Na Kénik Cupu přišly první prohry v přípravě. Trenér turnaj hodnotí velmi pozitivně

Na brněnském Kénik Cupu sehráli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek během dvou dní hned tři zápasy. Ve všech sice svým soupeřům podlehli, ale ukázali, že mohou být rovnocenným protivníkem i kvalitnějším a zkušenějším týmům.

Grupa Azoty Unia Tarnów z Polska, úřadující rakouský šampion UHK Krems a polský MKS Zaglebie Lubin. S těmito celky poměřili síly naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek o uplynulém víkendu na brněnském Kénik Cupu. Všechny zápasy sice prohráli, ale herně rozhodně nepropadli.

„I když by tomu výsledky nemusely odpovídat, tak turnaj vnímám velmi pozitivně. Všech sedmnáct hráčů, které jsme měli k dispozici, dostalo rovnoměrný prostor na palubovce. Kdybychom hráli vyloženě na co nejlepší výsledky, troufám si říct, že bychom zápasy dokázali dovést do vítězného konce,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„V této části přípravy však výsledky nepovažuju za tolik důležité, jako spíše to, že jsme na turnaji použili celý kádr a všichni hráči tak dostali stejný prostor. Pozitivní je i to, že jsme nejen drželi krok s velmi kvalitními a zkušenými soupeři, ale v některých zápasech jsme byli i lepším týmem a měli jsme vyhrát. Platí to hlavně o duelu s rakouským mistrem UHK Krems,“ poznamenal Valo.

Lodivoda SKP těší fakt, že pro jeho svěřence byla velká zkušenost zahrát si proti tak kvalitním soupeřům. „Zároveň nám to ukázalo a odkrylo věci, na kterých ještě musíme pracovat jako tým. Mimo to pak kluci sami viděli, že pokud se chtějí stát lepšími hráči, musí na sobě pracovat i sami individuálně,“ řekl Valo.

I když nechtěl nikoho zvlášť vyzdvihovat, velice se mu líbily výkony talentovaného Alexandra Moješcika. „Zaslouží si pochvalu. Dokázal se prosadit hned několikrát ze hry a proměňoval i sedmimetrové hody. Ve všech kláních si počínal velmi slušně,“ pochválil Valo talentovaného odchovance našeho klubu.

Před startem nového extraligového ročníku čeká naše hráče ještě jedno přípravné utkání. V generálce přivítají na domácí palubovce exotického soupeře, a sice reprezentační výběr Portorika.

„Určitě nás čeká zajímavá konfrontace se soupeřem, který je velkou neznámou. Vzhledem k tomu, že jde o reprezentační výběr, tak jistě bude mít svou kvalitu. Na druhou stranu vůbec nevíme, v jakém složení nastoupí. Každopádně by nás měl kvalitně prověřit před prvním mistrovským zápasem,“ popsal Valo.

Duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a reprezentací Portorika je na programu v pátek 26. srpna. Hraje se v hale na 6. ZŠ. Zápas začne v 18 hodin. Vstupné je pro všechny zdarma.

Jan Smekal
23.srpna 2022