V poháru jdeme dále. SKP si snadno poradilo s karvinským MHK 34:22

Náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek si ve středu 28. září připsal už třetí výhru v řadě. Tentokrát uspěl v utkání 3. kola Českého poháru, v němž potvrdil roli favorita. Karvinský MHK přehrál jednoznačně 34:22 a postoupil do osmifinále.

Trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo nechal v tomto klání odpočívat hned několik hráčů ze základní sestavy. Ani na chvíli se na palubovce neobjevili Slavomír Mlotek, Jan Mucha, Radim Chudoba, Jan Zbránek. Volno dostali Vít Pyško a Adam Gřešek. Náš tým však soupeře z nižší soutěže nepodcenil a od začátku utkání potvrzoval roli velkého favorita. Domácí MHK drželi s našimi hráči krok pouze prvních sedm minut. Následně se naplno rozjel brankostroj SKP. V polovině 12. minuty jsme vedli po trefě Jakuba Brožka už 8:3. Následující desetiminutovku sice vyhráli domácí poměrem 5:3, takže snížili na 8:11 ze svého pohledu, ovšem závěr poločasu patřil našemu celku. Dvakrát po sobě se prosadil Denis Patrik O´Connor a účet první půle završil proměněnou sedmičkou Mathias Choleva. Prvních třicet minut tak skončilo 14:8 ve prospěch SKP.

Po změně stran jsme pokračovali ve výkonu z prvního poločasu. Dokázali jsme se prosazovat ze všech postů. A už v polovině 38. minuty to bylo poprvé o deset branek. To, když se prosadil Tomáš Mlotek. Rozdíl mezi oběma družstvy byl propastný. V rozmezí od 46. do 51. minuty jsme vedli už o třináct gólů, 27:14, 28:15 a 29:16. V posledních desíti minutách už sice náskok SKP nenarůstal, ovšem náš výběr si došel pro přesvědčivé vítězství v poměru 34:22 a postoupil tak do osmifinále Českého poháru.

„Kluci k tomuto utkání perfektně přistoupili. Hned na začátku si vytvořili náskok, který pak udržovali v průběhu celého zápasu. Jsem rád, že velmi dobré výkony předvedli hráči, kteří v extralize nedostávají tolik prostoru. Těší mě i fakt, že jsme pošetřili několik klíčových hráčů, protože máme náročný program. Už druhý týden hrajeme sobota – středa – sobota. Doufám, že se nám podařilo ušetřit nějaké síly na sobotní střetnutí proti Hranicím,“ uvedl po zápase lodivod SKP Daniel Valo.

Náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek se tak veze na vítězné vlně. Sérii tří výher v řadě bude chtít prodloužit v sobotu 1. října, kdy se představí v 6. kole Chance Extraligy na palubovce Hranic.

3. kolo ČP: MHK TAEDA Karviná – Pepino SKP Frýdek-Místek 22:34 (8:14)
Sestava SKP F-M: Bartoš, Cáb – Noworyta 1, Sklenák, Moješcik, Chudoba, Brožek 4, Bureš 5/1, Mucha, Mlotek T. 3, Choleva 4/1, Mazur 3, O´Connor 3, Zbránek, Ondrušík 9, Hustopecký 2. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 5:1.