Na jihu Moravy přišla další prohra o jediný gól. Brno – SKP 35:34

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v 5. extraligovém kole utrpěli už třetí prohru o jedinou branku. Tentokrát podlehli nejtěsnějším rozdílem celku SKKP Handball Brno, když na jeho půdě prohráli 35:34. S jedním bodem tak zůstávají v tabulce předposlední.

Začátek zápasu měl lepší náš tým. Rychle se ujal dvoubrankového vedení. Domácí družstvo dokázalo duel poprvé otočit v 10. minutě, kdy to bylo 5:4. Následně se však skóre znovu přelilo v náš prospěch. Na začátku 13. minuty jsme už vedli 7:5. A i když o tři minuty později domácí vyrovnali, v dalším průběhu první půle jsme šli opět do vedení. Ještě šest a půl minuty před koncem prvního poločasu svítilo na ukazateli skóre 11:13. Domácí tak celou dobu tahali za kratší konec. Ovšem závěr prvního dějství jim vyšel mnohem lépe než naším házenkářům. Posledních pět a půl minut vyhráli Brněnští 4:0, takže do šaten odcházeli s dvougólovým náskokem.

Po změně stran se oba celky s železnou pravidelností střídaly ve střílení branek. Na každý brněnský gól naše družstvo vzápětí reagovalo snížením. To platilo v prvních sedmi minutách. Pak dokázalo Brno poprvé v utkání odskočit na rozdíl čtyř branek, když Martin Kocich zvýšil na 22:18. Trenér našeho výběru Daniel Valo reagoval oddechovým časem. Po něm jsme za necelé čtyři minuty dokázali zkorigovat na 23:22. Vyrovnat se nám však nepovedlo a o tři minuty později už Brno zase vedlo o čtyři góly, tentokrát 27:23. O tři minuty později byl znovu rozdíl mezi oběma družstvy jen jednogólový. Domácí výběr vedl 28:27. Jenže ani v těchto chvílích jsme nedokázali vyrovnat. Brno opět odskočilo. Dvě a čtvrt minuty před koncem vedlo naposledy o čtyři branky, a sice 35:31. Ve zbývajících minutách se trefovali už jen naši hráči. Zkorigovali na konečných 35:34, takže opět museli zkousnout hořkou prohru o jediný gól. Zatímco Brno si v tabulce polepšilo na čtyři body a je osmé. Náš celek zůstává se ziskem jediného bodu předposlední.

SKKP Handball Brno – Pepino SKP Frýdek-Místek 35:34 (15:13)

Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák – Sklenák 4, Petrovský 6/2, Hrachovec, Gřešek 1, Chudoba 7, Kancel, Brožek, Bureš 1, Mucha 10, Voleník, Choleva 5, Zourek, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: David Šlezingr, Jiří Špunar. Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/2. Vyloučení: 2:1.