týmu. „Stmeluju tým, ať je v něm sranda a pohoda. Určitě mu chci pomoct co nejlepšími výkony,“ dodal.

Alexandr Moješcik pak zmínil, že se těší na všechno. „Reprezentační akce mě vždycky posunou dopředu a ukáží, na čem musím ještě zapracovat. Uvidím, kolik prostoru dostanu, když jsem byl donominovaný o něco později, protože někteří hráči z nominace vypadli. Rozhodně ale odvedu pro družstvo maximum,“ řekl Moješcik.

Brankář Patrik Bartoš očekává velmi vyrovnané a těžké zápasy. „Těším se na kluky, se kterými jsme se dlouho neviděli a také na kvalitní soupeře,“ řekl Bartoš.

Všichni tři hráči SKP pak věří, že jim účast na kvalifikaci o účast na mistrovství světa přinese cenné zkušenosti, které využijí dál v budoucnu.

Jan Smekal
28.prosince 2022