Duel v Maloměřicích rozhodl pět sekund před koncem Jan Mucha

V play out jsme ve venkovních zápasech zatím stoprocentní. Po výhře v Hranicích si naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek připsali další vítězství venku. A sice když ve 4. kole této části soutěže vybojovali dva body za těsnou výhru na půdě Maloměřic, kde vyhráli 29:28. Pět sekund před koncem rozhodl Jan Mucha.

Skupina play out se 4. kolem posunula do své druhé poloviny. Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek se představili na palubovce SHC Maloměřice Brno bojujících o to, aby se vyhnuly baráži s vítězem 1. ligy. Od úvodu utkání potvrzoval náš výběr roli favorita. Maloměřice vedly jen 2:1 a 3:2. Pak už ale náš celek otočil skóre ve svůj prospěch a po celý první poločas držel několikabrankové vedení. Na začátku 18. minuty zvýšil čerstvý reprezentant Mathias Choleva už na 10:4 a všechno nasvědčovalo tomu, že toto střetnutí se stane jednoznačnou záležitostí pro naše družstvo. Ještě na začátku 25. minuty jsme stále vedli o šest gólů, když na ukazateli svítilo skóre 8:14. Následně však Maloměřice skórovaly třikrát po sobě a snížily na 11:14. Účet prvního poločasu však uzavřel proměněnou sedmičkou Mathias Choleva, který stanovil poločasový výsledek na 15:11 pro naše barvy.

Po změně stran už náskok našeho týmu nenarůstal. Naopak. Domácí Maloměřice se postupně začaly vracet do hry. A po necelých dvanácti odehraných minutách ze druhého dějství už byl náš náskok pouze jednogólový. Vedli jsme 21:20. Trenér našeho celku Daniel Valo si tak vzal oddechový čas. Po něm se jeho svěřenci dostali do dvoubrankového vedení, ale na větší rozdíl už domácím odskočit nedokázali. Až šest minut před koncem zvýšil Jan Mucha na rozdíl tří gólů, to jsme vedli 28:25. Ani tento stav však Maloměřice nepoložil. Domácí cítili, že by nemuseli z tohoto duelu vyjít bodově naprázdno. Ve zbývajících minutách dokázali srovnat. Konečnou podobu výsledku dal až pět sekund před koncem Jan Mucha, který svou trefou rozhodl o výhře našeho týmu v poměru 29:28.

Vzhledem k tomu, že Jičín prohrál v Hranicích, posunuli se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na 1. místo v tabulce play out, kdy na této pozici vystřídali právě házenkáře Jičína.

„S prvním poločasem jsem maximálně spokojený. I vzhledem k tomu, že Maloměřice měly obrovskou motivaci nás porazit, protože hrají o to, aby se vyhnuly baráži s vítězem 1. ligy. Fungovala nám výborně obrana, za kterou chytal skvěle Martin Cáb. A i když byl náš náskok chvílemi už šestigólový, tak s výhrou o čtyři branky v prvním poločase jsme byli velice spokojení,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„Druhá půle už ale z naší strany nebyla dobrá. Prakticky se nám stalo totéž, co v prvním utkání v play out s tímto soupeřem. Znovu jsme Maloměřice vrátili do zápasu našimi zbytečnými chybami. Nakonec jsme se tak strachovali o výsledek. V závěru jsme nebyli lepší, ale šťastnější. Tohle se nám nesmí stávat. Takto rozehrané utkání musíme umět dotáhnout do klidného konce, a ne se do posledních vteřin strachovat o výsledek,“ upozornil Valo.

Jeho svěřence čekají ještě dvě utkání v play out. V příštím kole hrají na palubovce Jičína. Sezonu pak zakončí domácím střetnutím s Hranicemi.

4. kolo play out: SHC Maloměřice Brno – Pepino SKP Frýdek-Místek 28:29 (11:15)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš, Cáb – Sklenák 1, Hrachovec 3, Gřešek, Chudoba 5/2, Brožek 1, Bureš, Mucha 6, Choleva 7/2, Mazur, Ondrušík 4, Zourek, Hustopecký 2. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4. Vyloučení: 5:3.