Mladší žáci zůstali před branami čtvrtfinále. Trenér však Prague Handball Cup hodnotí kladně

Mladší žáci Pepino SKP Frýdek-Místek se na prestižním, mezinárodně obsazeném Prague Handball Cupu sice neprobojovali mezi osm nejlepších celků, ale jejich trenér Radim Hustopecký byl i tak s výkony svých svěřenců spokojený. Po vypadnutí z turnaje mladí házenkáři poznali i krásy Prahy.

Na největší český házenkářský turnaj mládežnických kategorií Prague Handball Cup odcestoval výběr mladších žáků Pepino SKP Frýdek-Místek s nejvyššími cíli. „Chtěl jsem, abychom se umístili mezi nejlepšími osmi týmy, což by znamenalo postup do čtvrtfinále. Bohužel systém turnaje je nastaven tak, že po postupu ze skupiny následuje další skupina, ze které postupuje jen ten nejlepší. A to se nám nepovedlo. Prohráli jsme s týmem z Českých Budějovic, čímž pro nás turnaj skončil,“ uvedl trenér mladších žáků Pepino SKP Frýdek-Místek Radim Hustopecký s tím, že do Prahy cestoval tento výběr s těmi nejlepšími hráči, kteří jsou momentálně v této věkové kategorii. „Dokonce jsme měli i tři náhradníky, kteří byli připraveni nastoupit v případě, že by se turnaje nemohl zúčastnit někdo ze čtrnácti nominovaných hráčů,“ dodal Hustopecký.

Na Prague Handball Cupu si mladší žáci Pepino SKP Frýdek-Místek vedli poměrně dobře. V prvním zápase se utkali s Duklou Praha. „Ze všech utkání ve skupině jsem měl největší strach právě z tohoto duelu, jelikož jsem viděl, jak jsou na tom fyzicky ostatní týmy. A celek Dukly jsem znal už z předchozích turnajů,“ poznamenal Radim Hustopecký.

V tomto střetnutí se mladí házenkáři z Frýdku-Místku brzy ujali vedení a už v 8. minutě vedli 7:2. Poločas nakonec skončil 10:7 pro frýdecko-místecké hráče. „Ve druhém poločase jsme se střídali ve střelených brankách a zápas nakonec skončil naším vítězstvím 19:16,“ přiblížil Hustopecký s tím, že v dalším klání se jeho svěřenci utkali s týmem TJ ELP Jablonec nad Nisou I. „V tomto zápase jsme byli celou dobu jasně lepším týmem. Díky tomu byl prostor na to, aby si zahráli všichni kluci, kteří odcestovali do Prahy. Vyhráli jsme přesvědčivě 24:14,“ konstatoval trenér mladších žáků Pepino SKP Frýdek-Místek.

Ve třetím střetnutí prvního hracího dne nastoupili frýdecko-místečtí hráči proti slovenskému celku TJ Strojár Malácky, který porazili 16:13. „Druhý den turnaje jsme začali proti týmu, který nakonec celý turnaj vyhrál. Jednalo se o výběr Angyalföldi Sportiskola z Maďarska, který nás porazil hlavně skvěle zvládnutou obranou 3:3. V dalších duelech jsme porazili družstva ze Strakonic v poměru 17:9 a MTV Lübeck 15:12. Díky těmto výsledkům jsme skončili na 2. místě v základní skupině a v další části turnaje nás čekal 1. a 3. tým z jiných skupin,“ popsal Hustopecký.

V tzv. hlavní části turnaje narazili mladší žáci Pepino SKP Frýdek-Místek na Liberec a České Budějovice. „V prvním zápase jsme se střetli s týmem z Liberce, který se ve své základní skupině umístil na 3. místě. Tento duel jsme úspěšně zvládli a vyhráli ho 14:11. Následně jsme nastoupili proti Českým Budějovicím, které vyhrály svou skupinu. Toto utkání bylo poměrně vyrovnané. Kluci hráli na hranici svých psychických i fyzických možností. Ale jelikož byl tým soupeře fyzicky vyspělejších hlavně na postu spojek a pivota, nedopadlo pro nás klání dobře a prohráli jsme 19:13. Tímto střetnutím jsme se s turnajem rozloučili,“ konstatoval Hustopecký.

Lasergame posloužil jako teambuilding

Podle trenéra mladších žáků Pepino SKP Frýdek-Místek Radima Hustopeckého hráli jeho svěřenci stabilně dobře po celou dobu turnaje. „Nejvíce si však cením výkonu, který podali v posledním zápase proti Českým Budějovicím. I když na svého soupeře nestačili a podlehli mu, hráli na hraně svých možností. A za to jim patří pochvala,“ podotkl trenér.

Naopak úplně spokojený nemohl být Radim Hustopecký se zápasem proti Strakonicím. „Nakonec jsme sice vyhráli 17:9, ale prvních deset minut utkání tomu vůbec neodpovídalo. I když jsme nakonec střetnutí otočili a v pohodě vyhráli, začátek z naší strany nebyl vůbec dobrý,“ upozornil.

Na tomto turnaji pak hráli mladší žáci Pepino SKP Frýdek-Místek jinak, než jak je tomu v mistrovských soutěžích. „Utkání na tomto turnaji byla jiná hlavně v tom, že v mistrovských soutěžích máme zápas rozdělen na 15timinutovou osobní obranu, poté následují Shot-outy a nakonec 20 minut normální hry. Na tomto turnaji byl formát 2 x 15 minut normální hry,“ přiblížil Hustopecký.

Jako trenér pak hodnotí Prague Handball Cup kladně. „Po zhruba třičtvrtě roku práce je na klucích vidět určitý posun. Hráči vyspěli jak fyzicky, tak psychicky, a to je pro jejich kariérní posun velice důležité. Zároveň jsem byl ale smutný z toho, že se nám nepodařilo dostat mezi nejlepších osm týmů. Nemůžu vyzdvihnout výkon žádného jednotlivce, jelikož při množství utkaní, které jsme odehráli, měl výkon každého jednoho hráče svou určitou roli a každý byl důležitý,“ zdůraznil Hustopecký.

Kromě zápasů pak stihli mladí házenkáři z Frýdku-Místku také poznat hlavní město České republiky. „Když jsme vypadli z turnaje, byl prostor klukům Prahu ukázat. V neděli, kdy pro nás turnaj skončil, jsme klukům dopřáli teambuilding a odměnu za výkony v turnaji v podobě Lasergame. A v pondělí, kdy jsme měli čas, jsme kluky provedli přes Václavské náměstí, Staroměstské náměstí a byli jsme se podívat na halu na Podvinném mlýně, kde se hrály finálové zápasy,“ řekl Hustopecký.

„Nakonec bych chtěl poděkovat vedoucí družstva Lence Kročkové a všem rodičům, kteří nás podporovali a podíleli se ať už na dopravě nebo při fandění našemu družstvu,“ uzavřel trenér mladších žáků Pepino SKP Frýdek-Místek.

Jan Smekal
23.dubna 2022