Aktuality

Druhý mečbol už Lovosice proměnily. Budeme tak hrát o 5. až 8. místo

Druhý mečbol už Lovosice proměnily. Budeme tak hrát o 5. až 8. místo

Náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek podal i ve čtvrtém čtvrtfinále proti HK FCC Město Lovosice bojovný výkon. Tentokrát ale na svého soupeře nestačil. Prohrál 27:32, celou sérii pak 1:3 na zápasy. Nyní jej tak čekají duely o 5. až 8. místo.

Ve čtvrtém čtvrtfinále mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice měli Lovci z Lovosic druhý mečbol. Začátek střetnutí však začali lépe naši hráči, ujali se vedení 2:0, ale následně neproměnil Adam Gřešek trhák a vzápětí začali dávat branky hosté, kteří otočili na 4:2 ve svůj prospěch. V dalších minutách byli Lovci o něco napřed. Výraznější náskok si však vytvořili až v posledních deseti minutách prvního poločasu, který vyhráli 17:13.

Po změně stran náš tým zbraně nesložil. Po šesti minutách odehraných ve druhém poločase snižoval Mathias Choleva na rozdíl jediného gólu 19:20. Jenže v dalších třech minutách odskočili Lovci třemi trefami v řadě na 23:19. Tento nástup však náš výběr dokázal zachytit a snížil na 22:23. Jenže na remízu se dotáhnout nedokázal. Naposledy byl rozdíl jediné branky mezi oběma týmy ve 48. minutě, když Vojtěch Petrovský snížil na 24:25. Ve zbývajících minutách si Lovosice vytvořily rozhodující náskok. Osm minut před koncem vedly o čtyři branky 28:24. V koncovce zápasu pak žádné velké drama nepřipustily a došly si pro vítězství v poměru 32:27. Celou sérii vyhrály 3:1 na zápasy a postoupily tak do semifinále. Naše družstvo čekají zápasy o konečné 5. až 8. místo.

„Včera jsme si na videu ukazovali, že jsme ve třetím zápase vůbec nevyužívali prostor na levé straně. Chodili jsme pořád na střed, vůbec jsme nehráli ze široka. Klukům jsme tak říkali, aby dneska více proskakovali nebo dohrávali útoky do křídla. I proto, že jsme tam dneska měli Jirku Motla. Navíc dneska jsme perfektně bránili, takže to se pak gólmanovi chytá lépe. Ze začátku jsme byli trochu nervózní, ale pak z nás nervozita opadla a začali jsme hrát naši hru, byli jsme uvolněnější,“ uvedl po čtvrtém čtvrtfinále trenér HK FCC Město Lovosice Jan Landa.

„Po změně stran nám pomohlo i to, že nehrál Radim Chudoba. Je to nejlepší střelec Frýdku. Když měli domácí na jeho postu hráče, který tam hrál přes ruku, bylo to pro nás jednodušší,“ poznamenal Landa. „Chtěl bych Frýdku poděkovat, protože to byla krásná série, krásné zápasy a hrálo se velice fér, byť to tak na hřišti nevypadalo. Bylo to férové play off. Takto by to mělo vypadat. Ohromně si toho vážím, a ještě jednou za to Frýdku děkuji,“ dodal lovosický trenér.

To trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo řekl, že on i jeho svěřenci jsou hodně zklamaní, protože věřili, že ve čtvrtém čtvrtfinále dokážou vyhrát a sérii vyrovnat a vrátit ji ještě do Lovosic k rozhodujícímu střetnutí.

„Těžko se mi to hodnotí. Nevyšel nám první poločas. Do utkání jsme nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Lovosice si vytvořily určitý náskok, který zřejmě ke konci rozhodl. Druhý poločas nám vyšla vysunutá obrana, která fungovala perfektně. Bohužel Radim Chudoba měl menší zranění, nemohl se pořádně nadechnout. Do druhého poločasu nemohl nastoupit, což pro nás byla velká ztráta. Chyběly nám ve druhém poločase jeho góly a přehled ve hře. Jeho přednosti, které potvrzoval celou sezonu,“ upozornil Valo na absenci nejlepšího střelce SKP.

Zároveň vysekl poklonu Vojtěchu Petrovskému. „Klobouk dolů před tím, co předvedl. Hrál s velkým sebezapřením. Musím ale pochválit všechny kluky, i když jsme prohráli a nepostoupili tak dál. Makali, dřeli, na druhou stranu musíme uznat kvality Lovosic. Asi byly o kousek lepší a zaslouženě postoupily,“ konstatoval Valo, podle kterého se série rozhodla už v Lovosicích.

„První zápas jsme tam ztratili úplně zbytečně. Lovosice se ujaly vedení 2:0, pak to bylo nesmírně těžké srovnat si to i v hlavách. Jsem rád, že ve třetím zápase kluci zabrali a dokázali to ještě zdramatizovat. Ve čtvrtém klání jsme taky dřeli, nicméně to nestačilo. Lovosicím ještě jednou gratuluji. Postoupily zaslouženě. Teď jim budu držet palce. Jsou mi sympatické, líbí se mi, jak hrají. Mají dobře poskládaný kádr jak ze straších, tak i z mladších hráčů. Určitě v semifinále nejsou bez šance,“ míní lodivod SKP.

4. ČF: Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 27:32 (13:17)

Sestava SKP F-M: Pyško, Marenčák – Güttler 1, Bureš, Petrovský 7/2, Sklenák 4, Strack 1, Choleva 3, Hrachovec, Mazur, Mynář 1, Ondrušík 2, Musálek 1, Chudoba 4/3, Hustopecký, Gřešek 3. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Vyloučení: 3:8 (ČK: Stach). Bez diváků.


Fotogalerie