Aktuality

Pořádná facka od outsidera! Maloměřice – SKP 26:25

Pořádná facka od outsidera! Maloměřice – SKP 26:25

Jeden z nejhorších, možná i nejhorší výkon v letošním extraligovém ročníku předvedli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na půdě outsidera soutěže SHC Maloměřice Brno. Na jihu Moravy prohráli 26:25 a na další výhru tak čekají už čtyři zápasy.

V 19. kole STRABAG RAIL Extraligy se představili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na palubovce SHC Maloměřice Brno. Tento výběr měl na kontě před utkáním pouhé čtyři body. Náš tým tak byl jasným favoritem. A první minuty to i potvrzovaly. Už po pěti minutách jsme vedli 4:1. Jenže pak byla k vidění házená se spoustou technických chyb na obou stranách. Do 13. minuty dokázaly Maloměřice stáhnout náš náskok a vyrovnaly na 5:5. Od této chvíle si náš celek nedokázal vytvořit větší než dvoubrankový náskok. Jeho hra postrádala lehkost. Naposledy vedl náš výběr devět minut před koncem prvního poločasu, kdy měl dvougólový náskok. Pak ale Maloměřice během tří minut nastřílely čtyři branky za sebou a dostaly se poprvé do vedení. Dvě a půl minuty před koncem první půle sice vyrovnal Zbyněk Bureš na 13:13, jenže následně domácí skórovali ještě dvakrát, takže do šaten odcházeli s dvougólovým náskokem.

Po změně stran narostl náskok domácích na 17:13. Pak ale o sobě dal vědět náš nejlepší střelec Radim Chudoba, který se prosadil během čtyř minut hned třikrát. A dvacet minut před koncem po trefě Dalibora Mynáře vedli domácí už jen o jeden gól. O pět minut později jsme se dočkali vyrovnání z ruky Martina Hrachovce. Do vedení jsme se ale dostat nedokázali. I ve druhém poločase jsme se v útoku dopustili řady technických chyb. Maloměřice tak bojovným výkonem nakonec došly ke třetí výhře v sezoně. Náš tým přetlačily rozdílem jedné branky 26:25. Pro náš výběr to byla čtvrtá porážka v řadě. Přesto zůstává v tabulce stále na 6. místě.

„Jsem hrozně rád, že se nám povedlo dotáhnout zápas do vítězného konce. Byly tam velice nervózní pasáže, kdy bylo cítit, že jsme ztratili jistotu, nezakončovali jsme dobře, hráli jsme do pasivity, ale na druhou stranu jsme to v závěru zlomili pečlivou obranou, kdy chyb bylo méně a výborně nás v bráně držel Karel Zaplatílek. Měli jsme také štěstí. V posledních pěti minutách jsme nezvládli přesilovku, což je kritická chyba, ale následně jsme uhráli další oslabení. Byl to boj o každý útok,“ uvedl po utkání trenér SHC Maloměřice Brno Vít Musil.

„Všechny brankáře máme velmi dobře připravené. Mám v nich velkou důvěru. Karel Zaplatílek teď chodil vždycky jako druhý brankář. Cítím, že nyní je dobře připravený. Dneska jsem byl přesvědčený o tom, že si zaslouží jít chytat jako první brankář. Potvrdil to a vloženou důvěru do něj nám oplatil. Před tímto můžeme smeknout klobouk dolů, že se můžeme opřít o brankáře,“ pokračoval Musil.

To trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo po střetnutí řekl, že náš celek chtěl v tomto klání vyhrát. „Bohužel jsme selhali jak v obraně, tak v útoku. Nezbývá nám nic jiného než pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Dneska rozhodlo srdíčko. Domácí více chtěli, více bojovali. My jsme to v hlavách nezvládli, i když jsme čekali těžký zápas. Domácí chtěli víc. Měli jsme nějaké zdravotní problémy, takže jsme se celý týden dávali dohromady,“ popsal Valo.

„Připravovali jsme se poctivě. A i když jsme byli na všechno připravení, nedokázali jsme to ubránit. Dneska jsme předvedli ostudný výkon. Nezbývá nám nic jiného, než se vrátit zpátky na zem. Někteří už lítají nevím, kde. Stále jsme v boji o play off. Máme už dost bodů, ale stále to k jistotě nestačí. Za námi je v tabulce pořádná tlačenice. Dneska jsme potřebovali dva body, ale bohužel je nemáme. Nezbývá nám nic jiného, než poctivě pracovat a pokusit se příští týden zabodovat,“ poznamenal trenér našeho mužstva.

19. kolo: SHC Maloměřice Brno – Pepino SKP Frýdek-Místek 26:25 (15:13)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák – Sklenák 2, Choleva 4, Mazur 1, Musálek 1, Bureš 2, Ondrušík, Strack 2, Hustopecký, Rajnoha L., Mynář 2, Güttler, Chudoba 6, Gřešek 3, Hrachovec 2. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Radoslav Kavulič, Dalibor Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/0. Vyloučení: 3:2. Bez diváků.