Aktuality

Zubří předčilo náš výběr ve všech směrech. Zaslouženě vyhrálo 34:25

Zubří předčilo náš výběr ve všech směrech. Zaslouženě vyhrálo 34:25

Poslední zápas základní části STRABAG RAIL Extraligy našemu celku Pepino SKP Frýdek-Místek vůbec nevyšel. Hosté ze Zubří byli lepší ve všech aspektech a vyhráli tak naprosto zaslouženě 34:25. Ani drtivá porážka nemění nic na tom, že do play off jdeme z 5. místa.

Poslední kolo STRABAG RAIL Extraligy začalo středeční předehrávkou, ve které proti sobě nastoupila družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a HC ROBE Zubří. Zatímco náš celek měl už před utkáním jistotu 5. místa, hosté ze Zubří hráli o to, aby mohli jít do play off z lepší než 8. příčky. A od začátku klání to bylo znát. Naše družstvo působilo vlažně, ospale, chyběla mu chuť po vítězství. Hráči Zubří tak naše házenkáře od úvodních minut přehrávali díky většímu nasazení. Navíc skvěle bránili a mnoho pokusů našich hráčů zlikvidoval Šimon Mizera, který si připsal hned několik povedených zákroků. Zubří tak celý první poločas vedlo a po prvních třiceti minutách mělo pětigólový náskok, když na ukazateli svítilo skóre 18:13 pro Valachy.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Zubří pokračovalo ve výkonu z prvního poločasu. Naši hráči mu nedokázali sekundovat. Deset minut před koncem prohrávali už o deset branek 20:30. Zuberští si v poklidu dokráčeli k zaslouženému vítězství v poměru 34:25 a porazili tak náš tým i ve druhém vzájemném duelu v této sezoně. Náš výběr tak zůstal po porážce na 5. místě s 23 body na kontě. To Zubří si výhrou polepšilo na 22 body a v tabulce se prozatím posunulo na 6. příčku.

„Zpravili jsme si chuť před pohárem, navíc jsme dneska chtěli vyhrát, protože jsme nechtěli jít do play off až z 8. místa, byť se tabulka může ještě kdo ví jak zamotat. Udělali jsme pro to maximum a teď už nám nezbývá než čekat, jak bude vypadat konečná tabulka po víkendových zápasech,“ uvedl po utkání trenér HC ROBE Zubří Michal Tonar.

„Dneska jsme se prezentovali rychlou házenou, která je vlastní našemu mladému týmu. Udělali jsme sice dvanáct technických chyb, ale to je tak na hraně vzhledem k tomu, jak mladý máme kádr. Každopádně nás zdobila kompaktní obrana a vynikající výkon brankáře Šimona Mizery. Nastříleli jsme 34 branek, což je nádherné na to, že jsme hráli venku. Musíme ale zůstat zdraví. Věříme, že tento výkon nám pomůže a budeme si v následujících zápasech ještě více věřit. Nyní nás čeká ještě pohárové utkání v Gorenje. Pak máme týden na to, abychom se připravili co nejlépe na někoho z první čtveřice,“ konstatoval Tonar.

To trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo byl hodně zklamaný. „Dnešní zápas jsme chtěli zvládnout a vyhrát, i když jsme věděli, že tak jako tak skončíme na 5. místě. Bohužel Zubří nás předčilo ve všech směrech. Jeho hráči více chtěli, v tom byl největší rozdíl. Navíc nám nefungovala obrana. Dostali jsme 34 branek, a to je hrozně moc, navíc v domácím prostředí,“ řekl Valo.

„V útoku to z naší strany tentokrát taky nebylo dobré. Musíme se z toho co nejdříve otřepat a soustředit se už na čtvrtfinále proti Lovosicím, do kterého chceme jít maximálně koncentrovaní a nabuzení.“

22. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 25:34 (13:18)

Sestava SKP F-M: Pyško, Marenčák, Cáb – Güttler 1, Chudoba 6, Voleník, Mynář, Musálek 2, Choleva 2, Hrachovec 2, Ondrušík 1, Hustopecký, Unger, Sklenák 1, Petrovský 7/2, Gřešek 3. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/0. Vyloučení: 5:3. Bez diváků.


Fotogalerie