Nejvíce se těším na každý vyhraný zápas, při kterém bude plná hala, říká Jan Zbránek

Náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek před novým extraligovým ročníkem značně posílil. Vedení klubu přivedlo i zkušeného křídelníka Jana Zbránka. Ten v rozhovoru mluví o tom, co ho vedlo k tomu změnit dres. Popisuje také, s jakými vyhlídkami do Frýdku-Místku přišel nebo na co se v nové sezoně nejvíce těší.

Honzo, poslední dvě sezony jste strávil v Hranicích. Co vás vedlo k tomu změnit letos v létě dres?
Především rodinné důvody. S přítelkyní jsme čekali přírůstek do rodiny, takže bylo třeba, abych trávil více času doma.

Měly o vás zájem i jiné kluby? Proč jste se domluvil právě s Frýdkem-Místkem?
Zájem sice byl, ale nijak zvlášť jsem ho neřešil. Nejzásadnější pro mě bylo, abych nemusel dojíždět moc daleko a aby byla v týmu, především v šatně, dobrá parta.

Co si od nového angažmá slibujete? S jakými vyhlídkami jste přišel do Frýdku-Místku?
Od angažmá si slibuji spousty zážitků a hlavně herních, kolektivních úspěchů. A pokud jde o mé vyhlídky, chtěl bych pomoct mladým hráčům v tom, aby se dostali co nejvýše.

Patříte mezi zkušenější hráče současného kádru? Co od vás spoluhráči a hlavně trenér očekávají? Jakou roli byste měl v družstvu plnit?
S trenérem jsme se o mé roli hodně bavili. Jeho představa je taková, že bych měl týmu nejvíce pomoct hlavně v obraně.

Nejste jediný, kdo v létě tým posílil. Bude dlouho trvat, než se všichni sehrajete? Na čem potřebujete ještě hlavně zapracovat?
Každý nově postavený tým nebo stroj potřebuje čas na to, aby se sehrál případně zajel. To, jak dlouho to bude trvat, záleží jen na nás. Každopádně do půl roku by mělo být všechno optimální tak, abychom dokázali vyhrávat i na venkovních palubovkách. Zapracovat budeme muset na všem, jelikož vždy je co zlepšovat.

V přípravných zápasech jste si doposud počínali poměrně dobře. První porážky přišly až na Kénik cupu v Brně. Co vám ukázala odehraná utkání?
I když jsme na Kénik cupu třikrát prohráli, náš projev byl velmi hezký. Tento turnaj nám ukázal především to, že se můžeme srovnávat i s mnohem zkušenějšími celky. Zapracovat musíme hlavně na souhře a na komunikaci v obranné činnosti.

Není to tak dávno, co jste se stal otcem. Co to pro vás znamená a jak tato událost změnila váš život?
Je to úžasný pocit, který se nedá ani popsat. Každý si jej musí prožít sám. Proto děkuji své přítelkyni.

Teď zpátky k házené. Dokážete už teď říct, kde v tabulce byste se rádi pohybovali? Na jaké umístění byste mohli pomýšlet?
Nejraději bych byl, kdybychom byli úplně na vrcholu, ale to je jen touha. Realita se ukáže postupem času. Začínáme už v září. Nevím, jak jsou na tom ostatní celky, ale určitě to bude boj. Žádné družstvo nenechá nikomu nic zadarmo. Už se všichni ohromně těšíme, až se opět extraliga rozběhne naplno.

Máte i nějaké osobní ambice a cíle, kterých byste chtěl dosáhnout?
Osobní přání jsou taková, abychom celou sezonu nemuseli řešit žádná zranění a aby se každému dařilo. Věřím tomu, že v květnu se sejdeme s fanoušky po zápase a budeme všichni spokojení.

Na co se v nové sezoně nejvíce těšíte?
Na to je velice jednoduchá odpověď. Na každý vyhraný zápas, při kterém bude plná hala.

Jan Smekal
22.srpna 2022