Sezónu končíme vítězně. SKP – Hranice 29:28

Duelem s Hranicemi zakončili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek letošní extraligový ročník. V domácím prostředí se se svými příznivci i partnery rozloučili vítězně, když poslední tým soutěže porazili 29:28 a obsadili tak konečné 9. místo.

V posledním zápase letošní sezóny na sebe narazila v play out také družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a TJ Cement Hranice. Domácí už měli jistotu 9. místa, hosté mohli v případě vítězství ještě pomýšlet na to, že se vyhnou baráži proti vítězi 1. ligy.

Střetnutí začali lépe hráči Frýdku-Místku, kteří se rychle ujali vedení 4:1. Hosté z Hranic pak sice snížili na 4:3, ale následně domácí znovu odskočili. Po třinácti minutách vedli už 8:4. Trenér Hranic Jaroslav Hudeček reagoval oddechových časem. Ten hostujícímu výběru pomohl přibrzdit domácí celek. Ovšem vyrovnat nedokázal. Frýdek-Místek stále držel vedení. I když na konci 23. minuty už bylo jen jednogólové, když domácí vedli 11:10. A tak si time out vyžádala i lavička SKP. A vyplatilo se. Závěr prvního poločasu vyhráli domácí 5:1 a rázem odskočili na rozdíl pěti branek. První půle tak vyzněla pro Frýdek-Místek poměrem 16:11.

Po změně stran už náskok domácích nenarůstal. Ovšem v prvních minutách zůstával konstantní. Ve 40. minutě pak přišly Hranice o Padalíka, který obdržel přímou červenou kartu za zásah do obličeje Jana Muchy, kterého se snažil zastavit při střelbě. Hosty však tento moment nepoložil. I když v těchto pasážích Frýdek-Místek stále držel pohodlný náskok. Ještě osm minut před koncem vedl 28:22. Pak ale začaly Hranice mohutně stahovat. Tři a půl minuty před koncem už to bylo jen o dvě branky, a sice 28:26. Poté se trefil domácí Jan Mucha. Hranice pak stihly dvěma trefami už jen zkorigovat na konečných 29:28 pro Frýdek-Místek.

Domácí házenkáři tak zakončili sezonu vítězně a potvrdili 9. místo v tabulce. Hranice skončily poslední a čeká je baráž s výběrem Strakonic, nejlepším celkem 1. ligy.

„Jsem zklamaný, protože hráči nedodržují pokyny, které si řekneme před utkáním. Věděli jsme, že pořád je pro nás jiskřička naděje vyhnout se baráži v případě, že by Maloměřice zaváhaly a my uspěli na palubovce Frýdku. Proto jsme sem jeli s tím, že chceme překvapit a zvítězit,“ uvedl po zápase trenér TJ Cement Hranice Jaroslav Hudeček.

„Bohužel jsme opět prohráli postupným útokem, což říkám už asi po stopadesáté. Neprohráváme obranou, ale postupným útokem, kdy neproměňujeme šance, střílíme brzy z nepřipravených pozic, jsme nedisciplinovaní. Přesto máme pasáže, které jsou úžasné. Pokud si z těchto vezmeme to pozitivní, opřeme se o ně a zopakujeme je v následujících zápasech v baráži proti Strakonicím, tak se nemáme čeho obávat. Na druhou stranu rovnou říkám, že Strakonice jsou velice silný a zkušený mančaft. Mám před nimi veliký respekt. Ostatně jako před každým jiným týmem. Budu hráče nabádat, aby přirozený respekt měli i oni a aby šli do dvojzápasu s pokorou a prodali to, co v nich je a dokázali, že jim patří extraligová příslušnost,“ řekl Hudeček.

Trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo byl rád, že se jeho svěřenci se svými příznivci a partnery klubu rozloučili vítězstvím.

„Nebylo lehké hráče namotivovat k poslednímu utkání, když už předem věděli, že skončí devátí, ať už zápas skončí jakkoliv. Jsem rád, že jsme duel zvládli a vyhráli. Bylo to zasloužené vítězství, protože jsme celý zápas vedli, byť to nebylo bez chyb. Hlavně závěr střetnutí jsme měli zvládnout lépe,“ podotkl Valo.

„Je třeba vidět i to, že i tentokrát jsme dali prostor všem hráčům. A to v zápase, ve kterém byly Hranice pod tlakem a musely vyhrát, pokud ještě pomýšlely na to, že by se mohly vyhnout baráži. A to se nám povedlo. Navíc mě těší, že jsme se rozloučili vítězně s fanoušky, kteří nás podporovali celou sezónu i s našimi partnery, jejichž přízně si nesmírně vážíme,“ dodal lodivod SKP.

6. kolo play out: Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Cement Hranice 29:28 (16:11)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš, Marenčák – Sklenák, Petrovský 1/1, Hrachovec 2, Gřešek 3, Chudoba 6, Brožek 4, Bureš 4, Mucha 3, Mazur 2, O´Connor 1, Mynář 2, Güttler 1, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2. Vyloučení: 2:2. Přímá ČK: Padalík (HRN).