Aktuality

Senzace na Dukle! Favorita porážíme o sedm branek

Po třech prohraných zápasech v řadě se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek dočkali prvního letošního vítězství. Na palubovce pražské Dukly předvedli výkon bez větších chyb a favorizovaný celek přehráli přesvědčivě 29:22.

Na rozdíl od prvních tří soutěžních utkání se nám tentokrát vydařil vstup do zápasu. V osmé minutě jsme už vedli rozdílem tří branek 5:2. A i následující minuty byly v režii našich hráčů, kteří diktovali tempo hry. Těžili z přesně zakončovaných útoků organizovaných zkušeným Vojtěchem Petrovským a přidali také několik branek z rychlých útoků po zákrocích brankáře Víta Pyška, který se tentokrát dostal na padesátiprocentní úspěšnost zákroků. Dukla naopak kupila chyby v obraně i v útoku a do šaten v poločase odcházela za nepříznivého stavu 10:16.

Ve druhém poločase se Pyško rozchytal ještě více a hráči Dukly si na něm vylámali zuby i ve vyložených brankových příležitostech. To jeho spoluhráči v útoku naopak své šance proměňovali a dále tak navyšovali svůj náskok. Ve 47. minutě vedli už o deset gólů poměrem 24:14. Na naší cestě k vítězství nezměnila nic ani červená karta pro Dalibora Mynáře ze 47. minuty, kterou obdržel po svém třetím dvouminutovém vyloučení. Dukla sice zkorigovala ztrátu na konečných 22:29, ale po šedesáti minutách jsme se mohli radovat ze zaslouženého vítězství a zisku prvních dvou bodů.

Zápas se nám absolutně nepovedl v útočné i obranné části. Nedařilo se nám vůbec nic z toho, na čem jsme stavěli celou přípravu a celé září. Ten souboj jsme prohráli ve svých hlavách svým přístupem. Je jasné, že takové zápasy někdy přijdou, ale nás to vrátilo zase zpátky a budeme muset bodovat v dalším zápase v Hranicích,“ uvedl po utkání asistent trenéra Dukly Praha Václav Vraný.

To předseda Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka byl velice rád ze zisku prvních bodů. „Byli jsme pod tlakem, protože ve všech předchozích zápasech jsme vyšli bodově naprázdno. Věděli jsme ale, že jsme schopni za určitých předpokladů porazit absolutně každého v naší lize, a to i Duklu na její půdě. Uvědomovali jsme si, že má mladé družstvo a pokud nepůjde do nějakého výraznějšího vedení, nebo naopak půjdeme do vedení my, tak to nemusí zvládnout takticky nebo psychicky. A to se nakonec potvrdilo,“ upozornil Lubomír Kavka.

Jeho slova potvrdil i trenér Jiří Kekrt. „V tomto utkání jsme uspěli díky tomu, o čem mluvím pořád, a sice, že když se sejde všechno, co je potřeba, můžeme porazit každého. Vít Pyško se dostal na padesát procent úspěšnosti zákroků. Navíc jsme udělali minimum technických chyb,“ zdůraznil Kekrt. „Dukla má nyní hodně mladý kádr. Věděli jsme, že po její výhře v Jičíně si její hráči můžou myslet, že to tak trochu půjde samo, protože vím, jak to chodí v hlavách mladých hráčů. Bylo nám jasné, že pokud se nám povede začátek a dostaneme se do vedení, mohli bychom uspět, a to se taky nakonec stalo,“ pokračoval.

Jeho svěřenci si tak připsali první dva body do extraligové tabulky. Jsou sice stále předposlední, ale na pozice zaručující účast v play off ztrácí jediný bod. O další vítězství budou usilovat v neděli 7. října, kdy od 17 hodin přivítají házenkáře Zubří. Hraje se v hale na 6. ZŠ.

HC Dukla Praha - Pepino SKP Frýdek-Místek 22:29 (10:16)

Rozhodčí: Macho - Hájek
Sedmimetrové hody: 4/0 - 2/2
Vyloučení: 2 - 9 (ČK Mynář)
Diváci: 150

Sestava Pepino SKP Frýdek-Místek: Pyško, Coch, Cáb – Stržínek 3, Šimek, Petrovský 7/2, Klaban 6, Gřešek 3, Bureš, Strack 5, Žvak 1, Mazur, Mynář, Bosák 4. Trenér: Jiří Kekrt.