Moje osobní cíle do konce sezony jsou jen, ať jsme co nejvýše v tabulce, říká Mathias Choleva

Poslední zápas našim hráčům Pepino SKP Frýdek-Místek vůbec nevyšel. Proti posledním Maloměřicím promarnili sedmibrankový náskok, a nakonec jen remizovali 30:30. A to mohli i prohrát. V poslední době se však střelecky daří Mathiasi Cholevovi, který obléká druhým rokem dres našeho celku. V rozhovoru mluví o tom, proč tým ztratil tak dobře rozehraný duel s Maloměřicemi. Nastiňuje i to, co očekává od následujícího střetnutí s Jičínem a pozastavuje se také nad tím, čím to je, že se mu tak střelecky daří.

Mathiasi, do play out jste vstoupili remízou s Maloměřicemi, i když jste v průběhu druhého poločasu vedli už o sedm branek. Jak velké je to pro vás zklamání? Čím si vysvětlujete, že jste tak dobře rozehrané utkání nedotáhli do vítězného konce?
Zápas s Maloměřicemi jsme měli dobře rozehraný. Vedli jsme už o sedm branek. Potom ale přišlo z naší strany strašně hodně technických chyb a sesypal se nám útok. Zklamání je to pro nás určitě velké, protože tohle se nám nesmí stávat. 

Další klání v play out vás čeká už v pátek, kdy přivítáte Jičín. Vyhovuje vám, že se bude hrát už před víkendem? Budete mít dostatek času připravit se na tento duel?
Myslím si, že je nám jedno, jestli hrajeme v pátek nebo o víkendu. Alespoň pro mě je to určitě jedno. Určitě se stihneme připravit. Jelikož jsme s Jičínem hráli už dvakrát v této sezoně, tak už tak nějak víme, co můžeme očekávat od tohoto soupeře. 

Jičín je momentálně nejlepším celkem v play out. Jaký výkon budete muset podat, abyste tentokrát byli úspěšní? Čeho se budete muset hlavně vyvarovat?
Myslím si, že když budeme hrát stejně jako prvních 40 minut s Maloměřicemi, tak se nemusíme bát o dva body. Vyvarovat se musíme hlavně technických chyb a musíme šlapat a vracet se poctivě do obrany, protože Jičín hodně tahá první a druhou vlnu. 

V závěru základní části se vám střelecky velmi dařilo, když v posledních třech kolech jste byl vždycky nejlepším střelcem týmu v daném utkání. Čím to bylo, že jste nejvíce branek střílel právě vy?
Abych pravdu řekl, pro mě je důležitější vyhrát jako tým, než abych já dal nejvíc gólů. Určitě to ale potěší, že se mi střelecky daří. Je to ale hlavně zásluha ostatních kluků na hřišti, kteří mi ty šance připravují. Ať už to jsou kluci v útoku nebo brankáři, kteří mi hází dlouhé přihrávky do trháků.

V jarní části se vám dařilo o poznání lépe než na podzim. Ovšem na postup do play off už to nestačilo. Je pro vás velké zklamání, že nyní hrajete jen play out? Jak těžké je namotivovat se na zápasy v této části soutěže?
To, že jsme nepostoupili do play off, je pro nás obrovské zklamání. Od začátku sezony to byl nás cíl číslo 1. Teď v play out to sice nejsou takové zápasy, jaké bychom hráli v play off, ale myslím si, že jsme namotivováni stejně, jako kdybychom ho hráli.

Věkem patříte mezi nejmladší hráče výběru Pepino SKP Frýdek-Místek, ale střelecky jste byl v několika střetnutích jeho lídrem. Cítíte, že ve vás roste hráč, který může pravidelně střílet hodně gólů? V čem jsou vaše největší přednosti?
Jak už jsem říkal, šance mi skvěle připravují ostatní kluci. Na mě už je to jenom je proměnit. Určitě ale chci střílet hodně gólů a pomáhat týmu, abychom vyhrávali. Přednosti? To ani sám nevím (směje se). Možná slušná fyzička.  

Sezona se pomalu chýlí ke konci. Zbývá vám odehrát posledních pět střetnutí. Dáváte si nějaké osobní cíle do poslední části soutěže? Čeho byste chtěl dosáhnout?
Moje osobní cíle do konce sezony jsou jen, ať jsme co nejvýše v tabulce.

Podstatnou část letošní sezony míváte při rozcvičce před zápasem oblečený dres vašeho spoluhráče, brankáře Patrika Bartoše. Proč to děláte? Uzavřeli jste spolu nějakou sázku?
S Paťou hrajeme spolu už od žáků, kdy jsme spolu hrávali za výběr Moravskoslezského kraje a potom v dorostu. A už od dorostu mám před každým zápasem, kdy hrajeme spolu, jeho mikinu. Žádná sázka to není. Je to už taková naše tradice.

Jan Smekal
29.března 2022