Jsem rád, že tady můžu hrát a zdokonalovat se každým zápasem, říká Nicolas Noworyta

V poslední době se našemu celku Pepino SKP Frýdek-Místek výsledkově příliš nedaří. Nicolas Noworyta, který je momentálně zraněný, v rozhovoru nastiňuje, co jej trápí. Mluví také o tom, jak je ve Frýdku-Místku spokojený nebo s jakými vyhlídkami půjde náš tým do posledních dvou klání v tomto kalendářním roce.

Nicolasi, poslední dva zápasy proti Dukle a Plzni jste nehrál. Proč jste nemohl zasáhnout do těchto klání? Můžete přiblížit, co vám je a kdy zase budete spoluhráčům k dispozici přímo na hřišti?
Bohužel jsem momentálně zraněný, a sice ve spodní části těla. Prozatím nedokážu říct, kdy se vrátím a budu tak týmu zase plně k dispozici. 

Jaké to bylo sledovat zápasy pouze z lavičky či na dálku? A co jste mohl dělat pro to, abyste spoluhráčům pomohl alespoň jinak, když jste nemohl zasáhnout přímo do hry.
Když jsem byl na domácím zápase proti Dukle jen jako masér, tak to zřejmě bylo poprvé a naposled, protože jsem říkal, že z toho asi dostanu infarkt (směje se). Nechápu, jak to trenér může zvládat. Kluky jsem tak mohl jen povzbuzovat z lavičky. Jinak jsem neměl, jak jim pomoct.

V posledním střetnutí proti lídrovi z Plzně jste v prvním poločase vedli po většinu času. Po změně stran však Plzeň skóre otočila a vyhrála. Co podle vás rozhodlo o jejím vítězství?
Trenér tento zápas zhodnotil dobře. V prvním poločase jsme se dokázali prosazovat v útoku. Po změně stran jsme se ale dopustili mnoha chyb v útočné fázi a Plzeň nás trestala rychlými kontry. To stačilo k tomu, aby Plzeň nakonec vyhrála. 

Základní část Chance Extraligy se přehoupla do druhé poloviny. V letošním kalendářním roce vás čekají ještě dva zápasy. Nejprve přivítáte velmi silný Prešov, následně hrajete na půdě nováčka ze Strakonic. S jakým bodovým ziskem z těchto klání budete spokojení?
Samozřejmě chceme vyhrát každý zápas. Proti Prešovu to bude hodně, hodně těžké. Určitě nám bude chtít vrátit porážku, kterou jsme mu uštědřili na jeho půdě. Kluci se ale určitě nebudou chtít vzdát. Utkání proti Strakonicím musí znamenat jasnou výhru pro náš tým. Do konce tohoto kalendářního roku si chceme polepšit o čtyři body.

Momentálně se nacházíte na 7. místě, ovšem v těsném závěsu je Nové Veselí. I devátá Kopřivnice stále živí naděje na postup do play off. Odpovídá současné postavení v tabulce síle a představám vašeho družstva nebo byste se chtěli prokousat výše?
Samozřejmě, že se chceme prokousat výše, protože pokud bychom skončili po základní části až osmí a měli v play off narazit na první Plzeň, tak by bylo velmi těžké dostat se v play off dál, než kdybychom byli pátí či šestí. Pak by naše šance na lepší konečné umístění byly o poznání větší.

Do Frýdku-Místku jste přestoupil v létě z Karviné. Stihl jste se už plně adaptovat na zdejší prostředí a podmínky v klubu? Jak se vám ve Frýdku-Místku líbí?
Po pěti měsících už jsem se stihl adaptovat na zdejší prostředí. V klubu se mi moc líbí. Zatím se všemi vycházím velmi dobře. Jsem rád, že tady můžu hrát a zdokonalovat se každým zápasem.

Před sezonou doznal zdejší kádr řady změn. Stihli jste se už všichni sehrát nebo máte stále ještě rezervy, které potřebujete odstranit?
Každý tým má rezervy. Vždycky je co zlepšovat.

Společně s několika dalšími spoluhráči dojíždíte z Karviné. Stihli jste už i poznat Frýdek-Místek nebo tady jezdíte vyloženě jen do haly na tréninky a zápasy?
Jezdíme tady jen na tréninky a na zápasy, protože kluci musí ráno vstávat do práce, já zase do školy. Nemáme tak prostor na nic jiného.

Jan Smekal
6.prosince 2022