Na půdě lídra jsme vyhráli první poločas. Po změně stran ale Plzeň zápas otočila

V 16. kole Chance Extraligy narazili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na lídra soutěže, celek Talent tým Plzeňského kraje. V prvním poločase byli lepším týmem. Ovšem po změně stran potvrdila Plzeň roli favorita, průběh střetnutí otočila a nakonec vyhrála 31:26.

1. kolo Chance Extraligy uzavřel duel lídra soutěže Talentu tým Plzeňského kraje a Pepino SKP Frýdek-Místek. Začátek utkání vyšel lépe domácímu týmu, který se ujal vedení 5:3. To se hrála 6. minuta. Pak sice Mathias Choleva neproměnil sedmičku, ovšem Frýdek-Místek dokázal skórovat pětkrát za sebou a rázem na horké půdě Plzně vedl 8:5. Před osmým gólem Frýdecko-Místeckých si vyžádal domácí trenér Petr Štochl první oddechový čas. Šestý gól vstřelila Plzeň po osm minut trvající pasáži bez vstřelené branky. Hosté z Frýdku-Místku byli v této pasáži lepší, několika skvělými zákroky je podržel i Vít Pyško. Plzeňští se sice drželi na dostřel, ovšem byl to Frýdek-Místek, kdo neustále držel mírný náskok. Dvě minuty před koncem prvního poločasu dokázala Plzeň vyrovnat na 13:13. První půli nakonec vyhrál celek SKP 15:14.

Po změně stran dokázal domácí výběr otočit skóre ve svůj prospěch, ale Frýdecko-Místečtí s plzeňským favoritem drželi krok. Na konci 39. minuty bylo skóre nerozhodné 19:19. Pak ale domácí udeřili hned čtyřikrát během čtyřech minut a dostali se do vedení 23:19. O čtyři minuty později už vedla Plzeň o šest branek 26:20. V této části zápasu si vytvořila rozhodující náskok, který už v dalších minutách sice nenarůstal, ale po celou dobu si jej střežila a ani na chvíli nedovolila hostům z Frýdku-Místku duel zdramatizovat. V posledních dvanácti minutách už se tak střetnutí dohrávalo. Plzeň potvrdila roli favorita a dokráčela k patnáctému vítězství v této sezoně, které mělo podobu 31:26.

Západočeši si tak polepšili na 30 bodů a upevnili si vedoucí pozici v extralize. Frýdek-Místek zůstává s 16 body na 7. místě.

„Byli jsme na Plzeň perfektně připravení, což se potvrdilo v prvním poločase. Vzhledem k jeho průběhu je veliká škoda, že jsme ho vyhráli pouze o jediný gól. Měli jsme na to jít do šaten s větším náskokem. Po změně stran jsme věděli, že nás Plzeň zatlačí. Bohužel jsme se v útoku dopustili mnoha technických chyb, kterými jsme Plzeň posadili na koně. Když otočila skóre, dostala se ke své hře a začala nás přehrávat,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„Druhou půli ovlivnil také fakt, že nám vinou zranění vypadli nějací hráči, takže jsme na některých postech nemohli střídat, což se projevilo tak, že nám rychleji docházely síly. Nyní musíme udělat maximum pro to, aby tito hráči byli co nejdříve v pořádku, protože nás do konce roku čekají ještě dva zápasy, v nichž chceme bodovat, pokud máme pomýšlet na postup do play off,“ dodal Valo.

V příštím kole čeká svěřence Daniela Vala další velmi těžký soupeř, a sice slovenský gigant Tatran Prešov. Celek Pepino SKP Frýdek-Místek vyzve slovenského šampiona v neděli 11. prosince. Hraje se v hale na 6. ZŠ. Utkání začne v 17 hodin.

16. kolo: Talent tým Plzeňského kraje – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:26 (14:15)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš – Sklenák, Moješcik 2, Gřešek 3, Chudoba, Brožek 3, Bureš 6/4, Mucha 2, Mlotek S. 1, Mlotek T., Choleva 3/1, Mazur 1, Zbránek 2, Ondrušík 3, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/5. Vyloučení: 7:4.

Poznámka: Fotografie k reportáži je ilustrační.