Na úvod sezony porážíme Nové Veselí 31:28. Už ve středu čeká náš tým duel na Dukle

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek vstoupili do nového extraligového ročníku vítězstvím. Na domácí palubovce si poradili s výběrem Nového Veselí poměrem 31:28. Svěřenci Daniela Vala si tak připsali první dva body. Už ve středu se představí na půdě pražské Dukly.

Úvodní kolo Chance Extraligy uzavřel souboj mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a TJ Sokol Nové Veselí. Před úvodním hvizdem se ještě vedení frýdecko-místeckého klubu rozloučilo s dlouholetou oporou Vojtěchem Petrovským a Janem Marenčákem. Oba hráči ukončili aktivní kariéru.

Od začátku zápasu byla k vidění rychlá házená, kde útoky přečnívaly nad obranami. Prvních dvanáct minut vyšlo o něco lépe hostujícím hráčům, kteří vedli o dvě branky 7:5. Z vedení se ale neradovali příliš dlouho. Domácí dokázali záhy duel otočit. Deset minut před koncem prvního poločasu už vedli 12:9. Poté sice Nové Veselí snížilo na 12:11, ovšem posledních osm minut prvního dějství vyhráli házenkáři SKP poměrem 5:2, takže první poločas vyzněl 17:13 pro Frýdek-Místek.
Po změně stran dokázali domácí hráči svůj náskok ještě více navýšit. Na konci 36. minuty zvyšoval Slavomír Mlotek už na 22:15. Ještě po třinácti odehraných minutách ze druhého poločasu měl Frýdek-Místek pohodlný náskok šesti gólů, když vedl 25:19. Hosté ale nesložili zbraně. Třemi trefami za sebou během minuty a půl byli rázem znovu v zápase. Větší korekci jim ale domácí házenkáři nedovolili. Naopak opět odskočili a postupně vedli 27:22 a pak i 29:24. Když tři minuty před koncem zvýšil Radim Chudoba na 31:26, bylo rozhodnuto. Nové Veselí sice ke konci ještě duel zkorigovalo, ovšem nezastavilo Frýdek-Místek v cestě za první letošní výhrou. Utkání skončilo poměrem 31:28 pro domácí SKP.

„Do dnešního zápasu jsme nastoupili poměrně dobře, ale postupem času na nás byla znát čím dál větší nervozita, ze které jsme se nedokázali dostat. A to až do konce zápasu. Řešili jsme situace jinak než celou přípravu. Určitě jsme nepředvedli výkon, který jsme schopní podávat,“ uvedl po utkání trenér TJ Nové Veselí Jan Běloch.

„Dneska nebyl naším největším soupeřem Frýdek-Místek jako spíše my sami sobě. Možná, že to bylo tím, že i soupeř se na nás dobře připravil, ale primárně to byla naše hlava. Věřím, že to vyřešíme a do příště budeme úplně jiný tým,“ dodal Běloch.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo konstatoval, že jeho svěřenci mají za sebou strašně těžké utkání s kvalitním soupeřem.

„Veselí přijelo perfektně připravené, což se potvrdilo hlavně v úvodu, kdy bylo lepší. Měli jsme velký problém v obraně, kde nás Veselí přehrávalo. Naštěstí potom jsme změnili obranu, některé pozice a začala nám skvěle fungovat. Chytil se i Patrik Bartoš a někdy od desáté minuty jsme už vedli. Rozhodně jsme spokojení s vítězstvím, protože Veselí je kvalitní tým a ukázalo svou sílu,“ poznamenal Valo.

„Velké poděkování patří také fanouškům, bubnicím, které hnaly kluky celou dobu dopředu. Jejich podporu vnímali a ohromně jim pomohla především ve chvílích, kdy jim to na palubovce tolik nešlo,“ zdůraznil lodivod SKP.

Frýdecko-Místečtí si tak připsali první dva body. Už ve středu hrají znovu, kdy se představí na palubovce Dukly Praha. Nové Veselí hraje ve 2. kole v Jičíně.

1. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Veselí 31:28 (17:13)
Sestava SKP F-M: Bartoš, Cáb – Noworyta 4, Sklenák, Moješcik 2/1, Gřešek 2, Chudoba 4/1, Brožek, Bureš 2, Mucha 6, Mlotek S. 3, Mlotek T. 1, Choleva 6, Zbránek, Ondrušík 1, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0. Vyloučení: 2:3. Diváci: 341.