Aktuality

První mečbol Lovosic jsme odvrátili. V neděli se hraje znovu

První mečbol Lovosic jsme odvrátili. V neděli se hraje znovu

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek dokázali snížit stav čtvrtfinálové série proti HK FCC Město Lovosice na 1:2, a sice díky těsné výhře 35:33, kterou režírovali nejzkušenější házenkáři našeho výběru. Svěřenci Daniela Vala si tak vynutili čtvrté utkání, ve kterém se budou snažit sérii vyrovnat a vrátit zpátky do Lovosic.

Čtvrtfinálová série mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice se po prvních dvou zápasech přesunula na východ republiky za stavu 2:0 pro Lovosice. Náš tým tak nastupoval do utkání s cílem prodloužit sérii, kdežto Lovosičtí si mohli případnou výhrou zajistit postup do semifinále. Od začátku byl k vidění nesmírně vyrovnaný duel. Ani jedno družstvo si nedokázalo vytvořit větší náskok. Až šest minut před koncem prvního poločasu se naši hráči utrhli na rozdíl tří branek, když Tomáš Sklenák zvýšil na 15:12. První poločas jsme nakonec vyhráli 17:15.

Po změně stran dokázaly Lovosice ihned vyrovnat. Následující minuty se náš celek vždycky dostal do vedení o jednu branku, ale Lovosičtí pokaždé dokázali dorovnat. V rozmezí od 45. do 51. minuty zase odskakovaly do jednogólového vedení Lovosice. V následujících minutách už se ale do vedení hosté nedostali. Koncovku zvládli lépe naši a v nervy drásajícím závěru si nakonec došli k výhře 35:33.

Frýdek-Místek tak snížil stav čtvrtfinálové série na 1:2 a vynutil si tak čtvrtý zápas, který se bude hrát v neděli 11. dubna opět na palubovce Frýdku-Místku. Utkání začne v 17 hodin.

„Vstoupili jsme do utkání tak, že jsme až příliš chtěli. Přijeli jsme si pro třetí vítězství, kluci byli až příliš přehecovaní. Pramenily z toho chyby i nedůraz v obraně. Teď povečeříme, necháme klukům trochu volno, aby o zápase popřemýšleli. Zítra máme skoro celý den, pustíme si video, něco si k tomu řekneme a naladíme se na to, abychom si odtud třetí bod odvezli,“ uvedl po třetím čtvrtfinále trenér HK FCC Město Lovosice Roman Jelínek.

Lodivod našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo konstatoval, že šlo o velice těžké utkání, a to jak fyzicky, tak psychicky. „Pro nás to byl zápas o všechno, když jsme prohrávali 0:2 na zápasy. Jsem strašně rád, že to kluci zvládli a nechali tam všechno. I když tam byly chyby, tak kluci se rvali, bojovali, navázali na dobrý výkon, který předvedli ve druhém klání v Lovosicích,“ poznamenal Valo.

„Obrana fungovala dobře, ale když jsme střídali obrana-útok, tak Lovosice toho využívaly a daly několik rychlých branek. V útoku jsme ve druhém poločase udělali více technických chyb, ale jinak jsme podali dobrý výkon. Ke konci se naplno projevila zkušenost našich spojek Petrovkého, Sklenáka a Chudoby. Věřím tomu, že starší hráči po dnešním střetnutí dobře zregenerují a zítra budou zase připravení, abychom navázali na dnešní výkon a srovnali sérii na 2:2,“ vzkázal Valo.

3. ČF: Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 35:33 (17:15)

Sestava SKP F-M: Pyško, Marenčák – Hrachovec, Mazur, Bureš 1, Petrovský 11/2, Ondrušík 1, Sklenák 5, Musálek 2, Mynář, Choleva 5, Gřešek 2, Chudoba 8/4, Hustopecký, Strack, Güttler. Trenér: Daniel Valo.
Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 6/6 – 8/7. Vyloučení: 5:3. Bez diváků.


Fotogalerie