Aktuality

Plzeň potvrdila roli favorita. Na první letošní body tak stále čekáme

Plzeň potvrdila roli favorita. Na první letošní body tak stále čekáme

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek zůstávají bez bodů i po 3. kole STRABAG RAIL EXTRALIGY. Tentokrát nestačili na favorizovanou Plzeň, které podlehli vysoko 25:36.

Duel 3. kola STRABAG RAIL EXTRALIGY mezi našimi hráči Pepino SKP Frýdek-Místek a Talentem M.A.T. Plzeň připomínal od začátku zápasu gólovou přestřelku. Od úvodu střetnutí si udržovali hosté z Plzně dvougólové či třígólové vedení. Chvílemi dělilo obě družstva i pět branek. Když už naši hráči dokázali zkorigovat, soupeř vzápětí vždycky odpověděl další brankou. V prvním poločase nakonec diváci viděli dohromady pětatřicet branek. Do šaten odcházeli spokojenější hráči Plzně, kteří vedli rozdílem tří branek 19:16.

Po změně stran začínali sice naši hráči v početní výhodě, ovšem byli málo trpěliví. Místo snížení náskoku hostí se dopustili několika školáckých chyb, kterými darovali Plzeňským několik laciných míčů. Zkušenější protivník jejich chyby nemilosrdně trestal a v této fázi střetnutí si vytvořil rozhodující náskok. Pětiminutovku v rozmezí 33. a 38. minuty vyhráli Západočeši poměrem 6:1 a vytvořili si tak náskok, který už pak v pohodě udržovali až do konce. Ten nakonec narostl až na jedenáctibrankový rozdíl. Plzeň si tak z Frýdku-Místku odvezla přesvědčivé vítězství v poměru 36:25.

„Jsme moc rádi, že jsme tady dnešní utkání zvládli, protože v minulosti tady zápasy bývaly hodně vypjaté a lámaly se až v samotném konci. Dneska jsme už od začátku soupeře převyšovali v obraně i v útoku, byť v první půli jsme inkasovali šestnáct gólů, což je hodně. Devatenáct nastřílených branek pak bylo určitě v pořádku,“ uvedl trenér Talent ROBSTAV M.A.T. Plzeň Michal Tonar.

„Po přestávce jsme zlepšili obranu, takže jsme nastříleli i několik laciných branek z rychlých protiútoků. Když jsme si vybudovali osmigólový náskok, tak pak už se duel jenom dohrával. Nechtěl bych nikoho zvlášť vyzdvihovat. Předvedli jsme týmový výkon,“ dodal s tím, že jeho svěřenci udělali i nějaké chyby, ale k těm dochází v každém utkání. „Do pátku na nich budeme chtít zapracovat, abychom se jich příště vyvarovali.“

Trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt poznamenal, že všichni věděli, že je nečeká nic jednoduchého. „Hrát se dá s každým, ale pokud jsme dneska chtěli uspět, museli bychom předvést výkon na horní hranici našich možností. Byly to dva rozdílné poločasy. V první půli jsme devatenáctkrát inkasovali i díky tomu, že naši brankáři měli jen jeden zásah. Herně jsme určitě nezaostávali, tam jsem byl spokojený,“ podotkl Kekrt.

„Všechno se změnilo ve druhé půli, kdy jsme začali spěchat, nebyli jsme trpěliví, dopustili jsme se deseti technických chyb a tím jsme to Plzni hodně usnadnili. Je třeba říct, že chyby nedělali jen mladí hráči, ale i ti zkušenější. Ať už Vojta Petrovský nebo Martin Stržínek,“ pokračoval.

Podle Kekrta následně Plzeň hrála v klidu a utkání jen dohrávala. „Navíc dneska nás nepodrželi ani brankáři. V první půli měli jen jeden zákrok. Přitom hráči bránili velmi slušně a musím říct klobouk dolů před jejich nasazením, když viděli, že soupeř skóroval ze všech střel. Tím ale nechci říct, že nám zápas prohráli brankáři. Chyběla nám trpělivost a disciplinovanost,“ upozornil.

„Když jsme byli trpěliví, drželi jsme se soupeřem krok. Jenže v některých chvílích chtějí mladí hráči za stavu, kdy prohrávají o tři góly, hned vést. Pak dělají chyby, kterými dostaneme soupeře na koně. Toho se musíme v příštích střetnutích vyvarovat.“

Naši hráči tak zůstávají v tabulce stále předposlední bez zisku jediného bodu. V příštím kole se představí na palubovce pražské Dukly, která zatím jednou vyhrála, jednou remizovala a jednou prohrála.

Pepino SKP Frýdek-Místek – Talent ROBSTAV M.A.T. Plzeň 25:36 (16:19)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb, Coch – Stržínek 5, Petrovský 5/3, Klaban 2, Gřešek 3, Bureš 2, Kocich 3, Strack 2, Žvak 1, Musálek 1, Mynář 1, Bosák. Trenér: Jiří Kekrt.

Rozhodčí: Jiří Opava, Pavel Válek. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 1:5. Diváci: 473.