Aktuality

Druhý zápas, druhá těsná prohra. Kopřivnici jsme podlehli o dva góly

Druhý zápas, druhá těsná prohra. Kopřivnici jsme podlehli o dva góly

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek po těsné prohře v Novém Veselí nezískali žádný bod ani v prvním domácím utkání v letošním ročníku STRABAG RAIL EXTRALIGY. V regionálním derby podlehli Kopřivnici 30:32.

Regionální derby mezi naším družstvem Pepino SKP Frýdek-Místek a KH Kopřivnice sledovalo téměř 500 diváků, kteří vytvořili správnou atmosféru hodnou takovému utkání. Hned v jeho úvodu si náš soupeř vybudoval tříbrankový náskok. Navíc jsme se dlouho nedokázali střelecky prosadit. Na první branku v kopřivnické síti jsme museli čekat až do 7. minuty, kdy se trefil Tomáš Klaban. Jenže celý první poločas jsme tahali za kratší konec. Po pětadvaceti minutách hry tak měla Kopřivnice solidní náskok 12:8. V posledních pěti minutách první půle jsme dokázali zkorigovat na 13:14, jenže v poslední vteřině přidal ještě 15. branku hostí Patrik Fulnek z volného hodu. Do šaten jsme tak odcházeli s dvoubrankovým mankem. Na ukazateli svítilo skóre 13:15.

Po změně stran jsme však ihned dokázali třemi trefami v řadě otočit průběh střetnutí ve svůj prospěch. Od této chvíle jsme neustále vedli. A náš náskok postupně narůstal. Sedm minut před koncem jsme vedli 28:24 a v tu chvíli asi nikdo nepochyboval o tom, že si připíšeme první vítězství v letošním ročníku. Bohužel se tak ale nestalo. Náš výběr nezvládl hektický závěr utkání, v němž neudržel nervy Tomáš Klaban, který uviděl červenou kartu, když po odpískání strčil do jednoho z protihráčů. V nervózním závěru měli pevnější nervy hostující házenkáři a nakonec se tak mohli radovat z těsného vítězství v poměru 32:30. Připsali si tak první dva body do tabulky. To náš celek zatím zůstává bez bodů.

„Bylo to velice vyrovnané derby. Takové, jaké jsme očekávali. Frýdek nás ničím nepřekvapil, stejně jako my jsme nijak nepřekvapili soupeře. Dneska vyhrál šťastnější tým, protože netroufám si tvrdit, jestli jsme byli lepší,“ uvedl po utkání trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský. „Derby se rozhodlo v hektické koncovce. Za vítězství jsme moc rádi, protože nám dodalo psychickou podporu po předešlém kole, které se nám nepovedlo proti Plzni. Máme teď těžké soupeře. Zubří, pak jedeme do Brna, takže potřebujeme bodovat. Proto jsme ohromně rádi za dnešní vítězství,“ doplnil své hodnocení kopřivnický kouč.

Jeho protějšek Jiří Kekrt souhlasil s tím, že diváci viděli hektické derby se vším všudy. „Možná dnes rozhodl fakt, že jsme v závěru utkání udělali více technických chyb. Trochu mě zlobí, že nám dělal potíže Čadra, o kterém jsme věděli, co a jak bude hrát. Přesto nám nastřílel osm branek. Společně s Janem Hanusem na křídle toto střetnutí podle mě rozhodli,“ poznamenal Jiří Kekrt. „Bohužel i dneska jsme měli pasáže, kdy jsme zkoušeli něco jiného, než to, co jsme zvyklí hrát. Proto se pak dostáváme do problémů. Stalo se nám to před týdnem v Novém Veselí i tentokrát, kdy nám utekl začátek a těžko se pak taková ztráta dotahuje,“ upozornil.

Co podle něj udělá s jeho svěřenci fakt, že prohráli podruhé v řadě velmi těsným rozdílem, se teprve uvidí. „V dalším kole nás čeká Plzeň, která sice patří k favoritům soutěže, ale vždycky říkám, že do každého utkání jdu s tím, že ho chci vyhrát. Rozhodně nečekám, že ho prohrajeme o jeden nebo o dva góly,“ řekl frýdecko-místecký kouč. Ten nyní bude své hráče připravovat celý týden, aby se pokusili proti Západočechům uspět a vyválčit tak první extraligové body v tomto ročníku.

Pepino SKP Frýdek-Místek – KH Kopřivnice 30:32 (13:15)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb – Stržínek 2. Šimek, Petrovský 6/1, Klaban 3, Gřešek 3, Bureš, Kocich 6, Strack, Horáček, Žvak, Mazur, Musálek 7, Mynář 1, Bosák 2. Trenér: Jiří Kekrt.

Rozhodčí: Tomáš Kozler, Martin Zych. Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/1. Vyloučení: 5:5. ČK: Klaban (F-M). Diváci: 456.