Aktuality

Pokusíme se udržet 5. místo. Nyní dáme hodně prostoru mladým hráčům, říká Daniel Valo

Pokusíme se udržet 5. místo. Nyní dáme hodně prostoru mladým hráčům, říká Daniel Valo

Náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek po vyřazení z Chance play off STRABAG RAIL Extraligy čekají zápasy o 5. až 8. místo. Nejprve narazí na výběr HC ROBE Zubří, který ve čtvrtfinále pořádně potrápil s Karvinou, se kterou prohrál 3:2 na zápasy.

Družstva, která vypadla ve čtvrtfinále Chance play off STRABAG RAIL Extraligy, si nyní zahrají o konečné 5. až 8. místo. Náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek čekají dva duely proti HC ROBE Zubří. Hraje se pohárovým způsobem doma – venku. Vítěz klání bude následně hrát o 5. až 6. místo, poraženého čekají duely o 7. až 8. příčku.

„Je to trochu nefér. Nevidím důvod, proč by teď týmy, které vypadly z play off, měly dostávat novou šanci na to, aby si ještě polepšily. Mělo by to být jako v hokeji, kde kdo vypadne, tomu končí sezona a bere se umístění po základní části. Je to ale takto nastavené, takže se s tím musíme smířit,“ uvedl trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo s tím, že motivace bude těžká pro všechny týmy, které teď budou hrát o konečné umístění.

„My jsme vypadli po boji s Lovosicemi. Zubří vypadlo ještě po daleko větším boji s Karvinou. Může být frustrované. Těžko říct, co to s jeho hráči udělá. Spravedlivější by bylo vzít umístění po základní části, než teď sezonu takto dohrávat. Je to ale takto ale nastavené, takže to musíme respektovat,“ pokračoval Valo.

Příprava našeho výběru na zápasy o konečné 5. až 8. místo se podle Daniela Vala nebude příliš lišit od toho, jak se jeho svěřenci chystali na jiné soutěžní střetnutí.

„Rozhodně ale nemůžeme moc vycházet z posledních utkání. Když se podíváme na pětizápasovou sérii mezi Zubřím a Karvinou, tak taktika Zubří byla nastavená na Karvinou. V základní části se museli pokaždé připravit na jiného soupeře, ve čtvrtfinále se soustředili na jediný tým, proti kterému hráli. Bylo vidět, že se zaměřili hlavně na Patzela a Soláka, protože věděli, že je to hlavní síla Karviné. Z těchto zápasů si ale moc brát nemůžeme, protože si myslím, že na nás budou hrát úplně něco jiného,“ míní Valo.

Vycházet se podle našeho kouče dá z posledního vzájemného střetnutí mezi naším celkem a Zubřím, ke kterému došlo v posledním kole základní části.

„Tehdy jsme prohráli velikým rozdílem, i když nám už o nic nešlo. Tento duel ale jasně ukázal, že nás rozhodně čekají dvě těžká utkání, protože Zubří ve čtvrtfinále potvrdilo, že jeho výkonnost šla na jaře brutálně nahoru. Proti nejlepšímu týmu základní části se prezentovalo vynikajícími výkony a nechybělo moc a dokázalo postoupit do semifinále,“ upozornil lodivod SKP. „Jsem zvědavý, jak se nám podaří poskládat družstvo, protože hodně kluků má problémy. Pevně věřím, že co nejvíce z nich se dá do víkendu dohromady,“ dodal.

A jaké jsou cíle našeho výběru v závěrečných zápasech sezony? „Pokusíme se udržet 5. místo, které nám patřilo po základní části. Je totiž velký rozdíl skončit pátý nebo osmý. Každopádně nyní dáme hodně prostoru mladým hráčům, kteří doposud hráli méně. Budou tak mít možnost zvykat si na extraligu. Určitě je vhodné v takových zápasech dát jim patřičný prostor,“ řekl Valo.

Oba týmy nyní svedou dva zápasy. Nejprve se hraje v neděli 18. dubna na palubovce Zubří. O týden později je na programu odveta ve Frýdku-Místku. Hraje se pohárovým způsobem. Vítěz z této dvojice si následně zahraje o 5. až 6. místo, na poraženého budou čekat duely o 7. až 8. příčku.