Aktuality

Závěrečnou část sezony jsme začali výhrou v Zubří. V odvetě budeme hájit jednogólový náskok

Závěrečnou část sezony jsme začali výhrou v Zubří. V odvetě budeme hájit jednogólový náskok

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek vstoupili do závěrečné části sezony, kde hrají o konečné 5. až 8. místo, těsnou výhrou na palubovce Zubří. Za týden tak budou v odvetě hájit jednogólový náskok 34:33.

Po vypadnutí ze čtvrtfinále Chance play off STRABAG RAIL Extraligy náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek usiluje o to, aby udržel 5. místo, které mu patřilo po základní části. K prvnímu utkání nastoupil na palubovce Zubří, které svedlo velice vyrovnanou čtvrtfinálovou sérii s Karvinou, se kterou prohrálo těsně 3:2 na zápasy.

Duel v Zubří byl od začátku velice vyrovnaný. Obě družstva dělala poměrně hodně technických chyb, přesto se hrála velice rychlá házená, ve které padalo mnoho branek. Domácí výběr byl takřka celý první poločas o gól napřed, ovšem náš tým mu nedovolil odskočit do vícebrankového vedení. V poslední minutě ale Zuberští dvěma brankami odskočili na rozdíl tří branek, takže po prvním poločase odcházeli do šaten spokojenější, když vedli 20:17.

Po změně stran to ze začátku vypadalo na to, že by Zubří mohlo náš tým začít přehrávat. Po pěti minutách odehraných z druhé půle vedlo už 24:19. Ovšem v následujících čtyřech minutách stříleli góly jen naši hráči. Jmenovitě Choleva, Mazur, Gřešek a Petrovský. Rázem jsme byli zpátky ve hře. Zubří vedlo už jen o gól 24:23. Poté se naopak třikrát za sebou prosadili domácí a zvýšili na 27:23. V následujících minutách Zubří udržovalo tento náskok. A to až do 49. minuty, kdy Mořkovský zvyšoval na 30:26. Jenže pak jsme skórovali pětkrát po sobě, navíc Mořkovský neproměnil sedmičku. Otočili jsme tak průběh střetnutí na 31:30 v náš prospěch. V závěru utkání už jsme Zubry ani jednou nepustili do vedení, naopak to byli oni, kdo vždycky musel srovnávat. Těsnou výhru 34:33 nakonec vystřelil půl minuty před koncem náš nejzkušenější hráč Tomáš Sklenák, který se stejně jako ve třetím čtvrtfinálovém utkání proti Lovosicím nebál vzít na sebe zodpovědnost. Tak jako proti Lovcům i tentokrát to byl on, kdo dal poslední dvě branky našeho týmu v utkání.

Po velice vyrovnaném utkání si tak do odvety odvážíme ze Zubří jednogólový náskok, který budeme hájit v domácím prostředí v neděli 25. dubna. Střetnutí se opět bude hrát bez diváků.

„Byl to neskutečně těžký zápas pro obě družstva, protože bylo obtížné namotivovat kluky po vypadnutí z play off. Jejich zklamání z vyřazení bylo veliké. Klukům jsem ale před zápasem řekl, že jestli jsou zklamaní, tak ať si uvědomí, jak je asi zklamané Zubří, které svedlo velice vyrovnanou sérii s největším favoritem celé soutěže. Jsem rád, že se kluci namotivovali a bojovali až do konce, protože Zubří navázalo na klání z play off, takže duel byl pro nás nesmírně těžký,“ uvedl po utkání trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo. „Kdyby se hrálo na několik vítězných zápasů, byla by to paráda. Takto jsme ale teprve v poločase. Jednogólový náskok jasně ukazuje, že dvojzápas je stále velice otevřený. Už jsem na to kluky upozornil,“ doplnil Valo.

To trenér HC ROBE Zubří přiznal, že nečekal, že to s motivací bude tak obtížné. Podle jeho slov však zůstala pouze v šatně. „Musím být kritický. Po čtvrtfinálové sérii s Karvinou, ve které jsme úžasně bojovali jsme tři dny po posledním zápasu této série předvedli úplně jiný výkon. Jako bychom po třech dnech všechno úplně zapomněli. Je to taková česká natura. Už mě to unavuje. Vymlouvat se na to, že byl někdo unavený po náročné sérii, to jsou jen výmluvy a začátek konce,“ konstatoval rozčarovaný trenér HC ROBE Zubří Michal Tonar.

„Celý mančaft si teď sedne. Všechno probereme a za týden pojedeme do Frýdku úplně jinak namotivovaní. A pokud ne, uděláme nějaké změny v sestavě. Už se nad tím zlobit nehodlám. Kluci mají sedmnáct, osmnáct let a měli by vědět, jak se mají chovat na hřišti,“ poznamenal Tonar. „Dneska jsme couvali v obraně, dostali jsme čtyřiatřicet branek, což je ostuda. V útoku jsme měli úspěšnost střelby čtyřicet procent. Pokud bychom takto hráli před týdnem, dostali bychom padesát gólů. Z naší strany to byl hrozný zápas. Doufám, že si to všichni srovnají v hlavách a do Frýdku pojedeme jinak namotivovaní s tím, že se ještě popereme o postup, abychom nakonec hráli o konečné 5. až 6. místo,“ dodal trenér Zubří.

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 33:34 (20:17)

Sestava SKP F-M: Cáb, Marenčák – Sklenák 4, Mazur 2, Musálek 2, Bureš, Güttler 1, Strack 5, Choleva 3, Petrovský 7/3, Voleník, Hrachovec, Gřešek 3, Mynář 3, Hustopecký, Ondrušík 4. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: David Šlezingr, Jiří Špunar. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/3. Vyloučení: 3:4. Bez diváků.


Fotogalerie