Vítězná série pokračuje! Hranice – SKP 20:31

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek se vezou na vítězné vlně. Výtečnou formu z posledních zápasů potvrdili také v 6. kole Chance Extraligy, ve kterém přehráli výběr Cementu Hranice na jeho půdě poměrem 31:20. Svěřenci Daniela Vala si tak čtvrtou výhrou v soutěži upevnili 5. místo v tabulce.

Zatímco hráči Frýdku-Místku chtěli prodloužit vítěznou sérii, domácí Hranice šly do zápasu s odhodláním získat první extraligové body. První poločas byl velice vyrovnaný. Žádné družstvo si nevytvořilo větší než dvougólový náskok. Po patnácti minutách vedl domácí Cement 7:5. Dvougólový náskok držel do 20. minuty, kdy to bylo 9:7 pro Hranice. Posledních deset minut první půle však zvládli lépe hosté z Frýdku-Místku, kteří nakonec i brankou v poslední sekundě ze sedmimetrového hodu, který proměnil Radim Chudoba, vyhráli první poločas těsně 12:11.

Po změně stran ovládli Frýdecko-Místečtí prvních deset minut druhého poločasu. Tuto pasáž vyhráli jednoznačně 6:1 a vytvořili si rozhodující náskok. Ten do poloviny druhého dějství narostl až na 21:13. Přičemž jednadvacátou branku Frýdku-Místku vstřelil brankář Patrik Bartoš, který se trefil hodem přes celé hřiště. V následujícím minutách sice dokázaly Hranice hostům sekundovat, ovšem nedařilo se jim snižovat náskok SKP. Ten si Frýdecko-Místečtí hlídali a nepovolili Hranicím více, než snížení na sedmigólový rozdíl. Ve 25. minutě snížil domácí Dořičák dvěma góly za sebou na 19:26. Ve zbývajících minutách však SKP přidalo ještě pět branek, zatímco Hranice skórovaly už jen jednou.

Utkání 6. kola Chance Extraligy mezi TJ Cement Hranice a Pepino SKP Frýdek-Místek nakonec skončilo přesvědčivým vítězstvím hostujícího celku, který si díky výhře 31:20 připsal čtvrtý extraligový triumf v této sezoně. Pojistil si tak 5. místo v tabulce. Hranice stále čekají na první bodový zisk a uzavírají extraligovou tabulku.

„V prvním poločase kluci chtěli až příliš. V útoku neproměnili spoustu dobrých příležitostí. Hranice nás velmi potrápily a potvrdily, že se na jejich palubovce nevyhrává snadno. Odvedly velice solidní výkon,“ uvedl po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„O přestávce jsem kluky nabádal k tomu, aby věřili našemu systému a byli trpěliví. Po změně stran jsme perfektně bránili. Inkasovali jsme jen devět branek, z toho dvě ze sedmiček. To o něčem svědčí. Velmi dobrý výkon podali oba naši brankáři. Navíc jsme se dokázali prosazovat v útoku. Musím všechny pochválit za zodpovědný a koncentrovaný výkon,“ pokračoval Valo.

Nyní už se jeho svěřenci mohou soustředit na další extraligový duel, který je čeká už ve středu 5. října. V domácím prostředí přivítají celek HC ROBE Zubří. Hraje se v hale na 6. ZŠ. Zápas začne v 18 hodin.

6. kolo: TJ Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek-Místek 20:31 (11:12)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Bartoš 1 – Noworyta 3, Sklenák, Gřešek 1, Chudoba 4/3, Brožek 4, Bureš 4/1, Mucha 3, Mlotek S. 4, Mlotek T. 1, Choleva 2, Mazur, Zbránek 3, Ondrušík 1, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 7:6.

Pozn.: Fotografie u článku je ilustrační.