Aktuality

V Jičíně jsme celou dobu tahali za kratší konec. Do odvety ale jdeme jen s jednogólovým mankem

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek začali dvojutkání proti HBC Ronal Jičín těsnou porážkou 31:30 na půdě soupeře. Pokud v domácí odvetě vyhrají alespoň o dvě branky, obsadí celkové 7. místo v letošním ročníku STRABAG Rail Extraligy.

Začátek utkání byl vyrovnaný. Ale jen do 10. minuty, kdy bylo skóre 4:4. Od této chvíle si začali domácí hráči vypracovávat velice slušný náskok. Desetiminutovku v rozmezí od 11. do 21. minuty vyhráli poměrem 11:3 a utrhli se tak na osmibrankový rozdíl. V posledních desíti minutách prvního poločasu jsme hlavně díky čtyřem brankám Vojtěcha Petrovského dokázali alespoň trochu snížit, nicméně po první půlhodině byli o mnoho spokojenější domácí, kteří vedli 17:12.

Po změně stran si Jičínští v prvních deseti minutách udržovali pohodlný náskok, který si zajistili v první půli. Následně ale začali naši hráči trpělivě stahovat náskok Jičína. Devět minut před koncem to bylo po další trefě Vojtěcha Petrovského už jen 26:24 pro Jičín. Na menší rozdíl jsme se pak dotáhnout nedokázali. Naopak Jičín odskočil ještě na rozdíl čtyř gólů. Ještě dvě a půl minuty před koncem vedl 31:27. Závěr zápasu však vyšel mnohem lépe našim hráčům, kteří nakonec zkorigovali na 31:30. Poslední branku dal dvě vteřiny před koncem brankář Martin Cáb.

„Vůbec nám nevyšel první poločas. Dokázali jsme si vytvářet brankové příležitosti, ale spoustu z nich jsme neproměnili. Domácí gólman Macalický si připsal dvanáct úspěšných zákroků, což hovoří samo za sebe. Jičín tak chodil do rychlých protiútoků, ze kterých dával snadné branky,“ uvedl po zápase trenér našeho týmu Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„I po změně stran Jičín dlouho držel svůj náskok. A i když chceme skončit sedmí, dostali hodně prostoru mladí kluci, kteří jinak tolik nehrají. Chytal Patrik Bartoš, do hry jsme zapojili Ondřeje Voleníka, který šel na palubovku, když Jičín vedl o pět nebo o šest branek. Neměl to tak vůbec snadné. Odehrál okolo dvaceti minut,“ konstatoval Valo.

„Vzhledem k tomu, jak se celé utkání vyvíjelo, musíme být s konečným výsledkem spokojení. Do odvety je to určitě hratelný výsledek. Pevně věřím, že domácí duel proti Jičínu zvládneme, a nakonec tak obsadíme 7. místo,“ dodal lodivod SKP.

Odveta mezi oběma družstvy je na programu přesně za týden. V sobotu 15. května přivítáme celek HBC Ronal Jičín na naší půdě. Hraje se od 15 hodin v hale na 6. ZŠ ve Frýdku-Místku. Zápas se opět hraje bez diváků. Střetnutí můžete sledovat na TVcomu.

O 7. až 8. místo: HBC Ronal Jičín – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:30 (17:12)

Sestava SKP F-M: Cáb, Pyško 1, Bartoš – Chudoba 4/1, Musálek, Hrachovec 2, Choleva 3, Gřešek, Voleník 1, Unger 3, Mazur 3, Petrovský 10/4, Sklenák, Mynář 3, Brožek, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Radoslav Kavulič, Dalibor Palát. Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/5. Vyloučení: 3:1. Bez diváků.