Aktuality

Druhý zápas rozhodly Lovosice v poslední desetiminutovce. Doma budeme odvracet dva mečboly Lovců

Druhý zápas rozhodly Lovosice v poslední desetiminutovce. Doma budeme odvracet dva mečboly Lovců

Ve druhém čtvrtfinále Chance play off STRABAG RAIL Extraligy předvedli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek proti HK FCC Město Lovosice o poznání lepší výkon. S Lovci dlouho drželi krok, avšak posledních deset minut zvládl lépe náš soupeř a po výhře 33:26 zvýšil vedení v sérii na 2:0.

Úvod nedělního zápasu vypadal úplně jinak, než tomu bylo při prvním čtvrtfinále. Byli to naši hráči, kdo se tentokrát dostal do vedení, a to 3:1. Lovosičtí ale tento nástup včas zachytili a následně otočili na 5:3 ve svůj prospěch. Potom byl náš tým na dostřel až do 11. minuty, posléze však Lovosice zvýšily vedení na 10:6 a trenér našeho výběru Daniel Valo si vzal první oddechový čas. Ten našim hráčům pomohl, protože přibrzdili Lovosice. V brance se rozchytal Vít Pyško a i díky několika jeho povedeným zákrokům jsme osm minut před koncem prvního poločasu srovnali na 12:12. V následujících chvílích jsme pak dokonce vedli o jednu branku, nicméně Lovosice dokázaly pokaždé vyrovnat, takže do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 16:16.

Po změně stran se v prvních minutách přelévalo skóre ze strany na stranu. Naposledy jsme vedli 18:17 po trefě Ondřeje Güttlera. Jenže za stavu 19:19 se dobře rozchytal brankář Lovosic Jan Hrdlička, kterého jsme dlouho nedokázali překonat. Několikrát mu pomohly i dobře postavené tyče jeho branky. V rozmezí 29. až 32. minuty odskočily Lovosice do vedení 23:19. V další pasáži byla vidět vyrovnaná házená. Náš celek se dokázal dostat na dostřel, když ztrácel pouhé dvě branky. Šest a půl minuty před koncem to bylo 27:25. Závěr střetnutí však vyšel domácím i díky tomu, že naše družstvo muselo už hodně spěchat. Konečný výsledek 33:26 pro Lovosice tak tentokrát úplně neodpovídal průběhu klání.

„V sobotu jsme odehráli otřesné utkání, kdežto v neděli jsme odehráli vyrovnanou partii s Lovosicemi a výsledek o sedm branek úplně neodpovídá průběhu utkání. Ke konci jsme nedali góly z nějakých útoků, Lovosicím tam něco spadlo, takže měly nakonec trochu více štěstí,“ konstatoval po nedělním utkání brankář našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Vít Pyško. „Ze sobotního duelu máme hrozné pocity. Náš výkon byl katastrofální a chtěli bychom se za něj omluvit našim fanouškům. V neděli jsme hráli dobře padesát minut. Pokud takto budeme hrát i doma, věřím, že se do Lovosic ještě podíváme,“ pokračoval náš gólman.

Jaroslav Trkovský z Lovosic pak řekl, že nedělní zápas byl pro Lovosice naprosto odlišný oproti tomu sobotnímu. „V sobotu jsme to měli hodně jednoduché. V neděli nás Frýdek pořádně potrápil. Bylo to na nás znát, protože na začátku jsme byli i trochu nervózní, ale rozhodlo posledních deset minut, kdy jsme pořádně zabrali, a nakonec jsme vyhráli o sedm gólů,“ hodnotil střetnutí Trkovský a dodal, že nejzkušenějšího hráče Lovosic Jiřího Motla výborně nahradil Václav Kovář. „Bylo by lepší, kdyby Jirka Motl nebyl zraněný a mohl s námi hrát, ale Venca Kovář ho skvěle nahradil, takže nebylo ani znát, že by nám Jirka chyběl.“ Lovosice nyní pojedou do Frýdku-Místku za stavu 2:0 na zápasy. „Je to pro nás možná komfortní situace, ale zápasy venku jsou hrozně těžké. Určitě ale pojedeme do Frýdku pro rozhodující bod. Chceme sérii ukončit už ve třetím vzájemném střetnutí, abychom vyhráli 3:0,“ doplnil Trkovský.

Trenér našeho družstva Daniel Valo uvedl, že v neděli jeho svěřenci podali diametrálně odlišný výkon než v sobotu. „Bohužel to ale na výhru nestačilo, takže jsme zklamaní. Kluky ale musím pochválit, protože dřeli a bojovali. Rozhodly detaily. Uspěchaná střelba a pár chyb v obraně ve druhém poločase nás stálo lepší výsledek. Na konci jsme to otevřeli, hodně jsme riskovali, protože jsme chtěli duel ještě zvrátit. Výsledek tak vypadá jednoznačně, ale odehráli jsme dobrý a vyrovnaný zápas. Počítají se však výhry. Lovosice byly o kousek lepší,“ uznal Valo.

„Nedělní zápas nám ukázal, jak se hraje play off. Kluci k němu přistoupili úplně jinak. Žili, hecovali se navzájem. Rozhodně nic nevzdáváme. Nyní nás čekají dva zápasy doma a uděláme všechno pro to, abychom se do Lovosic ještě vrátili,“ vzkázal Valo.

Lodivod Lovosic Jan Landa upozornil na to, že v nedělním zápase chtěli naši hráči úplně jinak než v sobotu. „Byli nažhavení. Jsem rád, že jsme to extrémní bojovností dotáhli do vítězného konce. Hodně nám pomohlo, že se rozchytal Honza Hrdlička, protože gólmani dělají v play off hrozně moc. Tak jak nás trápil Víťa Pyško, tak Hany se pak rozchytal ve druhé polovině druhého poločasu, což nám dodalo patřičné sebevědomí,“ řekl Landa. „Do Frýdku teď pojedeme s tím, že o další vítězství se musíme porvat ještě více než nyní. Uvědomujeme si, že tam to bude ještě těžší,“ dodal Landa.

Lovosicím tak chybí k postupu do semifinále už jen jedna výhra. Náš celek bude jejich dva mečboly odvracet v sobotu 10., případně pak i v neděli 11. dubna. V obou zápasech budeme mít výhodu domácího prostředí, byť opět se bude hrát bez diváků.

 

2. ČF: HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek 33:26 (16:16)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák, Cáb – Sklenák 1, Hrachovec 1, Güttler 1, Choleva 3, Mazur 1, Voleník, Petrovský 5/1, Ondrušík 3, Strack 1, Gřešek 3, Bureš, Chudoba 7/2, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/3. Vyloučení: 4 (Přímá ČK: Trkovský):7. Bez diváků. Stav série: 2:0.