Družstvo SKP ovládlo turnaj O pohár ISMM. Ve finále otočilo duel s Kopřivnicí

S trochou nadsázky by se dalo říct, že ještě nezačala sezona a náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek slaví zisk první trofeje. V rámci přípravy totiž vyhrál turnaj O pohár ISMM. Nejprve si v semifinále poradil hladce s ŠKP Bratislava, ve finále pak otočil nepříznivě se vyvíjející zápas s tradičním rivalem KH ISMM Kopřivnice.

„V semifinále s Bratislavou jsme si připsali celkem jasnou výhru. Jsem za to rád, protože před týdnem jsme se se stejným soupeřem v domácím prostředí herně dost trápili. Náš výkon nebyl dobrý. To ve druhém zápase s tímto celkem jsme podali perfektní výkon, kterému není co vytknout. Skvěle nám fungovala obrana v součinnosti s brankáři. Patrik Bartoš měl snad šedesátiprocentní úspěšnost, Martin Cáb padesátiprocentní. Dostali jsme jen šestnáct branek, což je úžasné číslo. Prosazovali jsme se i v útoku. Prostor dostali všichni hráči. Jsem rád, že jsme takto zareagovali a připsali si zasloužené vítězství,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

Finále se pak kvůli technickým problémům v kopřivnické hale odehrálo až ve středu vpodvečer na palubovce Frýdku-Místku. Úvod střetnutí vyšel mnohem lépe Kopřivnici, která se dostala do pětigólového vedení. Svěřenci Daniela Vala však postupem času zlepšili především obranu, a nakonec duel otočili a vyhráli 30:25.

„Finále s Kopřivnicí bylo velice těžké. Byl to o poznání lepší soupeř než Bratislava. Klukům jsem říkal, aby si agresivitu a důraz v obraně ze zápasu s Bratislavou přenesli i do utkání s Kopřivnicí. Zpočátku to tak ale vůbec nebylo. Kopřivnice nás prvních patnáct minut přehrávala a byla jasně lepší,“ konstatoval Valo.

„Naštěstí po time-outu kluci začali bojovat, vracet se, byli daleko agresivnější. S výkonem od 15. minuty jsem spokojený. Musíme si uvědomit, že jsme prohrávali už o pět gólů, takže zjednodušeně řečeno od 15. minuty do konce jsme vyhráli o deset gólů. Pořád máme na čem pracovat, protože jsme se dopustili mnoha chyb v obraně i v útoku. Ovšem porazit Kopřivnici o pět branek v přípravné fázi, ve které se nyní nacházíme, s tím musíme být spokojení,“ dodal lodivod SKP.

Po utkání tak převzal Tomáš Sklenák pohár pro vítěze turnaje. Martin Cáb si odnesl cenu pro nejlepšího brankáře turnaje. Nejlepším hráčem byl vyhlášený odchovanec našeho týmu Pavel Musálek, který momentálně obléká dres Kopřivnice.