Závěr soutěže se nám nepovedl. Sezonu končíme na 8. místě

Po vypadnutí ve čtvrtfinále Chance play off STRABAG RAIL Extraligy si náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek v zápasech o 5. až 8. místo nakonec pohoršil a celkově tak obsadil 8. příčku. Sezonu zakončil domácí porážkou s výběrem HBC Ronal Jičín, kterému podlehl 31:34.

Odvetné utkání dvojzápasu mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HBC Ronal Jičín o konečné 7. až 8. místo začalo hodně vyrovnaně. Žádné z družstev si nedokázalo vytvořit výraznější náskok. Až v 18. minutě to bylo poprvé o dvě branky, když jsme se ujali vedení 8:6. Za stavu 9:7 pak Petr Unger dvakrát po sobě neproměnil trhák. Od této chvíle skórovali třikrát za sebou Jičínští a otočili tak průběh střetnutí ve svůj prospěch. Ovšem nedostali se do většího než jednogólového vedení. První poločas nakonec skončil smírně 13:13.

Po změně stran dokázal náš celek ihned odskočit do vedení 15:13, ale Jičín tento nástup zachytil. A čtyřmi góly v řadě rychle otočil na 17:15 ze svého pohledu. Poté to zase byli naopak naši hráči, kteří dokázali otočit skóre a vzali si tak vedení zpět. Naposledy však vedli čtvrt hodiny před koncem o jedinou branku 21:20. Posléze Jičín otočil na 23:21. A od této chvíle udržoval alespoň dvougólový náskok až do konce utkání. Nakonec ve Frýdku-Místku vyhrál 34:31, takže dvojzápas vyzněl v jeho prospěch o čtyři branky. První duel totiž vyhrál Jičín 31:30. Jičínští tak obsadili konečné 7. místo, naše družstvo se musí spokojit s 8. příčkou.

„Tato série byla hodně vyrovnaná, padalo hodně branek. Věděli jsme, že Frýdek je výrazně lepší v ofenzivě než v defenzivě. U nás platilo na jaře to samé, takže oba zápasy byly hodně ofenzivní. Dneska bylo hodně důležité, když jsme někde kolem 14. minuty dokázali z dvoubrankového manka otočit na vedení o dvě branky pro nás. Tím jsme dostali domácí pod tlak a navíc, pokud by chtěli celkově vyhrát, museli by zvítězit alespoň o dvě branky,“ uvedl po utkání trenér HBC Ronal Jičín Aleš Babák.

„Pokud jde o hodnocení celé sezony, prvotním cílem bylo vyhnout se bojům o záchranu. Reálnější pak bylo porvat se o play off, o které jsme bojovali do posledních dvou kol. Z tohoto úhlu pohledu jsme spokojení. Následně nám nevyšlo čtvrtfinále s Duklou, která nás jasně přehrála. Následně jsme se přes Kopřivnici chtěli dostat do zápasů o 5. místo, což nám nevyšlo. A tak jsme chtěli uhrát alespoň 7. místo, což se nám nakonec povedlo. Měli bychom to brát jako úspěch jičínské házené,“ konstatoval Babák.

Trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo po zápase poznamenal, že Jičín chtěl v odvetě více vyhrát než jeho svěřenci.

„První poločas jsme nehráli vůbec špatně. Fungovala nám obrana, za kterou výborně chytal Vít Pyško. Bohužel neproměněnými šancemi a technickými chybami jsme Jičín vraceli zpátky do hry. Místo toho, abychom odskočili na tři, čtyři góly, tak jsme snadnými chybami Jičín drželi ve hře,“ upozornil Valo.

„Ve druhém poločase už byl Jičín lepší. Po loňské sezoně musíme letos konstatovat, že jsme odehráli fantastickou základní část. Do play off jsme šli z 5. místa, takže konečné 8. místo je pro mě nakonec zklamání. Čtvrtfinále s Lovosicemi jsme prohráli hlavně prvním nepovedeným zápasem. Následné duely o 5. až 8. místo jsme nezvládli, je to pro mě zklamání,“ přiznal frýdecko-místecký lodivod.

„Potkala nás i nějaká zranění, odešla sportovní forma. Zápasy se táhly gól na gól. Většinou jsme tahali za kratší konec. Na to, že po základní části jsme byli na 5. místě kořením ligy, tak celkové 8. místo je zklamáním,“ dodal Valo.

O 7. až 8. místo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 31:34 (13:13)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb, Bartoš – Gřešek 4, Petrovský 11/5, Choleva 5, Sklenák 2, Güttler, Musálek 1, Bureš 2, Hrachovec, Voleník, Mazur, Unger 2, Chudoba 4, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Filip Barták, Karel Hladký. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 3:7. Bez diváků.