Výhrou nad Jičínem jsme se posunuli na 5. místo

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek završili první polovinu základní části Chance Extraligy výhrou nad O2xyworld HBC Jičín, který přehráli poměrem 29:23. Svěřenci Daniela Vala se díky osmému vítězství v sezoně posunuli na 5. místo.

Chance Extraliga dospěla 13. kolem do poloviny základní části. Střetla se také družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a O2xyworld HBC Jičín. Domácí tým chtěl navázat na předchozí venkovní výhru v Brně, což se mu dařilo od úvodních minut. V prvních šesti minutách se prosadil hned čtyřikrát, to hosté z Jičína čekali na první gól až do začátku 7. minuty. První poločas se nesl jasně v režii domácího Frýdku-Místku. Ten nezastavil ani time out hostujícího trenéra Petra Mašáta na konci 10. minuty. Frýdecko-Místečtí diktovali tempo, výtečně si počínali v obraně, za kterou exceloval Vít Pyško. Devět minut před koncem prvního poločasu vedli domácí už 12:5. Pak sice Jičín skóroval třikrát za sebou, ale domácí celek si nenechal vzít vypracovaný náskok a prvních třicet minut nakonec vyhrál o šest gólů 15:9.

Po změně stran se zpočátku hrálo nahoru dolů. Ve 36. minutě zvýšil Matěj Mazur na 18:12. Pak ale dokázali Jičínští duel zdramatizovat. Následující devítiminutovku vyhráli 8:2 a rázem bylo srovnáno 20:20. Domácí se ale nepoložili, zvedli se a během pěti minut odskočili do čtyřbrankového vedení 24:20. V následujících minutách už žádné větší drama nepřipustili. Trpělivou hrou v útoku a zvýšenou agresivitou v obraně nakonec došli k osmému vítězství v sezoně. Jičín přehráli 29:23 a v tabulce se posunuli na 5. místo. Výběr Jičína klesl na 10. příčku.

„Výsledek dnešního utkání hodně ovlivnila první půle, v níž jsme dovolili Frýdku, aby si vytvořil šestigólový náskok. Navíc předchozí výhrou v Brně si zvedl sebevědomí. Taková ztráta už se pak těžko dohání ve druhém poločase. Navíc to stojí spoustu sil. Na jednu stranu klobouk dolů před našimi kluky za to, že dokázali vyrovnat a dostat tak Frýdek pod tlak. Na druhou stranu kvalita Frýdku a jeho síla nakonec byly nad naše síly. Dneska jsme udělali osmnáct technických chyb, což je hrozně moc na venkovní utkání. To bylo příčinou neúspěchu,“ konstatoval po utkání trenér O2xyworld HBC Jičín Petr Mašát.

Trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo řekl, že jeho tým je šťastný za osmou výhru v sezoně. „Splnili jsme cíl, který jsme si dali, takže můžu být spokojený. V prvním poločase jsme předvedli parádní výkon, i když jsme v útoku udělali nějaké chyby. Mohli jsme už v první půli zlomit soupeře z Jičína. Inkasovali jsme ale jen devět gólů, skvěle nám fungovala obrana a dokázali jsme se prosazovat i v útoku. Ovšem do druhé půle jsme nastoupili vlažně, čímž jsme umožnili Jičínu, aby se vrátil do hry. Navíc hrál výborně. Za to my jsme polevili v obraně i v útoku. Pasáž, jakou jsme měli mezi 40. a 47. minutou, něco takového se nám nesmí stávat,“ zdůraznil Valo.

„Na druhou stranu musím kluky pochválit, jak si s takovou situací poradili. Všichni totiž byli s hlavami trochu dole, ale dokázali se zvednout. Zvýšili jsme agresivitu v obraně, v útoku jsme hráli trpělivě a dokázali tak nakonec vyhrát. Vzhledem k průběhu zápasu jsme však zvítězili zaslouženě,“ podotkl lodivod SKP.

O další body bude usilovat naše družstvo Pepino SKP Frýdek-Místek už v neděli 20. listopadu, kdy se představí na půdě Nového Veselí. Zápas začne v 17 hodin.

13. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – O2xyworld HBC Jičín 29:23 (15:9)
Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb – Noworyta 5, Sklenák 2, Moješcik 1, Gřešek 5, Brožek, Bureš, Mucha 4, Mlotek S., Mlotek T., Choleva 6/4, Mazur 1, Zbránek 5, Ondrušík, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/0. Vyloučení: 2:2. Diváci: 320.