Facka na Dukle. Pražané rozhodli o výhře už v úvodu utkání

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek ve 2. kole Chance Extraligy nenavázali na úspěšný vstup do soutěže. Na palubovce pražské Dukly nezachytili nástup domácího družstva, které si brzy vytvořilo pohodlný náskok a ten kontrolovalo až do konce duelu. Na Dukle jsme tak prohráli 33:28.

Házenkáři pražské Dukly ve středu napravili zaváhání z Králova Pole. Proti Frýdku-Místku měli přesvědčivý nástup, když se rychle dostali do slušného vedení 7:1. V té chvíli bylo prakticky rozhodnuto. Pepino po celý zbytek zápasu už pouze korigovalo náskok domácích. Za stavu 15:6 se zranil Marek Hlinka, což tažení Dukly pozastavilo. Hosté do poločasu dokázali snížit na rozdíl šesti branek především zásluhou nejlepšího střelce zápasu Adama Gřeška. Ten nakonec nasázel sedm gólů a předčil nejlepší střelce Dukly Svitáka se Šůstkem, kteří skórovali pětkrát.

V úvodu druhé půle Frýdek-Místek snížil na čtyřgólový rozdíl. Celek z Moravskoslezského kraje mohl ještě zápas zdramatizovat, jenže neproměnil tři sedmimetrové hody. Dukla se opět dostala do tempa a v 53. minutě vedla už 31:21. V závěru Pražané polevili, trenér Tonar si dvakrát v rychlém sledu vyžádal oddechový čas a hosté stáhli desetibrankovou ztrátu nakonec na polovinu. Osmá výhra v řadě nad moravskoslezským soupeřem znamenala pro Duklu první dva body do tabulky.

„Chci poděkovat celému týmu. Odehráli jsme velmi dobré utkání, myslím, že jsme ho měli od začátku pod kontrolou. Gradovalo to, když jsme v druhém poločase vedli asi o 11 gólů. Obrana byla hlavně v prvním poločase velmi solidní,“ komentoval výkony trenér Dukly Michal Tonar. Za dva dny čeká Pražany duel v Evropském poháru, ve kterém chtějí být také úspěšní. „Potřebovali jsme prostřídat a rozložit zátěž na víc hráčů, což se trochu projevilo ve ztrátě výše našeho náskoku. První letošní dva body jsou velmi důležité a jsme za ně rádi, doufám, že tak budeme pokračovat i v dalších zápasech,“ přeje si Tonar.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo byl po utkání hodně zklamaný. „Není moc co hodnotit, naprosto zasloužená výhra Dukly, ke které gratuluji. Bohužel rozhodnul už úvod utkání, na který jsme se připravovali,“ řekl Valo. „Věděli jsme, že na nás Pražané vlítnou, ale bohužel jsme to nezachytili. Byla tam nekoncentrovanost obrany i útoku, takže Dukla získala náskok, který pak bez problémů udržovala až do konce zápasu. I ve druhém poločase, kdy jsme se mohli do hry vrátit, přišly hloupé chyby, které nás srážely dolů. Chci se omluvit našim fanouškům, protože takovýmto výkonem se prezentovat nechceme. Jak jsem řekl, naprosto zasloužená výhra Dukly,“ dodal kouč SKP.

2. kolo: HC Dukla Praha – Pepino SKP Frýdek-Místek 33:28 (18:12)
Sestava SKP F-M: Bartoš, Cáb – Noworyta 2, Sklenák 1, Moješcik 2/1, Gřešek 7, Chudoba 3, Brožek 2, Bureš 4/1, Mucha 1, Mlotek S. 2, Mlotek T. 1, Choleva 2/1, Zbránek 1, Ondrušík, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 0 – 6/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 102.

-red-
8.září 2022