Generálku proti Portoriku proměnili hráči SKP v exhibici

Nevídaný brankostroj předvedli hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v posledním přípravném utkání na následující extraligový ročník. Reprezentaci Portorika předčili po všech stránkách a svého protivníka deklasovali 44:23. K nezastavení byl Mathias Choleva, který nastřílel 12 gólů.

Od úvodních minut bylo patrné, že mezi oběma družstvy je obrovský rozdíl. Trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo tak mohl i v posledním přípravném zápase protočit celou sestavu. Příležitost dostali všichni hráči, které měl k dispozici. Mohl si dovolit nechat odpočívat opory Radima Chudobu i Jana Zbránka. Na palubovce to přitom nebylo příliš znát. Hráči Frýdku-Místku si chvílemi dělali, co chtěli. Během utkání předvedli také několik kombinací, které měly charakter exhibičního klání.

V útoku byl k nezastavení Mathias Choleva, který zatížil konto soupeře dvanácti přesnými trefami. Dokázal se prosazovat z křídla, z trháků, ze sedmičky a jednou dokonce i z postu spojky. Velice dobře si počínal také odchovanec našeho klubu Alexandr Moješcik, který navázal na povedené výkony, které předvedl na brněnském Kénik cupu. V brance pak potvrdili neustále zlepšující výkonnost oba mladí brankáři našeho celku Patrik Bartoš a Martin Cáb. Druhý jmenovaný si dokonce připsal hned dvě vstřelené branky, když v závěru utkání dvakrát neomylně trefil opuštěnou bránu soupeře.

Náš tým si tak na závěr přípravy připsal suverénní vítězství, když Portoriko přehrál poměrem 44:23.

„Musím přiznat, že jsem čekal větší kvalitu od Portorika. Na druhou stranu jsme si díky takovému utkání mohli vyzkoušet takřka všechno, co jsme potřebovali. Proto jsme ve druhém poločase hráli nějakou dobu bez brankáře sedm na šest v útoku. Jsem moc rád, že si mohli zahrát všichni, kteří byli k dispozici. Vysokou výhru nesmíme v žádném případě přeceňovat. Bylo to však zajímavé zpestření celé přípravy,“ uvedl Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek.

Za týden, v neděli 4. září, vstoupí naši hráči do nového extraligového ročníku utkáním proti Novému Veselí. Svého soupeře přivítají v domácím prostředí v hale na 6. ZŠ. Hraje se od 18 hodin. Ještě před utkáním se náš klub rozloučí s Vojtěchem Petrovským, který ukončil aktivní sportovní kariéru.