Druhý zápas v play out, druhá remíza. SKP – Jičín 27:27

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek ani ve druhém utkání ve skupině play out nedosáhli na vítězství. V domácím střetnutí s Jičínem sice většinu zápasu vedli, ovšem se svým soupeřem se nakonec rozešli smírně 27:27. Oba celky tak v tabulce od sebe stále dělí jen jeden bod.

Ve 2. kole play out na sebe narazila dvě nejsilnější družstva z této části soutěže. Desátý Frýdek-Místek přivítal devátý HBC Ronal Jičín. Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří po pěti odehraných minutách vedli 4:2. Domácí dokázali srovnat v 10. minutě Radimem Chudobou na 5:5. Následně však Jičín znovu vedl. V 15. minutě 9:7. Potom ale domácí duel otočili a jedenáct minut před koncem prvního poločasu poprvé vedli, a sice 10:9 po trefě Martina Hrachovce. Po celou dobu prvního poločasu byl k vidění vyrovnaný duel. První půle skončila 14:13 pro domácí Frýdek-Místek.

Po změně stran to byli domácí házenkáři, kdo držel mírné vedení. Ovšem nedokázali svému soupeři odskočit na větší než dvougólový rozdíl. V rozmezí od 36. do 43. minuty to pak byli hosté, kdo většinou vedl, ale jen o jeden gól. Ve 44. minutě pak přišel Jičín o Michala Naimanna, který obdržel přímou červenou kartu za zásah do obličeje Tomáše Sklenáka. V následujících minutách se dokázal domácí Frýdek-Místek opět dostat do dvoubrankového vedení. Sedm minut před koncem vedl 26:24. Jenže pak už se trefil jen jednou. To Jičínští třikrát. Vyrovnaný zápas tak nakonec skončil smírně 27:27.

Oba celky si tak do tabulky připsaly po jednom bodu. Jičín tak udržel vedoucí příčku ve skupině play out. Dohromady má už 19 bodů. Frýdek-Místek je s 18 body druhý. Na dalších místech jsou Hranice a Maloměřice.

„Dneska šlo o vyrovnané utkání z obou stran. Byly v zápase ale situace, které pokud bychom lépe vyřešili, mohli jsme jít do vedení o tři nebo o čtyři branky a zápas by se třeba zlobil. Nevyužili jsme ale toho, ve druhém poločase Frýdek-Místek střetnutí otočil. Jsme rádi, že jsme v koncovce dokázali srovnat dvougólový náskok domácích, i když v úplném závěru jsme mohli vstřelit vítězný gól. Remíza ale odpovídá průběhu tohoto klání,“ uvedl po utkání trenér HBC Ronal Jičín Petr Mašát.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo označil remízu za ztrátu. „Odehráli jsme těžký zápas. S Jičínem bojujeme o 9. místo. Úvod utkání byl vlažný z naší strany. Neseděl nám timing, udělali jsme spoustu technických chyb, zkazili jsme mnoho přihrávek. Naštěstí jsme se do střetnutí vrátili a první poločas nakonec vyhráli. Byť jen o jeden gól. Náš náskok přitom mohl být tříbrankový,“ konstatoval Valo.

„Ve druhém poločase jsme podstatnou část tohoto zápasu vedli. Měli jsme několikrát dvoubrankový náskok, o který jsme ale přišli neproměněnými šancemi či technickými chybami. Bod za remízu je pro nás málo. Zasloužili jsme si vyhrát. Na druhou stranu neproměnili jsme pět sedmiček, a to je příliš velký luxus. Takový si nemůžeme dovolovat. Zvlášť v takto vyrovnaném klání. Remíza je tak pro nás spíše zklamáním,“ dodal lodivod SKP.

 2. kolo play out: Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 27:27 (14:13)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš 1, Cáb – Sklenák, Hrachovec 1, Gřešek 2, Chudoba 10/2, Brožek 5, Mucha 2, Choleva 4, Mazur, O´Connor 1, Zourek, Mynář 1, Güttler, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Pavel Blanár, Jiří Opava. Sedmimetrové hody: 7/2 – 6/5. Vyloučení: 4:4. Přímá ČK: Naimann (JCN) Diváci: 150.