Aktuality

Frýdek-Místek vyzve Kopřivnici. Soupeři budou usilovat o první body

Frýdek-Místek vyzve Kopřivnici. Soupeři budou usilovat o první body

V úvodním kole STRABAG RAIL EXTRALIGY vyšli oba bodově naprázdno. Zatímco házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek prohráli o jediný gól v Novém Veselí, Kopřivnice nestačila v domácím prostředí na Plzeň, které podlehla 29:38. Nyní spolu oba soupeři poměří síly ve 2. kole.

Duel bude jistě zajímavý už jen tím, že půjde o regionální derby. Frýdek-Místek má Kopřivnici co oplácet. V loňském ročníku totiž vzešla jako vítěz dvojzápasu o konečné 7. místo. Navíc Frýdek-Místek vyřadila také v domácím poháru. Střetnutí by mělo být o něco pikantnější pro Dalibora Mynáře, který ještě loni působil právě v Kopřivnici. Letos v létě se však vrátil do mateřského Frýdku-Místku.

„Skloubit práci a každodenní dojíždění na trénink je únavné, takže když přišla nabídka z Frýdku, tak jsem dal přednost návratu do SKP. Doma je doma,“ uvedl Dalibor Mynář. Možnosti vyzkoušet si kopřivnické angažmá však rozhodně nelituje. Naopak. Za tuto příležitost byl moc rád. „První rok jsme hráli bohužel na dně tabulky, ale i to je zkušenost. Minulý rok po příchodu Luby Veřmiřovskeho jsme si zase vyzkoušeli nový herní systém a zahráli si play off, což bylo vynikající,“ poznamenal.

Nyní tak bude stát proti bývalým spoluhráčům. S žádným z nich se před vzájemným duelem nehodlá nijak zvlášť hecovat, natož vsázet. „Půjde o dva body, které jsou důležité pro play-off, takže to musí být dostatečná motivace,“ zdůraznil.

Největší síla Kopřivnice je podle Dalibora Mynáře v jejím herním systému, který praktikuje. „Má výbornou agresivní obranu s rychlou hrou v útoku, na kterou má vhodné typy hráčů,“ popsal. „O slabinách nevím. Musíme se hlavně soustředit na naši hru. Pokud se nám to bude dařit, můžeme soupeře dostat do potíží. Pak můžeme pomýšlet na zisk dvou bodů,“ zamyslel se.

To, že oba týmy na úvod soutěže prohrály, by podle něj nemělo mít větší vliv na utkání. „Kopřivnice měla těžkého soupeře a my bohužel nezvládli vyrovnaný zápas venku. Teď se všichni soustředí na další duel, abychom co nejdříve začali sbírat body,“ vzkázal frýdecko-místeckým příznivcům.

Oba soupeři se dobře znají, a to, že na sebe narazí už ve 2. kole soutěže, střetnutí podle spojky Frýdku-Místku nijak neovlivní. „Je vcelku jedno, kdy na sebe narazíme. Dobře se známe, takže už nic velkého nevymyslíme. Musíme se držet naší hry. Jedině tak můžeme myslet na úspěch.“