Aktuality

První čtvrtfinále vyznělo jasně pro Lovosice. Úvodní duel Lovci ovládli 36:20

První čtvrtfinále vyznělo jasně pro Lovosice. Úvodní duel Lovci ovládli 36:20

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek vstoupili do čtvrtfinálové série proti výběru HK FCC Město Lovosice velice matným výkonem. Za soupeřem zaostali ve všech stránkách a prohráli rozdílem třídy 36:20. Lovci se tak ujali vedení v sérii 1:0.

Čtvrtfinálová série mezi HK FCC Město Lovosice a naším celkem Pepino SKP Frýdek-Místek by měla být vyrovnaná, jelikož po základní části obsadila tato družstva 4. respektive 5. místo. Úvodní duel však byl od samého začátku jednoznačnou záležitostí domácího týmu, který si hned od prvních minut začal vytvářet několikabrankový náskok. Už v 7. minutě si musel trenér našeho výběru Daniel Valo vzít první oddechový čas, když domácí v té době vedli 7:2. V následujících pěti minutách sice náš tým snížil na 9:5, ale následně začaly Lovosice znovu navyšovat svůj už tak pohodlný náskok. A sedm minut před koncem prvního poločasu vedly 17:8. První půli nakonec Lovci vyhráli poměrem 20:13.

Po změně stran se obraz hry nijak nezměnil. Domácí házenkáři pokračovali ve svém dominantním výkonu z prvního poločasu. Oba trenéři dali velice rychle prostor i hráčům z lavičky. Mnozí klíčoví házenkáři tak do druhého poločasu vůbec nezasáhli a šetřili síly na druhé klání této série. Lovosice si v poklidu dokráčely pro drtivé vítězství 36:20 a v sérii hrané na tři vítězná utkání se ujaly vedení 1:0.

„Dneska nám vyšlo všechno, na co jsme sáhli, za což jsme neskutečně rádi, protože díky tomu jsme mohli i prostřídat. Stále ale máme teprve první vítězství, takže musíme vyhrát ještě dvakrát. Nesmíme se nechat opít dnešním vítězstvím a zítra musíme nastoupit ve stejném nasazení jako jsme nastoupili dneska,“ uvedl po prvním čtvrtfinále trenér HK FCC Město Lovosice Jan Landa.

„Nečekal jsem, že vyhrajeme tak velikým rozdílem, protože Frýdek rozhodně má svou kvalitu. Navíc když už je v zápase play off větší rozdíl ve skóre, tak se vždycky více prostřídá a pak už se prakticky jen dohrává, takže výsledek neberu za bernou minci. Jsem moc rád, že do toho kluci takto šlápli, ale musíme být obezřetní oproti zítřejšímu zápasu,“ pokračoval.

To trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo byl po prvním čtvrtfinále hodně zklamaný. „Vzhledem k výsledku ani není co hodnotit. Lovosice byly ve všech aspektech hry jasně lepší. A to jak v obraně, tak v útoku. V nasazení, bojovnosti. Nedokázali jsme se s tím popasovat, vyrovnat,“ konstatoval Valo. „Musíme první zápas co nejdříve hodit za hlavu. Vyříkat si určité věci, i když po takovém výkonu, který jsme dneska předvedli, to bude nesmírně těžké. Takto se ale hraje play off. Zítra zkusíme podat diametrálně odlišný výkon. Pevně věřím, že se tak stane,“ řekl kouč Frýdku-Místku.

„Teď si ještě zápas zhodnotíme v kabině, pak máme večeři, pak si ještě musíme sednout, protože se mi to dneska nelíbilo. Nechceme se takto prezentovat v play off. Pak kluci půjdou spát, ráno je nechám vyspat, zas si sedneme. Následně zvážíme, jestli se rozhodneme pro procházku nebo lehčí trénink na zahřátí, al vzhledem k tomu, že se hraje až večer, musíme den nějak vyplnit, aby kluci jen nepolehávali na pokojích, ale aktivně odpočívali. To všechno budeme ale ještě řešit,“ nastínil Valo, který zároveň pogratuloval Lovosicím k prvnímu vítězství v této čtvrtfinálové sérii.

Druhý zápas čtvrtfinálové série mezi HK FCC Město Lovosice a Pepino SKP Frýdek-Místek je na programu v neděli 4. dubna. Hraje se od 20.15 hodin. Duel vysílá v přímém přenosu ČT sport.

1. ČF: HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek 36:20 (20:13)

Sestava SKP F-M: Pyško, Marenčák, Cáb – Chudoba 5/1, Bureš 2, Ondrušík 1, Strack 1, Hustopecký, Unger 1, Mazur, Hrachovec, Petrovský 4, Choleva 2, Gřešek 2, Sklenák 2, Güttler. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Radoslav Kavulič, Dalibor Pavlát. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 3:3. Bez diváků. Stav série: 1:0.