Aktuality

V odvetě jsme náskok neuhájili. O postupujícím rozhodl větší počet nastřílených gólů na palubovce soupeře

Dvojzápas mezi naším celkem Pepino SKP Frýdek-Místek a HC ROBE Zubří nemohl být dramatičtější a vyrovnanější. Po úvodní výhře 34:33 na palubovce soupeře jsme doma prohráli v ještě větší přestřelce 37:38. Zubří tak postoupilo díky faktu, že nastřílelo více branek na protivníkově hřišti. Utká se tak s Kopřivnicí o 5. až 6. místo. Naše házenkáře čekají duely s Jičínem o konečnou 7. až 8. příčku.

V odvetě mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HC ROBE Zubří se hrálo o to, který tým si zahraje o konečné 5. až 6. místo a kdo bude hrát o 7. až 8. příčku. Náš tým měl z prvního duelu jednogólový náskok, když vyhrál 34:33. Začátek utkání vyšel lépe našim hráčům, kteří se poměrně rychle ujali vedení 5:2. Třígólový náskok udrželi jen do 9. minuty, kdy vedli 7:4. Následně dokázalo Zubří vyrovnat a do většího, než jednogólového náskoku už nás nepustilo. Naopak v rozmezí od 16. do 25. minuty odskočilo na pětigólový rozdíl a vedlo 17:12. Závěr poločasu se však nesl v režii našich hráčů, kteří dokázali snížit na rozdíl jediné branky, takže po prvním poločase svítilo na ukazateli skóre 18:19.

Po změně stran dokázali naši házenkáři otočit průběh střetnutí a následně se ve vedení o jeden gól střídala obě družstva. Naposledy jsme pak vedli ve 44. minutě, když jsme měli dvougólový náskok 28:26. Jenže pak dalo Zubří pět branek za sebou a od této chvíle už nám nedovolilo vyrovnat. V závěrečných deseti minutách padaly branky jako na běžícím pásu na obou stranách. Přestřelka nakonec vyzněla poměrem 38:37 pro Zubří. Díky tomu, že dalo více branek na půdě soupeře, vzešlo z tohoto vzájemného měření vítězně a bude hrát o 5. až 6. místo proti Kopřivnici. Náš celek čekají zápasy o 7. až 8. příčku. Soupeřem mu budou hráči Jičína.

„Dneska jsme se prezentovali agresivnější obranou, byť jsme dostali 37 branek. Frýdek se dopustil řady technických chyb, které jsme dokázali trestat góly z druhé vlny. Za to patří klukům velké poděkování. Na druhou stranu jsme se opět nevyvarovali některých školáckých chyb a nechali jsme tak Frýdek stáhnout náš náskok na rozdíl dvou a pak i jednoho gólu. Konec už byl všelijaký. Ve druhém poločase jsme pak měli pasáže, kdy jsme byli zbytečně vlažnější, což by nás příště mohlo mrzet. Na to si budeme muset dát pozoru a v budoucnu se tohoto vyvarovat,“ uvedl po utkání trenér HC ROBE Zubří Michal Tonar.

To trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo upozornil na fakt, že už v prvním poločase neproměnili jeho svěřenci pět nebo šest vyložených šancí. „To nás trochu sráželo, byť jsme dali hodně branek. Ve druhém poločasu jsme taky měli hlušší pasáž, kdy jsme neproměnili několik dobrých příležitostí. Zubří díky tomu z protiútoků otočilo průběh zápasu na svou stranu,“ konstatoval Valo.

„Teď jsme hodně zklamaní, protože jsme chtěli udržet 5. místo, které nám patřilo po základní části. Musíme zmobilizovat síly, abychom uhráli alespoň 7. místo. Rozhodně je pořád o co hrát,“ dodal.

O 5. až 8. místo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 37:38 (18:19)

Sestava SKP F-M: Pyško, Marenčák, Cáb – Mynář 1, Bureš 3, Gřešek 3, Sklenák 2, Güttler 1, Hrachovec 1, Chudoba 9/1, Musálek 4, Voleník, Choleva, Mazur 3, Petrovský 9, Strack 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 2:4. Bez diváků.