Senzace je na světě! SKP udolalo slovenského giganta z Prešova na jeho půdě

Náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek se postaral o největší překvapení 4. kola Chance Extraligy, když vyhrál na půdě slovenského giganta TATRANU Prešov. Naši hráči zvládli lépe koncovku vyrovnaného klání a z horké půdy Prešova vezou nesmírně cenné vítězství 27:26.

Jen dva dny měli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na přípravu na další extraligový duel, ke kterému cestovali ve středu 21. září na horkou půdu jednoho z hlavních aspirantů na titul, TATRANU Prešov. Svěřenci Daniela Vala se od úvodního hvizdu prezentovali velice sympatickým výkonem, když se slovenským gigantem stále drželi krok. V prvním poločase sledovali diváci velmi vyrovnaný duel, ve kterém ani jednou nebyl rozdíl ve skóre mezi oběma družstvy větší než o dvě branky. Za stavu 13:12 pro domácí uviděl pět minut před koncem první půle červenou kartu hráč prešovského TATRANU Vjačeslav Kasatkin, když nedovoleně zastavil proskakujícího Slavomíra Mlotka. Prvních třicet minut nakonec skončilo nerozhodně 15:15.

Po změně stran pokračovalo velmi vyrovnané a dramatické střetnutí. V úvodních minutách to byli hráči Prešova, kteří povětšinou vedli, ovšem ne více než o dva góly. Od 46. minuty, kdy vyrovnal Nicolas Noworyta, se pro změnu do mírného vedení dostal náš tým. Ani on ale neodskočil na větší než dvoubrankový rozdíl ve skóre. Pět minut před koncem bylo díky domácímu Michalkovi opět srovnáno, a sice 25:25. V posledních pěti minutách se však dokázala prosadit naše dvě křídla Zbyněk Bureš a Mathias Choleva, který má výbornou střeleckou formu na začátku soutěže. Prešovští už stihli pouze zkorigovat Fenárem, který v 58. minutě uzavřel účet celého utkání.

Svěřenci Daniela Vala se tak postarali o veliké překvapení, když slovenského giganta udolali o jedinou branku a po výhře 27:26 si polepšili na čtyři body, čímž se posunuli na 7. místo v tabulce. Bodově se dotáhli na Jičín a také svého dnešního protivníka z Prešova.

„Nebylo jednoduché kluky přesvědčit, že máme šanci uspět proti Prešovu, který hrál loni Ligu mistrů a pravidelně hraje evropské poháry. Apeloval jsem na ně, že pokud pojedeme na Slovensko vyloženě se strachem, tak to nemá cenu. Klíčové bylo, že si ze začátku vyzkoušeli, že dokážou i s takto silným soupeřem hrát vyrovnanou partii,“ uvedl po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo, podle kterého jeho svěřenci vyhráli díky skvělému týmovému výkonu.

„Jsem moc rád, že to nebylo o jednotlivcích nebo několika málo hráčích. Postupně se na hřiště dostali úplně všichni hráči a každý z nich odvedl velký kus práce. Navíc neskutečně žila lavička. Kluci se vzájemně hecovali a povzbuzovali. Tento aspekt byl možná rozhodující. Domácím tyto emoce chyběly,“ poznamenal Valo, pro kterého je výhra v Prešově obzvlášť cenná. „Nechci snižovat kvalitu žádného družstva, to bych si nedovolil, ale výhra v Prešově je ještě cennější, než kdybychom vyhráli v Plzni nebo v Karviné. Tady se nevyhrává. Kluci si tímto vítězstvím dokázali, že mohou hrát s každým. Zároveň jsem je ale upozornil, že už v neděli nás čeká další těžký zápas proti Strakonicím, které nyní uhrály bod s ambiciózním Brnem. Rozhodně nás nečeká nic snadného,“ upozornil lodivod SKP.

K dalšímu utkání nastoupí naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v neděli 25. září, kdy na domácí palubovce přivítají výběr Strakonic. Hraje se v hale na 6. ZŠ. Zápas začne v 18 hodin.

4. kolo: TATRAN Prešov – Pepino SKP Frýdek-Místek 26:27 (15:15)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš – Noworyta 2, Sklenák 1, Moješcik, Gřešek 1, Chudoba 1, Brožek 1, Bureš 2, Mucha 6, Mlotek S. 1, Choleva 7/3, Mazur 2, Ondrušík, Zbránek 3, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 1:1. ČK: Kasatkin (PRS)