Aktuality

Trenér minižáků: Některé děti zlenivěly, ale nezapomněly, jak super pocit je vyhrát zápas nebo vstřelit gól

Trenér minižáků: Některé děti zlenivěly, ale nezapomněly, jak super pocit je vyhrát zápas nebo vstřelit gól

Družstvo minižáků Pepino SKP Frýdek-Místek tvoří chlapci ve věku od 6 do 11 let. Letos jsou výběry této věkové kategorie přihlášené do tří soutěží. V týmu je několik kluků, kteří svým stylem hry a úrovní dovedností vyčnívají nad svou kategorií.

Minižáci představují nejmladší věkovou kategorii v klubu Pepino SKP Frýdek-Místek. Tyto házenkářské naděje trénuje Martin Pomichálek, který v minulosti okusil i extraligu dospělých jako hráč.

„Trénuji naši nejmladší kategorii. Jsou to děti ve věku od 6 do 11 let. V tomto věku je ještě brzo mluvit o házenkářském talentu. Někomu to jde lépe a někomu hůře. Pokud kluk, kterému to jde hůře, pravidelně chodí na tréninky a poctivě trénuje, tak se rychle dotáhne na toho, komu to jde lépe, ale tréninky flinká,“ uvedl trenér minižáků Pepino SKP Frýdek-Místek Martin Pomichálek.

Jeho svěřenci trénují třikrát týdně. Každé pondělí, středu a pátek. „Při tréninku této kategorie se zaměřujeme především na základní pohybové dovednosti jako je dribling, střelba na bránu nebo přihrávky,“ přiblížil trenér s tím, že každý vyniká v něčem jiném. „Někdo lépe chytne míč a někdo zase lépe dribluje. Všichni naši kluci ale vynikají v bojovnosti a v srdíčku, které do zápasu dávají. A za to jsem moc rád,“ dodal.

Letos jsou výběry minižáků přihlášené do tří soutěží. „Soutěž minižáků – přípravky, kde hrají naše nejmenší děti, které navštěvují naše kroužky na školách. Velkou část těchto dětí tvoří žáci 11. ZŠ, kde působím jako učitel tělesné výchovy a kde má házená velkou tradici. Troufnu si z vlastní zkušenosti říct, že je i mezi dětmi nejoblíbenějším míčovým sportem. S těmito dětmi jsme velmi spokojen. V této soutěži se nehraje o výsledek, ale jde o prožitek ze hry. Děti jsou vždy nadšené, zdravě unavené a motivované do další práce. A to je hlavní,“ popsal Pomichálek.

Další soutěží je soutěž 4+1, kde se ještě hraje na malé hřiště. „Ani v této soutěži nejde o výsledek. S výsledky v této soutěži jsem spokojený,“ řekl trenér.

Soutěž 5+1 je pak regulérní hra na velké hřiště. „Zde vidím určité rezervy, co se týče kondice, a tím pádem i pár prohraných zápasů. Bohužel koronavirus a časté karantény se na dětech ještě stále projevují. Věřím ale, že časem to bude jen lepší a tím pádem bude i vítězství přibývat,“ míní Pomichálek.

Trenér této věkové kategorie je rád i za to, že v týmu je několik kluků, kteří svým stylem hry a úrovní dovedností vyčnívají nad svou kategorií. „Jmenovat je ale určitě nebudu, aby nezačali flákat tréninky a neměli nos nahoru,“ podotkl s úsměvem.

Sportování dětí pak v poslední době hodně poznamenala epidemie koronaviru. „Některé zjistily, že na telefonu nebo počítači se vítězství dosahuje snadněji a bez potu. Proto některé děti sportovat přestaly. Některé zlenivěly, ale nezapomněly, jak super pocit je vyhrát zápas nebo vstřelit gól. Tyto děti musíme více vnitřně přemlouvat, aby přišly, ale když přijdou, tak odcházejí po tréninku zase spokojené,“ popsal Pomichálek.

„A pak jsou děti, které když viděly po dlouhé době míč, bránu a kamarády, tak nechtěly jít po tréninku ani domů. Věřím ale, že tato doba temna už pomalu přechází a sportování dětí už nebude nic bránit,“ uzavřel Pomichálek.