Play out začínáme remízou s Maloměřicemi. Vyhraný zápas jsme ztratili v poslední čtvrthodině

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek vstoupili do play out remízou s Maloměřicemi. I když v průběhu druhého poločasu vedli už o sedm branek, nakonec si z utkání odnesli pouze bod za nerozhodný výsledek 30:30.

V 1. kole play out na sebe narazila také družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a SHC Maloměřice Brno, která proti sobě naposledy hrála před dvěma týdny v posledním kole základní části. Zatímco domácí šli do play out s 16 body, Maloměřice měly na začátku poslední části soutěže jen tři body. Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, ovšem Maloměřice s nimi dokázaly držet krok a nepustily je do většího než dvoubrankového vedení. A na začátku 15. minuty dokonce vedly 6:4. I když ne moc dlouho. Frýdek-Místek následně skóre otočil a byl to on, kdo držel mírný náskok. V posledních desíti minutách prvního poločasu pak domácí postupně odskočili až na rozdíl pěti branek. První půle vyzněla poměrem 17:12 pro Frýdek-Místek.

Po změně stran to zpočátku vypadalo na to, že domácí házenkáři mají duel pod kontrolou. V prvních desíti minutách zvýšili na 25:18 a všechno nasvědčovalo tomu, že ve zbývající části už se střetnutí bude jen dohrávat. Jenže hosté z Maloměřic ani za tohoto nepříznivého stavu nesložili zbraně. Příkladně bojovali a postupně dokázali stahovat náskok Frýdku-Místku. V rozmezí 41. až 53. minuty se domácí prosadili jen dvakrát, kdežto hosté nastříleli deset gólů. A rázem to byli oni, kdo vedl. Byť jen o jediný gól. Z jasně se vyvíjejícího zápasu se tak stalo obrovské drama. A když šest sekund před koncem poslal Libor Horut Maloměřice do vedení 30:29, vypadalo to na to, že si Maloměřice odvezou dva body. Se závěrečným hvizdem však nakonec vyrovnal Adam Gřešek. Oba týmy se tak rozešly smírně 30:30.
Frýdek-Místek si tak polepšil na 17 bodů a v tabulce play out je druhý za Jičínem. Maloměřice si polepšily na čtyři body, ale stále jsou poslední. Na třetí Hranice ztrácí dva body.

„Kluci odvedli to, co jsme si řekli. Poměrně dlouho jsme se chystali na play out, protože jsme věděli, že do něj spadneme. S Frýdkem-Místkem jsme hráli před dvěma týdny, takže ho známe. Trochu nám to zamotal Tomáš Sklenák. Musíme přiznat, že jsme nečekali, že bude hrát. Kluky musím pochválit, protože hráli tak, jak měli. Díky tomu jsme dokázali soupeře dotáhnout. I díky tomu, že domácí trochu polevili,“ uvedl po zápase trenér SHC Maloměřice Brno David Novotný. „V prvním poločase jsme udělali hodně technických chyb a neproměnili hodně vyložených šancí. V tom byl veliký rozdíl. Kdybychom tolik nechybovali, tak by se to tahalo a zápas by vypadal úplně jinak,“ dodal Novotný.

Trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo byl hodně rozčarovaný. Poslední čtvrthodinu označil za ostudný výkon. „Dneska jsme se až do 45. minuty prezentovali solidním výkonem. Pozitivní bylo, že jsme postupně prostřídávali tak, že se dostali na hřiště všichni hráči. Posledních patnáct minut si ale nedovedu vysvětlit. V této pasáži jsme předvedli ostudný výkon, za který se stydím, protože jsme vyhraný zápas dokázali skoro prohrát. Vyrovnali jsme pak až v úplném závěru. Hráči už si zřejmě mysleli, že mají zápas vyhraný. Polevili jsme v koncentraci. Dělali jsme jednoduché chyby v obraně, v útoku jsme neproměnili šance. Kupili jsme na sebe jednu chybu za druhou. Proto jsme nakonec o výsledek trestuhodně přišli,“ poznamenal Valo.

„Maloměřice mají o co hrát, takže bylo jasné, že budou bojovat až do konce. Našimi chybami jsme je sami dostali do utkání. I když máme v play out určitý náskok, takto se nemůžeme prezentovat. Už před začátkem této části soutěže jsem říkal, že budeme chtít vyhrát každý zápas. Dneska to platilo jen prvních pětačtyřicet minut. A to je hodně málo,“ konstatoval nespokojený lodivod SKP.

1. kolo play out: Pepino SKP Frýdek-Místek – SHC Maloměřice Brno 30:30 (17:12)
Sestava SKP F-M: Bartoš, Marenčák – Sklenák, Petrovský 2/1, Hrachovec 2, Gřešek 6, Chudoba 4/1, Brožek 3, Mucha 6/2, Choleva 3/2, Mazur 2, O´Connor, Ondrušík 1, Zourek, Güttler 1, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 8/6 – 4/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 120.