Derby pro Kopřivnici. Soupeř nás předčil v agresivitě i větší vůli po vítězství

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v 10. kole Chance Extraligy nenavázali na výkony z předchozích duelů. Na půdě Kopřivnice tak nestačili na domácí výběr, kterému podlehli 32:26. V tabulce klesli na 6. příčku.

Regionální derby mezi KH Kopřivnice a Pepino SKP Frýdek-Místek slibovalo zajímavý a napínavý duel. V posledních vzájemných střetnutích těchto soupeřů totiž vždycky byl minimální rozdíl ve skóre. Zápasy rozhodovaly detaily. Tentokrát vstoupila do klání lépe domácí Kopřivnice. Na konci 13. minuty vedla 6:3 a trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo si musel vzít první oddechový čas. V následujících šesti minutách dokázali jeho svěřenci snížit na 8:7. A time out si vyžádala i domácí lavička. Po něm Kopřivnice znovu odskočila do tříbrankového vedení. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu pak vedla o čtyři branky. Následně přišla o Oto Kancela, který nasbíral tři dvouminutové tresty, takže od rozhodčích uviděl červenou kartu. Zápas pro něj předčasně skončil. Minutu a půl před koncem první půle však Jakub Ježek zvýšil už na 17:12. V poslední minutě úvodního dějství jsme dokázali ještě snížit trefami Radima Chudoby a Jana Zbránka. První poločas tak vyzněl poměrem 17:14 pro Kopřivnici.

Po změně stran v prvních pěti minutách Kopřivnice držela náskok vybudovaný z první půle. Jenže potom jsme během šesti minut čtyřmi brankami po sobě otočili skóre na 21:20 v náš prospěch. V tomto úseku se hned třikrát prosadil Zbyněk Bureš. Bylo to ale naposledy, kdy jsme v tomto klání vedli. Kopřivnice si vzala oddechový čas a ihned duel otočila. Desetiminutovku od 42. do 52. minuty vyhrála 7:2 a rázem vedla o čtyři góly 27:23. Ve zbývajících minutách už si Kopřivnice hlídala tento náskok a nakonec jej dokázala ještě navýšit o dvě branky, takže se nakonec mohla radovat z vítězství v poměru 32:26.

Kopřivnice si tak polepšila na osm bodů. V tabulce ji patří 10. místo. Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek jsou s dvanácti body šestí.

„Jsme zklamaní, ale Kopřivnice vyhrála zaslouženě a musíme ji pogratulovat k vítězství. Nenavázali jsme na výkony, kterými jsme se prezentovali v předešlých zápasech. Kopřivnice nás předčila v agresivitě, nasazení i větší vůli po vítězství. Neměl jsem pocit, že by naši hráči chtěli tolik jako domácí Kopřivnice. V utkání jako je takové derby, je třeba podat daleko bojovnější výkon,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

Další body se jeho svěřenci pokusí uhrát v příštím extraligovém kole, kdy na domácí palubovce přivítají lídra soutěže z Lovosic. Utkání je na programu v sobotu 5. listopadu. Hraje se v hale na 6. ZŠ. Zápas začne v 17 hodin.

10. kolo: KH Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek 32:26 (17:14)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš – Noworyta 3, Sklenák 2, Gřešek 1, Chudoba 4, Brožek, Bureš 4/1, Mucha, Mlotek S. 3, Mlotek T. 1, Choleva 4/2, Mazur, Zbránek 2, Ondrušík 1, Hustopecký 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Pavel Friedel, Tomáš Kučerka. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 8:5. ČK: Kancel (KOP). Diváci: 215.

Pozn.: Fotografie k článku je ilustrační