Závěr vyrovnaného duelu zvládli lépe Pražané. SKP – Dukla 28:32

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek svedli v 15. kole Chance Extraligy vyrovnaný souboj s pražskou Duklou. V přímém souboji o 6. místo vyšel lépe závěr zápasu hostům z Prahy, kteří v posledních pěti minutách rozhodli o svém vítězství 32:28. Dukla se díky výhře posunula na 6. místo. Náš celek klesl na 7. příčku.

Chance Extraliga nabídla v 15. kole také přímý souboj o 6. místo, který svedli Pepino SKP Frýdek-Místek a HC Dukla Praha. Začátek zápasu vyšel lépe hostům z Prahy, které držel jistě chytající Tomáš Petržala. Po prvních pěti minutách vedla Dukla 4:1. Tříbrankový náskok držela Dukla povětšinu prvního poločasu. V posledních dvou minutách ale dokázali domácí hráči snížit na rozdíl jediné branky, takže první půle nakonec skončila poměrem 16:15 pro Pražany.

Po změně stran dokázali domácí průběh utkání rychle otočit. Po desíti odehraných minutách vedli o tři branky 21:18. Na začátku 42. minuty přišli hosté o Marka Hlinku, který obdržel přímou červenou kartu. Ovšem v následujícím průběhu dokázali skóre otočit. Ve 47. minutě šli do vedení 24:23. Následně se o jednogólové vedení přetahovala obě družstva. Všechno nasvědčovalo tomu, že zápas dospěje do nervy drásající koncovky. Čtyři a půl minuty před koncem bylo skóre vyrovnané 28:28. Ve zbývajících minutách už se však domácí nedokázali střelecky prosadit. To Dukla nastřílela ještě čtyři góly a vyhrála tak 32:28. Díky vítězství se posunula na 6. místo. Frýdek-Místek klesl na 7. příčku.

„Bylo to vyrovnané a těžké utkání pro obě družstva. Ukázala se morální síla. Faktem je, že se k nám přiklonilo také štěstí, ale takticky jsme velmi dobře odehráli naše útoky. Ke konci zápasu jsme dokázali být efektivnější v útoku. V posledních minutách vytáhli naši brankáři důležité čtyři zákroky. Navíc nás zdobila agresivita v obraně, kterou bychom měli mít celých šedesát minut. Musím hráče pochválit za přístup k celému utkání,“ uvedl po zápase trenér HC Dukla Praha Michal Tonar.

„Na začátku byl náš přístup možná trochu vlažnější, ale pomalu jsme se dostávali do tempa. V prvním poločase jsme byli napřed o tři, čtyři branky, ke konci jsme ale udělali dvě chyby a Frýdek dokázal snížit. Po změně stran dokonce vedl a tahal chvíli za delší konec. Jsem moc rád, že jsme to nakonec dokázali otočit. Tohoto vítězství si nesmírně ceníme,“ zdůraznil Tonar.

To trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo přiznal, že jeho svěřenci jsou zklamaní, protože chtěli zápas zvládnout.

„V tak vyrovnaném utkání si nemůžeme dovolit neproměnit pět sedmiček a spoustu náskoků a protiútoků. Navíc s technickými chybami, kterých jsme se dneska dopustili, jsme možná na čísle dvacet. V zápase, kdy proti sobě hrají dvě vyrovnaná družstva, si něco takového nemůžeme dovolit. Bralo nám to sebevědomí a Duklu to naopak vracelo do zápasu. Proto jsme dnes prohráli,“ konstatoval Valo.

Jeho svěřenci jedou v příštím kole na palubovku vedoucí Plzně, která už čtrnáctkrát vyhrála. S osmadvaceti body tak vévodí celé extralize. To hráči SKP doposud uhráli 16 bodů.

15. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha 28:32 (15:16)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš – Sklenák 2, Moješcik 2, Hrachovec, Gřešek 4/1, Chudoba 3/1, Brožek, Bureš 1, Mucha 3, Mlotek S., Choleva 9/3, Mazur 1, Zbránek 1, Ondrušík 1, Hustopecký 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: David Šlezingr, Jiří Špunar. Sedmimetrové hody: 10/5 – 6/4. Vyloučení: 7:4. Přímá ČK: Hlinka (DUK). Diváci: 229.