Aktuality

Nesmí nám utéct začátek, varuje Pavel Musálek před duelem s Plzní

Nesmí nám utéct začátek, varuje Pavel Musálek před duelem s Plzní

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek jsou po dvou kolech bez bodu. V neděli vyzvou jednoho z favoritů soutěže, a sice celek Plzně. Před duelem s těžkým soupeřem jsme si v rozhovoru povykládali s Pavlem Musálkem.

Věkem je ještě dorostenec, ale už druhý rok nastupuje za hlavní tým Pepino SKP Frýdek-Místek. A rozhodně není jen do počtu. Pavel Musálek je momentálně nejlepším křídlem družstva. V regionálním derby proti Kopřivnici nastřílel sedm branek. Na body to ale nestačilo. Mladý hráč věří, že v neděli proti Plzni už se se svými spoluhráči dočká prvního letošního vítězství ve STRABAG RAIL EXTRALIZE.

Vstup do soutěže vám výsledkově nevyšel. Dvakrát jste těsně prohráli. Jak moc takové prohry nahlodají psychiku a sebedůvěru celého týmu?
Prohrát takovým těsným výsledkem je vždy nepříjemné, ale je teprve začátek soutěže. Máme před sebou ještě dvacet zápasů v základní části. Proto jsme to všichni hodili za hlavu a plně se soustředíme na další zápasy.

Kdybychom se ještě vrátili k oběma utkáním. Měly něco společného nebo bylo každé úplně jiné?
V obou zápasech nám utekl vstup do utkání, takže jsme museli většinu střetnutí dotahovat, což se nám v obou zápasech povedlo. Zhruba deset minut před koncem jsme v obou případech vedli, ale pak jsme bohužel nezvládli koncovku.

Co chybělo k tomu, abyste bodovali alespoň v jednom z nich?
Zvládnout lépe začátky utkání. Když jsme se potom dostali do tempa, tak našemu výkonu nic nechybělo. Všichni příkladně bojovali a na hřišti nechali všechno.

Nyní vás čeká papírově zatím nejnáročnější soupeř, a sice Plzeň, která má ty nejvyšší ambice? S jakými vyhlídkami půjdete do tohoto utkání?
Papírově to sice je nejnáročnější soupeř, ale stejně jako loni i letos je soutěž hodně vyrovnaná a každý muže porazit každého. Proto jdeme do utkání s nejvyššími vyhlídkami. Chceme získat první dva body.

Co na Plzeň bude platit?
Na tréninku se plně připravujeme na soupeře, ale z taktických důvodu nemůžu prozradit více.

Čeho se hlavně musíte vyvarovat, abyste už tentokrát dosáhli na body?
Nesmí nám utéct začátek, jako v předchozích utkáních. Proti papírově slabším soupeřům, jako je Nové Veselí a Kopřivnice, jsme se do zápasu dokázali vrátit, ale proti tak zkušenému a silnému soupeři jako je Plzeň by nám nepovedený vstup mohl prohrát celý zápas.

Výsledkově se vám zatím příliš nedaří, ale tobě střelecky ano. Pro mnohé je to určitě příjemné překvapení. Čemu přisuzuješ, že se ti střelecky tak daří?
Možná je to dané tím, že jsem věkem ještě dorostenec, takže na mě není vyvíjený takový tlak jako na zkušenější hráče. Hraju si svoje, na co jsem zvyklý z dorostu. Každopádně je teprve začátek sezony, takže bych to nějak nepřeceňoval. Chtěl bych si stabilní formu udržet co nejdéle.

Zmínil jsi, že věkem jsi ještě dorostenec. Dostáváš už však poměrně hodně prostoru v extralize dospělých. Jaký je největší rozdíl mezi dorosteneckou a mužskou házenou?
Za tu příležitost jsem moc rád a snažím se ji využít co nejvíce. Největší rozdíl je v tom, že mužská házená je mnohem rychlejší, protihráči jsou silnější, zkušenější a atmosféra, kterou vytváří diváci, je také úplně jiná, než při zápasech v dorostu. Na ně tolik lidí nechodí.