Nováčka ze Strakonic porážíme 35:28. O vítězství jsme rozhodli už v první půli

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek neponechali nic náhodě, když v 5. kole Chance Extraligy přesvědčivě přehráli nováčka ze Strakonic poměrem 35:28. Svěřenci Daniela Vala tak navázali na povedený výkon v Prešově. Díky třetí výhře v sezoně se v tabulce posunuli na 5. místo.

Páté extraligové kolo uzavřel duel mezi celky Pepino SKP Frýdek-Místek, který v předchozím kole vyhrál senzačně v Prešově a nováčkem ze Strakonic. Domácí tým vstoupil do utkání jako uragán, když už po pěti minutách vedl 5:1. V následujících šesti minutách dokázaly Strakonice nástup domácích házenkářů přibrzdit. A snížily na 7:5. Na menší brankový rozdíl se ale Strakonice nedostaly. V dalších minutách Frýdek-Místek opět začal navyšovat náskok, který si vytvořil hned v úvodu utkání. Na konci 20. minuty vedl už o šest gólů 14:8. Posledních deset minut první půle vyhráli domácí 6:4, takže první poločas nakonec skončil jednoznačně 20:12 pro Frýdek-Místek.

Po změně stran dokázal Frýdek-Místek odskočit až na desetibrankový rozdíl. Ve 29. minutě to bylo po trefě Jana Muchy už 25:15. Hosté však ani za tohoto stavu zápas nezabalili. Následně čtyřmi góly v řadě snížili na 25:19. Domácí ale žádné drama nepřipustili a znovu odskočili. Na začátku 49. minuty zvýšil Jan Mucha na 30:21. Poté se prosadily Strakonice třikrát za sebou a snížily na 30:24. V následujících minutách ovšem Frýdek-Místek znovu navýšil svůj náskok na deset gólů, když vedl 34:24 a 35:25. V závěru střetnutí dokázaly Strakonice zkorigovat na konečných 35:28 pro domácí tým.

„Nepovedl se nám vstup do utkání, kdy jsme ztratili několik míčů, Frýdek nám rychle odskočil na tři branky, ale trápila nás agresivita v obraně, nedokázali jsme se prosadit na soupeře. Nepřistupovali jsme k soupeři včas. Ten nás přehrával z dobrých náběhů. Toto nás trápilo celý zápas, takže se nám nepodařilo přiblížit na příznivější výsledek nebo zdramatizovat zápas. V klíčových momentech nás zklamala také koncovka, která hlavně z levého křídla nebyla úplně dobrá,“ uvedl po utkání trenér HBC JVP Strakonice 1921 Michal Zbíral.

„Každopádně to byl dobrý zápas od všech kluků, kteří nastoupili ve druhém poločase. Jsou to pro nás cenné zkušenosti. Nepočítali jsme s tím, že bychom tady vyhráli. I když jsme se o to snažili, chtěli jsme se o to porvat, ale víme, že Frýdek má zkušený tým a velkou kvalitu. Jsem rád za některé kluky, protože některé individuální výkony byly dobré. Jdeme dál. Čeká nás domácí duel s Novým Veselím, na který se dobře připravíme,“ pokračoval Zbíral.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo poznamenal, že po senzační výhře v Prešově nebylo jednoduché udržet hráče nohama při zemi.

„Strakonice jsou sice nováčkem soutěže, ovšem prezentují se velice kvalitními výkony. Velmi důležité bylo, že jsme výborně vstoupili do zápasu a vytvořili si hned dostatečný náskok, který jsme následně udržovali v průběhu celého utkání. Jsem moc rád, že jsme postupně prostřídali všechny hráče, takže jsme opět rozložili síly mezi celý kádr. Strakonice podaly velmi dobrý výkon. I za nepříznivého stavu střetnutí nezabalily a potvrdily, že se s nimi v extralize musí počítat. Stejně jako v předchozích utkáních nám znovu pomohli výborní fanoušci, kteří nás v domácím prostředí vždycky ženou za vítězstvím,“ konstatoval Valo.

Frýdek-Místek se díky třetí výhře v sezoně posunul na 5. místo. Strakonice jsou se třemi body na 11. příčce.

5. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC JVP Strakonice 1921 35:28 (20:12)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš – Noworyta 2, Sklenák, Gřešek 4, Chudoba 2, Brožek 1, Bureš 4, Mucha 5, Mlotek S. 5, Mlotek T., Choleva 7/2, Mazur 2, Zbránek 2, Ondrušík 1, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Pavel Friedel, Tomáš Kučerka. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 6:4. Diváci: 280.