První výhra v play out! V Hranicích vítězíme přesvědčivě 36:27

Ve 3. kole skupiny play out se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek dočkali prvního vítězství v této části soutěže. Na půdě Hranic si poradili s tamním Cementem přesvědčivě 36:27. V tabulce si polepšili na 20 bodů a dostali se před Jičín. Ten má ale k dobru dnešní zápas s Maloměřicemi.

Domácí Hranice šly do zápasu s vědomím, že už dvakrát v play out prohrály a potřebovaly nutně bodovat. Začátek střetnutí byl vyrovnaný. Po většinu času to byli naši hráči, kdo vždycky odskočil do vedení, byť jen jednogólového. Hranice v utkání vedly jen deset minut před koncem prvního poločasu, a sice 11:9. O dvě minuty později ještě 12:10. Jenže závěr prvního dějství patřil našim házenkářům, kteří si nakonec do šaten odnesli dvougólový náskok. První půli vyhráli 15:13. Ke konci však přišli o Denise Patrika O´Connora, který při střelbě z křídla nešťastně došlápl na nohu protihráče.

Po změně stran začal náskok našeho výběru rychle narůstat. První desetiminutovku jsme vyhráli 8:3 a rázem to bylo o sedm branek, na ukazateli svítilo skóre 16:23. Následně dokázali domácí třemi trefami po sobě zkorigovat na 19:23, ale větší smazání náskoku jim naše družstvo nedovolilo. Naopak to byli naši hráči, kdo v následujících minutách dominoval. Svěřenci Daniela Vala svůj náskok stále navyšovali. Čtyři minuty před koncem se trefil i brankář Martin Cáb hodem přes celé hřiště do opuštěné branky Hranic. Druhý poločas se stal jednoznačnou záležitostí našeho výběru, který nakonec uštědřil domácím porážku 36:27.

Náš tým se tímto vítězstvím posunul na vedoucí příčku ve skupině play out, byť má o jeden odehraný zápas více než druhý Jičín. Hranice jsou s šesti body poslední.

„Náš výkon v jednom z nejdůležitějších utkání roku byl opravdu špatný, nebyl dobrý. A to ani v prvním poločase. Celkově jsme propadali ve všech činnostech. Frýdek-Místek hrál uvolněně. S daleko větší chutí než my. Možná jsme byli vystrašení, vyplašení z toho, co se může stát, když prohrajeme. Psychická deka byla větší, než se může zdát. Přesto musím konstatovat, že jsme odehráli jedno z nejslabších utkání za dobu, co jsem v Hranicích. Zaslouženě jsme prohráli. Propadli jsme v obraně i v postupném útoku. Frýdek-Místek nás přehrál ve všech činnostech,“ konstatoval po utkání trenér TJ Cement Hranice Jaroslav Hudeček.

„Nezbývá nám nic jiného, než hledat příčiny toho, proč jsme předvedli tak špatný výkon. Je třeba najít notu a způsob, jak nabudit a namotivovat hráče a přesvědčit je, že o záchranu se hraje jinak. Tam musí nechat tělo, jít až do krve, i kdyby se měl na palubovce rozbít. Takto mi to ale nepřipadalo. Byli jsme více odevzdaní, než kdybychom byli mistři světa. Jsem totálně zklamaný z dnešního přístupu, ale jako trenér beru zodpovědnost na sebe,“ dodal Hudeček.

Trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo po zápase poznamenal, že zvlášť v prvním poločase očekával hlavně boj vzhledem k tomu, že Hranice hrají o to, aby se vyhnuly baráži.

„Po prvním poločase se nám podařilo výborně vstoupit do druhého poločasu, kdy jsme hned využili přesilovku. Odskočili jsme na čtyři, pět gólů. To byl zřejmě zlomový moment zápasu. Navíc jsme pak náskok dokázali ještě navyšovat. Na hráčích Hranic pak byla vidět i frustrace, to ale nijak nesnižuje náš výkon. Musím kluky pochválit, protože po delší době jsme odehráli výborný celý zápas,“ řekl Valo.

„Jsem rád, že na rozdíl od předchozích střetnutí s Maloměřicemi a Jičínem jsme tentokrát odehráli velmi dobře celé utkání. Kluci bojovali. Až na pár minut v prvním poločase, kdy Hranice chvíli vedly, jsme byli celý zápas napřed. Ve druhém poločase jsme pak rozhodli o našem zaslouženém vítězství,“ doplnil lodivod SKP.

3. kolo play out: TJ Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek-Místek 27:36 (13:15)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš, Cáb 1 – Sklenák 1, Hrachovec 2, Gřešek 3, Chudoba 6/1, Brožek 2, Mucha 6, Choleva 5/2, Mazur 2, O´Connor 1, Ondrušík 5, Zourek 1/1, Mynář 1, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4. Vyloučení: 6:2.