Proti Jičínu jsme se dočkali prvního vítězství. V tabulce jsme se posunuli na 9. místo

Až v 6. extraligovém kole to konečně přišlo! Náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek se v něm dočkal prvního letošního vítězství, když na domácí palubovce přehrál výběr HBC Ronal Jičín poměrem 32:26. Svěřenci Daniela Vala si tak polepšili na tři body a posunuli se na 9. místo.

Naši hráči vstoupili do utkání s odhodláním konečně naplno bodovat. Jičín, který měl doposud na kontě jedinou výhru, však byl od začátku vyrovnaným soupeřem. V prvních patnácti minutách tak diváci viděli vyrovnanou partii. Rozdíl ve skóre mezi oběma družstvy byl nejvýše jednogólový. V následujících minutách si však Jičín dokázal vytvořit čtyřbrankový náskok a v 19. minutě vedl 11:7. Trenér našeho celku Daniel Valo reagoval na tento nástup oddechovým časem. A ten hráčům hodně pomohl. V následujících šesti minutách dokázali klání otočit a pět minut před koncem prvního poločasu vedli 16:13. Jičín ale dokázal zkorigovat ještě před odchodem do šaten, takže první poločas skončil 17:16 v náš prospěch.

Začátek druhé půle se nesl ve znamení výborného nástupu našeho družstva, které si rychle vytvořilo náskok pěti branek a po sedmi odehraných minutách z druhého dějství vedlo 22:17. Na tento nástup nedokázal Jičín zareagovat. Čtvrt hodiny před koncem pak byl rozdíl mezi oběma týmy už sedm branek, na ukazateli svítilo skóre 27:20. Závěr střetnutí tentokrát nijaké drama nenabídl. Naši hráči si s přehledem došli k prvnímu letošnímu vítězství, takže se mohli zaslouženě radovat ze zisku dvou bodů za výhru v poměru 32:26.

„Očekával jsem nesmírně těžký zápas, navzdory tomu, že měl Jičín na kontě zatím jen jedinou výhru. Na nás byla ze začátku vidět tíha toho, že už musíme vyhrát. V předešlých zápasech jsme sice herně nepropadli, ale vždycky nám kousek chyběl k bodovému zisku. A hráči to měli v hlavách,“ připustil trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„Za stavu 7:11 jsem si tak musel vzít oddechový čas. Změnili jsme obranu a kluci dokázali velice rychle utkání otočit. Už v poločase jsme tak šli do šaten za jednogólového vedení. O přestávce jsme si pak řekli, co chceme hrát a ve druhé půli už jsme se prezentovali tak, jak jsme chtěli. Druhý poločas kluci zvládli perfektně. I díky skvělým fanouškům s bubnicemi v čele. Kluci jejich podporu vnímali. Příznivci nám ohromně pomohli, za což jim musíme poděkovat,“ vzkázal Valo.

Náš tým se tak po vítězství nad Jičínem posunul na 9. místo. Už ve středu hraje pohárové utkání ve Vsetíně a další extraligové body se pokusí uhráts Karvinou doma 22. října od 19 hodin.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 32:26 (17:16)

Sestava SKP F-M: Pyško, Marenčák – Rajnoha L., Sklenák, Rajnoha J. 2, Petrovský 7/5, Gřešek 4, Chudoba 4, Kancel, Brožek 2, Bureš 3, Mucha 5, Voleník, Choleva 2, Ondručík, Mynář 3. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/3. Vyloučení: 3:5.