Na spolupráci s bráchou se těším. Uvidíme, jak nám to půjde, říká Slavomír Mlotek

Náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek v létě značně posílil. Na střední spojku přivedl zkušeného Slavomíra Mlotka, který v uplynulé sezoně získal mistrovský titul s karvinským Baníkem. Nová posila v rozhovoru mluví o tom, s jakými vyhlídkami do našeho celku přišla. Nastiňuje, co se od ní očekává a zmiňuje i to, jak moc se těší na spolupráci se svým bratrem Tomášem.

Slavomíre, během léta jste se upsal Frýdku-Místku. Co vás vedlo k tomu přestoupit z Karviné, s níž jste vyhrál mistrovský titul?
Byl to krásný zážitek vyhrát titul před vlastními fanoušky. Následně po vzájemné dohodě jsem změnil klub.

Měly o vás zájem i nějaké jiné kluby? Proč jste si vybral právě Frýdek-Místek?
Ano, pár klubů mě oslovilo, ale Frýdek-Místek mi dal dobré podmínky, tak jsme se domluvili.

Ve Frýdku-Místku si zahrajete i s bratrem Tomášem. Jak moc se na tuto spolupráci těšíte? Může z toho klub hodně těžit, že se jako bratři dobře znáte?
Samozřejmě, že se na spolupráci s bráchou těším. Popravdě brácha dlouho nehrál a už nějaké roky spolu nehrajeme, takže se uvidí, jak nám to půjde. (usmál se)

A co říkáte tomu, že je v současném kádru Frýdku-Místku spousta hráčů, kteří prošli Karvinou, odkud jste přišel? Chudoba, Mucha, Zbránek, Noworyta, váš bratr Tomáš. Neděláte si tak trochu legraci, že jste vytvořili karvinskou enklávu ve Frýdku-Místku?
Je nás v týmu dost, to je pravda (směje se). Občas si kluci dělají srandu, že Karviná dneska přijela nebo nedorazí, ale jinak to moc nevnímám.

V Karviné jste byl zvyklý hrát o nejvyšší příčky. Neberete tak přestup do Frýdku-Místku jako krok zpátky? S jakými ambicemi jste přišel do tohoto klubu?
Karviná patří mezi top družstva v extralize. Každý rok hraje o co nejlepší umístění. Přestup do Frýdku-Místku však rozhodně neberu jako krok zpět. Chci se spoluhráči postoupit do play off. A pak se uvidí.

V červenci jste se věnovali především kondiční přípravě. Stihl jste už poznat všechny spoluhráče? Jak dlouho potrvá, než se všichni sehrajete?
Většinu kluků už si pamatuju a dál je všechny poznávám. Je těžké říct, jak dlouho potrvá, než se všichni sehrajeme. Kluci hrají trochu jiný systém, než na který jsem byl zvyklý. Ale když na něm budeme pilně pracovat, věřím tomu, že se za chvíli sehrajeme a všechno bude fungovat tak, jak má.

Můžete porovnat tréninkové podmínky, na které jste byl zvyklý v Karviné s těmi, jaké jsou ve Frýdku-Místku? V čem je největší rozdíl mezi oběma kluby?
Největší rozdíl je v tom, že Karviná trénuje i ráno. Tady to nejde, protože všichni kluci chodí do práce. V tomto ohledu je největší rozdíl mezi oběma celky.

Pokud vím, bydlíte stále v Karviné. Jak náročné je denně dojíždět na tréninky a o víkendech pak na zápasy? Nedělá vám to problémy?
Ano, bydlím v Karviné a dojíždění zatím zvládám úplně v pohodě. Přece jen není to žádná velká dálka. Žádný problém v tom není a věřím, že to tak bude po celou sezónu. 

Zařadil jste se mezi nejzkušenější hráče Frýdku-Místku. Jaká bude vaše role v družstvu? Co především od vás trenér a ostatní spoluhráči očekávají?
Společně s Tomášem Sklenákem bych měl tvořit hru celého týmu. A chci také pomáhat mladším klukům a předávat jim zkušenosti, které jsem prozatím získal.

Oproti předešlým ročníkům bude letos extraligu hrát čtrnáct družstev, takže se bude hrát nejen o víkendech, ale také každou středu. Vyhovuje vám, když se hraje tak často nebo byste upřednostnil celý týden trénování a delší prodlevě mezi jednotlivými zápasy?
Více by mi vyhovovalo, kdyby se hrálo jen o víkendech, ale nevadí mi nějak zvlášť, když se bude hrát i každou středu. Musíme se tomu přizpůsobit. V tomto ohledu bude liga pro všechny stejná.

Letošní extraligový ročník bude hrát také nejlepší slovenský celek Tatran Prešov. Co této novince říkáte? Vítáte takové rozšíření extraligy o jeden tým ze zahraničí?
Bude to dobré zpestření extraligy. Porovnáme sílu české ligy s nejlepším týmem ze Slovenska.

Sledoval jste, jak na novou sezonu posilují ostatní celky? Kdo bude podle vás patřit k hlavním favoritům soutěže? A jak vidíte šance Frýdku-Místku? Kde v tabulce byste nejraději viděl svůj nový tým?
O nějakých změnách vím. O titul se podle mě znovu pobije Karviná s Plzní, ale nechtěl bych předbíhat. Minulý rok na tom bylo hodně dobře Zubří, tak uvidíme, jak si povede letos. Výrazně posílily také Lovosice. Tyto čtyři týmy bych tedy řadil mezi favority soutěže.

Jan Smekal
16.srpna 2022